Sıkça Sorulan Sorular

Klinik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, seçtiğiniz yerin merdiven altı estetik merkezi olmamasıdır. Kliniğimizde tüm operasyonlarımız, uzman ve tecrübeli doktorlarımız ile her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında yapılmaktadır. Kliniğimizde tedaviler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca tedavi ve iyileşme sürecinizi rahat ve kolay hale getirmek için son teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler kullanmaktayız. Misafir odaklı yaklaşımı, tecrübeli tıbbi kadrosu ve multidisipliner çalışmayı bir araya getirerek, hastalarından aldığı değerle büyüyen kliniğimiz, bu sayede dünyanın her bölgesinden 55 binin üzerinde hastayı tedavi etme başarısı göstermiştir.
Kliniğimiz, 2006 yılından beri, uluslararası tecrübesi, uzman tıbbi kadrosu, misafir odaklı yaklaşımı ve son teknoloji yöntemleriyle, tam teşekküllü hastane ortamında hizmet vermeye devam etmektedir. Alanında uzman doktorlarımız, tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını son teknoloji yöntemlerle birleştirerek tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde kliniğimizden ayrılmasını sağlamaktadır.
Kliniğimiz, 2006 yılından beri, dünyanın her ülkesinden 55 binin üzerinde hastayı, İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca ve Türkçe dillerinde hizmet vererek tedavi etme başarısı göstermiştir. Kliniğimiz, sahip olduğu uluslararası tecrübe ile plastik cerrahi, saç ekimi, göz lazeri, göz içi lens, diş cerrahisi ve obezite cerrahisi tedavilerini uzman doktorları ile komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleştirmeye devam etmektedir.
Kliniğimiz, plastik cerrahi, saç ekimi, göz lazeri, göz içi lens, diş cerrahisi ve obezite cerrahisi operasyonlarını son teknoloji yöntemlerle, tam teşekküllü hastane ortamında gerçekleştirmektedir. Kliniğimizde, plastik cerrahide, yüz estetiği, vücut estetiği ve medikal estetik alanlarında tedaviler gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizde saç ekimi, FUE Gold yöntemi ile alınan greftlerin Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Lazerle göz ameliyatı sürecinde, 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3-D göz izleme sistemi ve bıçaksız Femtosaniye Lazer teknolojisi ile operasyonlarımızın başarı oranı artmaktadır. Lazerle göz ameliyatlarımız, son teknoloji iLasik, ReLex Smile ve PRK/Lasek göz lazeri yöntemleriyle gerçekleştirilmektedir. Göz içi lens tedavilerinde kullandığımız, Multifokal Lens, Trifokal Lens ve Monofokal Lens, CE sertifikasına ve UV filtreye sahip lenslerdir. Kliniğimiz diş cerrahisinde, diş implantı, diş köprüsü, All on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma tedavilerini gerçekleştirmektedir. Bariatrik cerrahi olarak da adlandırılan obezite cerrahisinde mide bandı, gastrik bypass ve tüp mide operasyonlarımız başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Alanında uzman doktorlarımız, tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını son teknoloji yöntemlerle birleştirerek tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır.
Saç ekimi, kişinin kendi saçının, belirlenen donör bölgeden alınarak sorunlu bölgeye yeniden ekilmesi işlemidir. Kliniğimizde saç ekimi, greftlerin saç köklerinin daha güçlü olduğu ense bölgesinden (işlemi yapan doktorun tecrübesine bağlı olarak) homojen bir dağılımla toplanarak, seyrek/sorunlu bölgede açılacak kanallara yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir.
Kliniğimizde iğnesiz Comfort In anestezi yöntemiyle gerçekleştirilen saç ekimi, ağrısız ve acısız bir operasyondur. Ancak bazen psikolojik olarak ağrılı olacağına inanılması, ağrı ve acı hissedildiği yönünde yorumlara sebep olabilir.
Greft alımında, kliniğimiz tarafından geliştirilen FUE Gold Tekniği uygulanmaktadır. FUE Gold Tekniği ile greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Greft alımında kullanılan altın kaplı ince uç sayesinde iyileşme hızlanırken sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Bu da greftlerin zarar görmemesine ve yüzde 96 oranında büyüme oranını artırmasına neden olmaktadır. Altının ısınmaması, FUE Gold Tekniği ile greft alımı yönteminde deliklerin çok ince ve küçük olmasına ve neredeyse hiç yara izi kalmamasına da neden olmaktadır. Aynı zamanda altın ucun her kullanımdan sonra atılmasıyla mükemmel bir hijyen sağlanırken iltihaplanma riski de en aza indirilmektedir.
İnsan vücudunun en az alerjik reaksiyon verdiği maddelerin başında altın gelir. Kliniğimizde altın uçlarla greft alımı yapılan FUE Gold tekniği ile alerjisi olan bireylere de saç ekimi yapılabilmekte ve hiçbir semptom görülmemektedir.
Kliniğimizde bir saç ekim operasyonu, FUE Gold Greft Alımı ve devamında DHI Tekniği ile ekim yapıldığında 4-6 saat, daha özel bir çalışma gerektiren Manuel Ekim işlemi yapıldığında 6 ile 8 saat arasında sürmektedir.
Kliniğimizde saç ekiminin tıraşsız yapılması, hastaya ve operasyona göre değişmekle birlikte, mümkündür. Ekilecek alanın belirli ve sınırlı bir bölge olması durumunda, saç ekimi tıraşsız yapılabilmektedir. Kliniğimizde saç ekimi operasyonlarında iğnesiz ve acısız bir anestezi için Comfort-In Anestezi yöntemi kullanıldığından, herhangi bir acı ve ağrı da hissetmezseniz.
Kliniğimizde hastanın ihtiyacına göre uygulanması gereken yöntem ile ekim işlemi yapılır. Medibeauty Klinik’te saç ekiminde kullandığımız yöntemler; Manuel Saç Ekimi Yöntemi ile DHI Kalemi Yöntemi’dir. Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde greft ekimi işlemi elle gerçekleştirilirken DHI ile saç ekimi yönteminde özel olarak geliştirilen choi kalemi kullanılmaktadır. Sorunlu bölgenin tepe bölgesi (Vertex) olması durumunda buraya özel dairesel ekim yapılmakta ancak hastanın sorunlu alanının birden fazla olması durumunda ise DHI Yöntemi ve Manuel Ekim Yöntemi'ni birlikte tek operasyonda da uygulayabilmekteyiz.
Kliniğimizde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, üç alana ayrılmıştır. Bunlar, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği ve Medikal Estetik alanlarıdır. Yüz Estetiği, burun, kulak, göz, göz kapağı, boyun, kaş ve yüz ile ilgili estetik operasyonlarının yapıldığı alandır. Vücut Estetiği, göğüs, liposuction (liposakşın), karın germe ve karın kası, uyluk germe, kol germe, popo kaldırma ve hamilelik sonrası operasyonlarının yer aldığı alandır. Medikal Estetik ise botoks, kolajen tedavisi, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi, aşırı terleme (hiperhidroz), doğum lekesi aldırma, siğillerin giderilmesi, otolog yağ, akne izi, soğuk lipoliz ve yüz için PRP operasyonlarını kapsamaktadır.

Plastik cerrahide gerçekleştirilen operasyon sonrası, iyileşme süresi tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir. İyileşme süresi, yüz ve vücut estetiğinde daha uzun bir süre iken medikal estetikte çok daha kısa bir süredir. Kliniğimizde gerçekleştirilecek plastik cerrahi operasyonu sonrası iyileşme sürelerini öğrenmek için tıklayınız.

Kliniğimizde, yanak, çene çizgisi ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, yüz germe ameliyatı ile düzeltilir. Ancak göz çevresindeki veya ağız çevresindeki kırışıklıklar yüz germe ile tamamen giderilemez. Bunlar için farklı operasyonlar düşünülebilir. Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı muayene ile plastik cerrahi operasyonuna karar verilir.
Kliniğimizde, uzman ve tecrübeli doktorlarımız sayesinde birden fazla operasyonu aynı anda yaptırabilirsiniz. Boyun germe ameliyatı ile bir başka estetik operasyonu birlikte yapılabilir. Örneğin, boyun germe ile yüz germe operasyonunu birleştirerek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Kliniğimizde burun estetiği (rinoplasti) operasyonları, iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bunlar açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiğidir (kapalı rinoplasti). Uzman ve tecrübeli doktorlarımız kapsamlı bir ön muayene ile sizin isteklerinizi ve sağlık durumunuzu dikkate alarak, hangi teknik ile operasyon yapılacağına karar verir.
Burun estetiği (rinoplasti) operasyonu sonrası, bir gün klinikte kalmanız gerekmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ameliyat sonrası oluşan ödemler ise kısa sürede geçmektedir. Hasta, iki ile üç ay yoğun güneş veya solaryum radyasyonundan korunmalıdır.
Kliniğimizde gerçekleştirilen kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti)'nde burun üzerindeki tümsekler için keski ya da cerrahi çekiç yerine özel aletler kullanılır. Bu nedenle operasyon sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz ve morluk kalmamaktadır.
Kliniğimizde göğüs (meme) estetiği operasyonlarının bir diğer tercih edilme sebebi ise meme kanseridir. Meme kanseri en sık görülen kanser türlerinden biridir. Meme kanseri nedeniyle göğüs kaybı fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiği, meme kanseri tedavisiyle birlikte düşünülerek tedavinin bir adımı haline gelmiştir. Meme kanseri tedavisi ve operasyonu sonrası göğüs (meme) estetiği, fiziksel açıdan iyileşme sağlamasının yanında yaşam kalitesini de yükseltecektir.
Liposuction, kilo vermeye bir alternatif olarak düşünülmemelidir. Liposuction, daha ziyade, seçilen vücut bölgelerini şekillendirerek, vücudun sorunlu bölgelerinin yeniden uyumlu olacak şekilde tasarlanmasıdır.
Kaş, alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların botoks sayesinde kolay bir şekilde giderilmesiyle genç ve dinamik bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüz ve mimik kaslarının kasılmasını geçici olarak engelleyen botoks ile kırışıklıkların yanı sıra kaş ve kaş çizgilerinin yanında ortaya çıkan kaz ayakları için de kullanılabilir. Kliniğimizde botoks, aşırı terleme ve migren tedavilerinde de çözüm olarak tercih edilirken, genç hastalarda ise profilaksi (hastalık ortaya çıkmadan hastalığın önlenmesi) olarak da uygulanmaktadır.
Botoks tedavisi için cinsiyet fark etmemektir. Kliniğimizde botoks tedavisi, erkekler için de başarıyla uygulanmaktadır.
Lazerle göz ameliyatı, kliniğimizde kullanılan son teknoloji ekipmanlar ve uzman doktorlarımız sayesinde oldukça güvenli bir operasyondur. Kliniğimizde lazerle göz ameliyatı sürecinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3-D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisi de operasyonların başarı oranını artırmaktadır. Göz doktorlarımızın sahip olduğu tecrübe sayesinde her yıl binlerce komplikasyonsuz ameliyat gerçekleştirilmektedir.
Kliniğimizde, lazer göz ameliyatı öncesinde doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek detaylı muayene ile hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Muayenede, lazer yöntemine karar verebilmek için, gözünüzün kornea kalınlığı yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve presbiyopi durumu incelenir.
Kliniğimizde uygulanan iLasik göz lazeri tedavisi, hipermetrop, miyop, astigmat gibi görme kusurlarının bıçaksız lazer yöntemiyle düzeltilmesini sağlayan son teknoloji bir yöntemdir.
Kliniğimizde kullanılan son teknoloji trifokal lens, üç odaklı bir lenstir. Trifokal lens, yakın, uzak ve orta alanları mükemmel şekilde kaplayan üç odak noktası sunmaktadır. Bu, özellikle bilgisayarda çok çalışan ve 60 ila 90 cm aralığında iyi bir görsel performansa ihtiyaç duyan kişiler için önemli hale gelmektedir.
Kliniğimiz göz doktorları, lazerle göz ameliyatının çözüm olmadığına karar verirse, uygulanacak lens tedavisini gözünüzün kornea kalınlığı ve yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve prespiyobi durumuna göre belirlemektedir.
Doktorlarımız, diş cerrahisinde hastalarımızı özel olarak muayene ederek en uygun tedavi yöntemine karar vermektedir. Tedavi yöntemine karar verirken hastanın istekleri önceliklidir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, hastanın isteklerini dinleyerek operasyonu en doğru şekilde planlarlar. Kliniğimizde diş implantı, diş köprüsü, All on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma tedavileri uygulanmaktadır.
Kliniğimizde diş implantı tedavisi sonrası, normal dişlerinizden fark etmeksizin, yemek yiyebilirsiniz. Temelde kendi kemiğinize vidalanmasından ve materyal olarak dişe benzerlik göstermesinden dolayı kendi dişlerinizle yaşadığınız konforun aynısını yaşatacaktır.
Kliniğimizde uygulanan diş köprüleri, sağlamlıkları, esneklikleri ve iyi uyumları (biyouyumluluk) nedeniyle uzun süreli kullanım için ideal bir tedavi yöntemidir. Diş köprüsü, aynı zamanda 5 ile 15 yıl arasında bir dayanıklılık sağlamaktadır.
Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından çene kemiğine sıkı bir şekilde entegre edilen implantlar, uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak hasta da dişlerine özenli bir şekilde bakım yaparak kontrollerini aksatmamalıdır.
Kliniğimizde uygulanan All on 4 implant tedavisinde, implantlar, çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedaviden kısa bir süre sonra çiğnemek mümkündür.
Diş beyazlatma tedavisi, 12 – 18 ay arasında tekrarlanarak yapılırsa daha iyi sonuç alınmaktadır. Bu sayede düzenli olarak bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.
Kliniğimizde uygulanan obezite cerrahisi tedavi yöntemleri, mide bandı, gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarıdır. Uzman ve tecrübeli obezite cerrahisi doktorlarımız, 2006 yılından beri obezite cerrahisi operasyonlarını, son teknoloji yöntemlerle, tam teşekküllü hastane ortamında, başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Kliniğimizde gerçekleştirilecek obezite cerrahisi operasyonu sonrasında, hastanın ayrıca sağlık açısından kendine iyi bakması, 12 aylık süreç içerisinde fazla kiloların yaklaşık yüzde 60’ının gitmesine neden olur.
Laparoskopi tekniği, ağırlıklı olarak karın bölgesi ameliyatlarında kullanılan bir kamera (laparoskop) ve özel el aletleri ile normal ameliyata göre çok daha küçük bir kesiden organlara ulaşmayı sağlayan bir yöntemdir. Kliniğimiz uzman doktorları, laparoskopi tekniğini uzun yıllardır sahip oldukları deneyim sayesinde, komplikasyonsuz bir şekilde uygulamaktadır.
Kliniğimizde mide bandı (mide kelepçesi) uygulamasında temel amaç, mide hacmini üstte kalan poşuya indirgeyerek kişinin daha az beslenme ile doymasını ve yemek yeme alışkanlıklarını değiştirmesini sağlamaktır.
Tüp mide ameliyatında midenin bir kısmının hacmi azaltılarak, hastanın daha az yemekle doyması sağlanmaktadır. Tüp mide ameliyatı, bu nedenle açlık hissini azaltmaktadır. Operasyon sonrası uygulanan diyet programları, diğer operasyonlardan daha farklı olarak tüm besin türlerinin tüketilebilmesine imkan sağlamaktadır. Bu nedenle operasyon sonrasında kliniğimiz doktorlarının tavsiyelerine de uymalısınız.
Gastrik bypass ameliyatı sonrası, mide küçüldüğü için kilo verme süreci de hızlanmaktadır. Ancak operasyon sonrası doktorlarımızın tavsiyeleriyle hareket etmelisiniz.
Tedavi ve operasyonlar ile ilgili bilgi almak için bizlere 02166930603 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bizlere WhatsApp üzerinden ulaşmak için 05466773535 numaralı telefonumuzu kullanabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgi ve ücretsiz ön muayene için online konsültasyon formumuzu doldurabilirsiniz.