Vaser Liposuction

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Ultrasonik ses dalgaları yardımı alınacak yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücrelerine dönüştüren Vaser Liposuction gerek uygulama alanındaki gerekse iyileşme sürecindeki avantajları sebebiyle tercih edilmektedir.

Vaser Liposuction’da, normal liposuction’dan farklı olarak yağ dokusuna özel bir sıvı verilir ve şişmesi sağlanır. Özel bir kanül yardımı ile verilen ultrasonik ses dalgası, şişirilmiş olan bu yağlarda patlama meydana gelmesini sağlar ve bu yağlar sıvıya dönüşürler. Katı halden sıvıya dönüşen yağlar, daha homojen bir yapı oluşturur aspire edici kanüller yardımı ile bu yağ dışarıya doğru uzaklaştırılır, vücuttan dışarı çıkarılır.

vaserlipo uygulaması

Vaser Liposuction'un Avantajları Nelerdir?

  • Alınacak yağ dokusunu ayrıştırır,
  • yağ ve sinirlere zarar vermez,
  • lenf damarlarına zarar vermediğinden ödem oluşmaz,
  • kılcal damarlara zarar vermediğinden operasyon sonrası morluk minimumdur,
  • yağlar bölgesel olarak çekilmediği, parçalanarak bir bölgeden tümüyle çekildiğinden operasyon sonrası dalgalı bir görünüm olmaz ve tüm bunların etkisiyle iyileşme süreci daha hızlı olur.

Vaser Liposuction Öncesi ve Sonrası

Vaser Liposuction operasyonunun gerek uygulama alanları gerekse anestezi yönünden Liposuction ile bir farkları yoktur. İki operasyonda da uygulama alanı büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir.

Genellikle Vaser Liposuction operasyonlarında operasyondan 3-4 saat sonra hastaneden taburcu olunabilmekte ve 2-3 günlük hafif sızlamalar dışında ağrı olmamaktadır.

Tüm ödemin atılması ve derinin eski haline dönmesi yaklaşık 1 ay sürmekte, bu süreçte korse takılması süreci hızlandırmaktadır.

Sorularınız mı Var?