Vaser Lipo

Vaser Liposuction Nedir?

Ultrasonik ses dalgaları yardımı ile alınacak yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücrelerine dönüştüren Vaser Liposuction, gerek uygulama alanındaki gerekse iyileşme sürecindeki avantajları sebebiyle kliniğimiz uzman plastik cerrahi doktorları tarafından tercih edilmektedir.

Birçok avantaja sahip olan Vaser Liposuction, alınacak yağ dokusunu ayrıştırmaktadır. Yağa ve sinirlere zarar vermeyen Vaser Liposuction, lenf damarlarına da zarar vermediğinden herhangi bir ödem de oluşmamaktadır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası kılcal damarlara herhangi bir zarar gelmediğinden morluk da minimum olmaktadır. Vaser Liposuction’da yağlar bölgesel olarak değil de parçalanarak bir bölgeden tümüyle çekildiğinden operasyon sonrası buruşuk bir görünüm olmaz. Bu nedenle iyileşme süreci daha da hızlı olur.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Klasik liposuction, lokal anestezi için bir ilaçla birlikte uygulanan fizyolojik bir salin solüsyonuna (şişkinlik) dayanır. Ayrıca etkilenen bölgelerde küçük kesiler açılarak bu kesilerden fazla yağ dokusunu emmek için kanüller yerleştirilirken, kasları, sinirleri ve kan damarlarını korumak için özellikle ince kanüller kullanılır. Vaser Liposuction’da normal liposuction’dan farklı olarak yağ dokusuna özel bir sıvı verilir ve şişmesi sağlanır. Özel bir kanül yardımı ile verilen ultrasonik ses dalgası, şişirilmiş olan bu yağlarda patlama meydana gelmesini sağlar ve bu yağlar sıvıya dönüşürler. Katı halden sıvıya dönüşen yağlar, daha homojen bir yapı oluşturur. Aspire edici kanüller yardımı ile bu yağ dışarıya doğru uzaklaştırılarak vücuttan dışarı çıkarılır.

Vaser Lipo tedavi yöntemlerinde kliniğimizde alternatif olarak, su jeti yardımlı liposuction (WAL) kullanılır. Bu yöntemde liposuction (liposakşın) ince bir su jeti ile gerçekleştirilir.  Burada kullanılan titreşim teknolojisi, bir titreşim kanülü yardımıyla çalışır. Bu Güç Destekli Liposuction (PAL) aynı zamanda klasik bir liposuction (liposakşın) çeşididir.

Vaser Lipo, obezite için bir kilo verme tedavisi değildir. Bunun yerine yağ dağılım bozuklukları durumunda veya sorunlu bölgeleri düzeltmek için uygulanır. Deneyimli doktorlarımız, ısı kullanmadan ultrasonik enerjiye dayanan bu yöntemden sadece yağı emmek için değil aynı zamanda vücudu biçimlendirmek için de yararlanır.

Vaser Lipo Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Vaser Liposuction ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen Vaser Liposuction’ın operasyon süresi, bölgelerin sayısına ve tipine göre değişmektedir. Lenf drenajı veya ultrason tedavileri gibi özel rehabilitasyon tedavileri ile iyileşme sürecini hızlandırarak sadece birkaç gün sonra da olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. Operasyon sonrası estetik doktorlarımızın tavsiyelerine uymanız iyileşme sürecinin sağlıklı ve hızlı olmasını sağlar.

https://www.medibeautyklinik.com/vaser-lipo/

Vaser Lipo İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Vaser Lipo - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından uygulanan Vaser Liposuction, alınacak yağ dokusunu ayrıştırmaktadır. Vaser Liposuction, yağlara, sinirlere ve lenf damarlarına da zarar vermediğinden ödem de oluşmamaktadır. Vaser Liposuction operasyonu sonrası kılcal damarlara herhangi bir zarar gelmediğinden morluk da minimum olur. Vaser Liposuction'da yağlar, parçalanarak bir bölgeden tümüyle çekildiğinden iyileşme süreci daha hızlı olur.

Kliniğimizde uygulanan vaser liposuction, ultrasonik ses dalgaları yardımı ile alınacak yağ dokusunu daha küçük ve bozulmamış yağ hücrelerine dönüştürmektedir. Bu sayede yağ hücrelerinin vücuttan atılması sağlanır. 

Kliniğimizde, vaser lipo tedavisi sonrası hızlı bir şekilde günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi sonrası lenf drenajı veya ultrason tedavileri gibi özel rehabilitasyon tedavileri ile iyileşme süreci hızlandığından sadece birkaç gün sonra olağan aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Tedavi sonrası ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.