Vücut Estetiği

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Öncelikle Obezite Cerrahisinin bir gereği olarak bu operasyonların devamında ihtiyaç duyulan Vücut Estetik Operasyon türleri, bir taraftan da estetik kaygılardan sebep yapılabilmektedir.

Aşırı kilo kaybına bağlı olarak özellikle karın, kol, uyluk, bacak, bel çevresi ve popo bölgesinde estetik müdahalelere gerek duyulabilir.

karın germe operasyonu

Vücut Estetiği Operasyonlarının Amacı nedir?

Aşırı kilo verilmesinde veya Obezite Cerrahisinden sonra deri altı dokuları vücudun yeni yapı ve şekiline adapte olamazlar.

Bu şekilde vücuda bol gelen deri ve yağ dokuları Vücut Estetiği Operasyonları ile alınarak Obezite veya kilo fazlalığı sırasında genişlemiş olan deri düzeltilmiş olur.

Yapılan operasyonun neticesinde sarkmış üst kol, düzleşmiş göğüs, arkaya veya yanlara doğru sarkmış karın bölgesi, popo bölgesi, daha normal ve sıkı bir görüntüye kavuşabilir.

Vücut Estetiği Fiyatları

Her operasyonda olduğu gibi vücut estetiği maliyetinin çıkarılması için birinci aşamanın doktor kontrolü olması gerekiyor. Bu sayede tam olarak ihtiyacınız belirlenebilirken, tam doğru fiyatlandırma ile sonradan sürprizler yaşanmamasını garanti altına almış oluyorsunuz. Vücut estetiği maliyetinde farklı yöntem ve çeşitler olduğundan burada belirleyici olan sizin neye ihtiyacınız olduğu ve ihtiyacınıza göre uygulanacak teknoloji ve tedavi yöntemidir.

Devam etmekte olan ücretsiz muayene fırsatından yararlanarak ihtiyacınız olan vücut estetiği operasyonu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve vücut estetiği maliyetinizi öğrenebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Tam olarak da operasyonu yapacak klinik ve doktorun önemi bu tür detaylarda ortaya çıkmaktadır. Doktorunuzun teknik ve becerisine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, tıbben göbek deliğinizin yerinin değişmemesini sağlamak mümkündür.

Vücut estetiğinde farklı branşlar vardır. Vücudun sık kullanılan bölgeleri olan karın, kol ve bacaklar sözkonusu olduğundan ve her hastada iyileşme süreçleri farklılık gösterebildiğinden kesin birşey söylenememekle birlikte, literatürde iyileşme süreçleri 4-7 gün olarak gözlemlenmiştir.

Her operasyon sonrası olduğu gibi vücut estetik operasyonlarında da dikkatli olunmalı, operasyon bölgesinin gerek içeriden (kas hareketleri) gerekse dışarıdan (sürtünme vb.) gibi zorlanmamasına dikkat edilmelidir.

Bu operasyonlar sadece deri ve altındaki yağ dokusuna odaklıdır. Dolayısıyla kilosu sabit her yetişkin için uygundur. Ancak tabiki bu ameliyata girmeden önce hastanın sonrasında sağlıklı bir yaşam sürmeye kararlı olması bu operasyonlardan alacağı fayda açısından çok önemlidir. Ayrıca hastanın ameliyattan sonra iyileşmesini engelleyecek veya ameliyatın risk oluşturacağı
bir durum olup olmadığı da kontrol edilmektedir.