Uyluk Germe

Uyluk (Üst Bacak) Germe Nedir?


İnce bacaklara sahip olanlar, uylukta oluşan fazla deriden psikolojik olarak acı çekmeye başlayabilir. Kilo değişiklikleri ve yaşlanma süreci, cilt elastikiyetinin azalmasına ve uyluklarda derinin sarkmasına neden olabilir. Kliniğimizde bu gibi sorunların giderilmesi için uyluk (üst bacak) germe ameliyatı uygulanır.

Uyluk (Üst Bacak) Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk (üst bacak) germe ameliyatında kasık bölgesinden ya da kalça kıvrımının altından kesiler oluşturulur. Kesi sonrası yağ dokusu alınarak fazla deri azaltılır. Alt yağ dokusu da dahil olmak üzere deri daha sonra sıkılaştırılır. Özellikle fazla miktarda yağ dokusu varsa liposuction düşünülebilir. Ancak uyluk derisi cildi çok ince ve gevşemeye meyilli olduğundan liposuction tek başına uygulanmamalıdır. Bu da gevşemenin artmasına neden olabilir.

Uyluk (üst bacak) germe ameliyatının başarılı olabilmesi için deri kalitesi de önemlidir. Derinin genç ve kaliteli olması operasyonun da başarılı olmasını sağlayacaktır. Uzman doktorlarımızın sahip olduğu deneyim ile uyluk germe ameliyatlarımız hastalarımızın memnuniyeti ile gerçekleşmektedir. Kliniğimizin sahip olduğu son teknoloji ekipmanlar sayesinde operasyon öncesi ve sonrası süreç hızlanarak tedavilerimizin başarı oranını maksimuma yükseltmektedir.

Uyluk (Üst Bacak) Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Uyluk (üst bacak) germe ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen uyluk (üst bacak) germe ameliyatı, iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün arası bir süre hastanede kalmanız gerekmektedir. Yaklaşık dört ile sekiz hafta herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri ise iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/uyluk-germe/

Uyluk Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

2-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Uyluk Germe - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen uyluk (üst bacak) germe ameliyatı, iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün arası bir süre hastanede kalmanız gerekmektedir.

Kliniğimizde birden fazla plastik cerrahi operasyonunun aynı anda gerçekleştirilecek şekilde planlanması mümkündür. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, uyluk germe işlemine başlamadan önce uyluk liposuction da gerçekleştirebilir. Ayrıca uyluk germe ameliyatı ile aynı anda karın germe (abdominoplasti) ameliyatı da yaptırabilirsiniz. Buna, doktorlarımızın sizleri kapsamlı olarak muayene etmesinden sonra karar verilir. 

Uyluk germe için başka cerrahi alternatifler de düşünülebilir. Örneğin, popo kaldırma ameliyatı, uyluklarınızın görünümünün yenilenmesine imkan sağlayabilir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, sizleri ayrıntılı muayene ettikten sonra isteklerinizi dinleyerek operasyon türüne karar verir.