Septoplasti

Septoplasti Nedir?


Septoplasti, kemik ve kıkırdaktan oluşan nazal septumun düzeltilmesi operasyonudur. Nazal septum, burun deliklerinin arasında yer alarak burnu ikiye ayırmaktadır. Bazı insanlarda bu iki kısımdan birinin geniş olması nedeniyle burundan nefes almak zorlaşır. Bu sorun nazal septumun düzeltilmesiyle çözülür.

Septum deviasyonu, herhangi bir kaza nedeniyle ya da gelişme döneminde ortaya çıkan burun kemiği eğriliğidir. Bu durum horlama, sesli nefes alma, ağızda kuruluk, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, göz ağrısı ve orta kulak iltihabı gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlar sağlık problemlerinin yanında hayat kalitesini de olumsuz etkilemektedir.

Septorinoplasti – İşlevselliğe Yönelik Estetik Burun Düzeltmesi

Septoplastide kemik ve kıkırdak düzeltmesi yapılırken rinoplastide burnun dışarıdan görünüşüne müdahale edilerek yeniden şekillendirme yapılır. Septorinoplasti, iç burun cerrahi düzeltmeleri (septoplasti) ile dış burun cerrahi düzeltmelerinin (rinoplasti) birlikte yapıldığı operasyondur. Septorinoplasti ile burundan nefes almada iyileşme ve burun görünümünden memnuniyet bir arada sağlanmaktadır.

Septoplasti Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde operasyondan önce hastanın tam kapsamlı ön muayenesi gerçekleştirilir. Hastanın kan örneği alınarak, EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Doktorla yapılan görüşmede hastanın estetik olarak istekleri de dinlenilerek operasyona karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan septoplasti operasyonu süresi, karar verilen tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Operasyondan yaklaşık bir hafta sonra hasta normal günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ancak tamamen iyileşme süreci 6-12 ay arasında sürebilir. İyileşme süreci bitene kadar burnun şekil ve işlevinde değişiklikler meydana gelebilir.

https://www.medibeautyklinik.com/septoplasti/

Septoplasti İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

5-6 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Septoplasti Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Septum deviasyonu, herhangi bir kaza nedeniyle ya da gelişme döneminde ortaya çıkan burun kemiği eğriliğidir. Bu durum horlama, sesli nefes alma, ağızda kuruluk, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, göz ağrısı ve orta kulak iltihabı gibi sorunlara neden olmaktadır. Kliniğimizde gerçekleştirilen septoplasti ile septum deviasyonu sorunu çözülerek daha rahat nefes almanız sağlanabilir.

Kliniğimizde uygulanan septorinoplasti, iç burun cerrahi düzeltmeleri (septoplasti) ile dış burun cerrahi düzeltmelerinin (rinoplasti) birlikte yapıldığı operasyondur. Septorinoplasti ile burnun nefes alma işlevi ve görünüşü, aynı anda düzeltilmektedir. Kliniğimiz uzman doktorları, septorinoplasti operasyonlarını son teknoloji yöntemlerle birleştirerek 2006 yılından beri başarılı bir şekilde uygulamaktadır.

Kliniğimizde septoplasti, septum deviasyonu sorununun çözülmesi için uygulanmaktadır. Kemik ve kıkırdaktan oluşan nazal septumun düzeltilmesiyle birlikte horlama sorunundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.