Yanak Dolgusu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?
[contact-form-7 id=”246″ title=”Sorularınız mı Var?”]

Yanak dolgusu, yüz estetiğinde önemli bir uygulamadır. Cerrahi olmayan bir şekilde sadece dolgu maddesinin enjekte edilmesi şeklinde gerçekleştirilen yanak dolgusu, basit bir çözüm olmakla birlikte harika sonuçlar verir. Yanaklarımız, yüzümüzün önemli bir parçası ve estetik açıdan da oldukça önemli. Çeşitli sebeplere bağlı olarak, özellikle de ilerleyen yaş ile birlikte yaşanan çökmeler ya da deformeler ise yine aynı uygulama ile tedavi ediliyor. Yanak dolgusu uygulaması yaşanan deformeleri kolayca ortadan kaldırabiliyor. Peki, kimler yanak dolgusu yaptırabilir ya da yaptırmalıdır?

elmacık kemiği dolgusu

Kimler Yanak Dolgusu Yaptırabilir?

Hyaluronik asit takviyesi ile birlikte gerçekleştirilen yanak dolgusu, doğal ve güzel görünen bir yüze sahip olmanızı sağlar. Özellikle yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan zayıf ve çökük yanaklar, kişinin yorgun ve cansız görünmesine sebep olur. Hatta çoğu zaman bu durum, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de sebep olur. İşte siz de bu durumu yaşıyor, bu etkileri yüzünüzde taşıyorsanız, yanak dolgusu yaptırabilirsiniz. Hyaluronik asit ile birlikte gerçekleştirilen yanak dolgusu uygulaması için siz de uygunsunuz demektir. Normal şartlarda 18 yaş ile birlikte gerçekleştirilebilen işlem için bir uzman yardımı ile karar almak en doğrusudur. Çünkü ihtiyaca bağlı olarak ilerleyen yaşlarda uygulanması tercih edilir.

Dolgu tedavisi yaşlılık belirtilerinin giderilmesi haricinde ciltte bulunan akne izlerinin ve derin yaraların tedavisinde de kullanılabilir.

Yanak Dolgusu Uygulamasından Önce

Yanak dolgusu, basit ama sonuçları muhteşem bir uygulamadır. Uygulamanın öncesinde pek de yapılması gereken bir hazırlık yok aslında. Ancak doktorunuzun size özel çeşitli uyarı ve önerileri olabilir. Bu yüzden en doğrusu doktorunuzun tavsiyelerini dikkate almaktadır. Ayrıca bir de düzenli olarak kullandığınız ilaçlar ve mevcut bir hastalığınız varsa, bu konularda da doktorunuzu bilgilendirmeyi unutmamalısınız.

Yanak Dolgusu Uygulamasından Sonra

Yanak dolgusu uygulaması, kısa süren ve basit bir işlemdir. Hyaluronik asit dolgu malzemesi ve türlerinin kullanılması ile gerçekleştirilen, sadece enjekte etme şeklinde uygulanan yanak dolgusu, 15 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlanır. Yanak dolgusu ile birlikte genel olarak yüz yukarıya doğru çekilir, daha genç bir görünüm alır. Göz oyuklarının belirginliği azalacaktır, burun şekli ortaya çıkacaktır ve alın ile çene çıkıklığı de dengelenecektir. Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra hafif kızarıklık ve şişliklerin oluşması mümkündür ve endişe yaratmamalıdır. Kızarıklıklar sadece 1 – 2 saat içerisinde ortadan kalkarken, şişlikler de 1 – 2 gün içerisinde yok olacaktır. Yani, uygulamanın ardından hemen normal yaşamınıza dönüş yapabilirsiniz. Hatta işe geri dönebilirsiniz bile. Çünkü işinize engel olacak bir durum ile karşılaşmazsınız.

Yanak Dolgusu Fiyatları?

Yanak dolgusuna dair sıkça sorulanlardan biri olan fiyat konusu, pek net sınırlara sahip değil. Çünkü yanak dolgusu fiyatları yapılan işleme göre şekillenir. Yanak dolgusu ise kişiye göre farklılık gösteren bir uygulamadır. Bu durumda ise net bir yanak dolgusu fiyatı için doktorlar ile görüşmek en doğrusu olacaktır. Hatta yanak dolgusu fiyatı öğrenmenin en cazip yolu devam etmekte olan ücretsiz muayene ve teşhis fırsatından yararlanmak, yani doktorlarımızdan randevu almak olacaktır. Zaman kaybetmeden siz de yerinizi ayırtabilir, yanak dolgusu fiyatları ile ilgili bilgi almak üzere uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

[contact-form-7 id=”3430″]