Yüz Germe (Facelift)

Yüz Germe (Facelift) Nedir?


Doğal yaşlanma süreciyle ortaya çıkan cilt elastikiyeti kaybı, yüzünüzde birtakım kırışıklıklara neden olabilir. Buna çözüm olarak kliniğimizde uygulanan yüz germe (facelift), yüzde ortaya çıkan sarkmaları düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen germe operasyonudur.

Yüz Germe (Facelift) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde yüz germe ameliyatında önce yanak ile kulağın birleştiği bölgede bir kesi yapılır. Daha sonra yanaktaki deri fazlalığı atılarak kesim bölgesinin dikilmesi işlemi gerçekleştirilir. Yüz germe ameliyatı (facelift) sonrasında iz kalabilir ancak eğer ki kesi kulak içerisinden ve saçlı deri içerisinden yapılırsa herhangi bir iz görünmez.

Uzman ve tecrübeli plastik cerrahi doktorlarımız, yüz germe ameliyatında doğallığa odaklanmaktadır. Doktorlarımızın buradaki önceliği, yüzde bir değişiklik yaratmak değil, geçmişte kaybedilen görünüşün geri kazanılmasını sağlamaktır.

Yüz Germe (Facelift) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Yüz germe ameliyatı (facelift) öncesi, hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan yüz germe ameliyatı (facelift), genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon sonrasında morluk oluşmaması için yüz elastik bir bandajla sarılır. Oluşan mavi lekeler ve ödem genellikle bir ile iki hafta sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/yuz-germe-facelift/

Yüz Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Yüz Germe (Facelift) - Sıkça Sorulan Sorular

Yüz germe (facelift), yüzde yaşlanma gibi nedenlerle ortaya çıkan sarkmaları düzeltmek için yapılan germe operasyonudur.

Kliniğimizde, yanak, çene çizgisi ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, yüz germe ameliyatı (facelift) ile düzeltilir. Ancak göz çevresindeki veya ağız çevresindeki kırışıklıklar yüz germe ile tamamen giderilemez. Bunlar için farklı operasyonlar düşünülebilir. Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı muayene ile plastik cerrahi operasyonuna karar verilir. 

Yüz germe ameliyatında (facelift) kesi, kulak içerisinden ve saçlı deri içerisinden yapılırsa herhangi bir iz görünmemektedir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, uzun yıllardır yüz germe ameliyatlarını bu şekilde gerçekleştirmektedir.