Vaser Lipo

Vaser Liposuction Nedir?

Ultrasonik ses dalgaları yardımı ile alınacak yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücrelerine dönüştüren Vaser Liposuction, gerek uygulama alanındaki gerekse iyileşme sürecindeki avantajları sebebiyle tercih edilmektedir.

Vaser Liposuction’da, normal liposuction’dan farklı olarak yağ dokusuna özel bir sıvı verilir ve şişmesi sağlanır. Özel bir kanül yardımı ile verilen ultrasonik ses dalgası, şişirilmiş olan bu yağlarda patlama meydana gelmesini sağlar ve bu yağlar sıvıya dönüşürler. Katı halden sıvıya dönüşen yağlar, daha homojen bir yapı oluşturur. Aspire edici kanüller yardımı ile bu yağ dışarıya doğru uzaklaştırılarak vücuttan dışarı çıkarılır.

Birçok avantaja sahip olan Vaser Liposuction, alınacak yağ dokusunu ayrıştırmaktadır. Yağ ve sinirlere zarar vermeyen Vaser Liposuction, lenf damarlarına da zarar vermediğinden ödem de oluşmamaktadır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası kılcal damarlara herhangi bir zarar gelmediğinden morluk da minimum olmaktadır. Vaser Liposuction’da yağlar bölgesel olarak çekilmediği, parçalanarak bir bölgeden tümüyle çekildiğinden operasyon sonrası dalgalı bir görünüm olmaz ve tüm bunların etkisiyle iyileşme süreci daha hızlı olur.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Klasik liposuction, lokal anestezi için bir ilaçla birlikte uygulanan fizyolojik bir salin solüsyonuna (şişkinlik) dayanır. Daha sonra, etkilenen bölgelerde küçük kesiler açılarak bu kesilerden fazla yağ dokusunu emmek için kanüller yerleştirilir. Kasları, sinirleri ve kan damarlarını korumak için özellikle ince kanüller kullanılır.

Alternatif olarak, su jeti yardımlı liposuction (WAL) kullanılır. Liposuction (liposakşın) ince bir su jeti ile gerçekleştirilir. Titreşim teknolojisi, bir titreşim kanülü yardımıyla çalışır. Bu Güç Destekli Liposuction (PAL) aynı zamanda klasik bir liposuction (liposakşın) çeşididir. Aslında bu estetik-cerrahi operasyonlar hala minimal invaziv olan ancak ağrıyı tetikleyen ve bu nedenle gittikçe daha az sıklıkla gerçekleştirilen çok büyük müdahalelerdir.

Salin solüsyonu ve ince kanüllerle aspirasyonun kullanıldığı klasik liposuction (liposakşın) şekli birkaç yıldır Vaser Lipo denilen yöntemle uygulanmaktadır. Vaser Lipo, obezite için bir kilo verme tedavisi değildir. Bunun yerine yağ dağılım bozuklukları durumunda veya sorunlu bölgeleri düzeltmek için bu işlem yapılır. Uzmanlar, ısı kullanmadan ve ultrasonik enerjiye dayanan bu yöntemden sadece yağı emmek için değil aynı zamanda vücudun siluetini modellemek için de yararlanır. Vaser Lipo, halihazırda en sık uygulanan hassas ve ağrısız yöntemlerden biridir.

Vaser Lipo ile ultrason kullanılarak farklı vücut bölgelerinde vücut şekillendirme mümkündür. İlk olarak, yağ dokusu, damarlara ve sinirlere zarar vermeden dokunun geri kalanından incelenir. Bir sonraki adımda yağ emilir ve gerekli olan alanlar ve doku katmanları modellenir. Vaser Liposuction ile karın kasları, göğüs veya üst kollar tanımlanarak net bir şekilde şekillendirilebilir.

Ultrason kullanımı, yağ dokusunun geleneksel yöntemlere göre çok daha nazikçe gevşetilmesi anlamına geldiğinden, teknolojik olarak yeni değildir. Vaser Lipo, her şeyden önce ısı oluşumunu engellemektedir. Sonuç olarak cilt yanıkları neredeyse imkansızdır ve kan damarları ve bağ dokusu korunur. Darbeli ultrason enerjiyi kalıcı olarak yaymaz, kısa patlamalarla yayar. Önemli ölçüde daha kısa bir rejenerasyon aşamasının olumlu yönlerine ek olarak, gerçekleştirilen bu ısısız prosedür, emmenin cilt altında daha yakın olmasını sağlar.

Vaser Lipo, böylece plastik cerrahi için tamamen yeni perspektifler açmaktadır. Çünkü kasları ve kıvrımları net bir şekilde vurgulamak amacıyla, kesin olarak belirlenmiş noktalarda yağ emilebilir. Tedavi edilecek bölgedeki kaslar iyi eğitilmişse, kasların dış hatlarını belirlemek için Vaser Lipo tedavisinin bir parçası olarak cilt tabakası ve alttaki yağ dokusu çeşitli yoğunluklarda tedavi edilir.

Klasik liposuction (liposakşın) yöntemlerinin aksine, optimum cilt küçülmesini sağlamak için bireysel vücut bölgeleri de dairesel olarak tedavi edilebilir. Üst kollar ve bacaklar dairesel bir şekilde örneğin mide, yanlar ve sırt ile birlikte çalışabilmektedir.

Vaser Lipo Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Vaser Liposuction ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen Vaser Liposuction operasyon süresi, bölgelerin sayısına ve tipine göre değişmektedir. Lenf drenajı veya ultrason tedavileri gibi özel rehabilitasyon tedavileri ile iyileşme sürecini hızlandırarak sadece birkaç gün sonra da olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/vaser-lipo/

Vaser Lipo İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Vaser Lipo - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından uygulanan Vaser Liposuction, alınacak yağ dokusunu ayrıştırmaktadır. Yağ ve sinirlere zarar vermeyen Vaser Liposuction, lenf damarlarına da zarar vermediğinden ödem de oluşmamaktadır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası kılcal damarlara herhangi bir zarar gelmediğinden morluk da minimum olmaktadır. Vaser Liposuction'da yağlar bölgesel olarak çekilmediği, parçalanarak bir bölgeden tümüyle çekildiğinden operasyon sonrası dalgalı bir görünüm olmaz ve tüm bunların etkisiyle iyileşme süreci daha hızlı olur.

Kliniğimizde uygulanan vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları yardımı ile alınacak yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücrelerine dönüştürmektedir. Bu sayede yağ hücrelerinin vücuttan atılması sağlanır. 

 

Kliniğimizde, vaser lipo tedavisi sonrası hızlı bir şekilde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi sonrası lenf drenajı veya ultrason tedavileri gibi özel rehabilitasyon tedavileri ile iyileşme sürecini hızlandırarak sadece birkaç gün sonra olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Tedavi sonrası ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.