Sakal Ekimi

İlgili Makaleler

İlgili Videolar

Çalışma Saatlerimiz
  • clockPzt – Cuma 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun
[contact-form-7 id=”246″ title=”Doktorumuza Sorun”]

Sakal ve bıyık erkekler için çok önemli, bunu biliyoruz. Ancak ne yazık ki sakallar ile ilgili farklı sorunlar söz konusu olabiliyor. Hem sakalların seyrek çıkması, hem hiç çıkmaması, hem de şekilsiz bir şekilde çıkıyor olması erkekler için can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkabilir. Tüm bu sorunlar bıyıklarda da yaşanabiliyor. Bu durumda ise uzman hekimler yardımımıza koşuyor. Sakal ekimi teknikleri ile istediğimiz gibi muhteşem görünen sakallara sahip olmamızı sağlayabiliyorlar. Son yıllarda çokça tercih edilen bu uygulamanın detayları ise elbette ki merak konusu… Hemen detaylara bir göz atalım ve ilk aşamada aklınızda beliren sorulara cevap verelim.

sakal bıyık ekim

Sakal ekimini kimler yaptırabilir?

Sakal ve bıyık ekimi, son yıllarda oldukça popüler bir hale geldi. Çünkü erkekler de en az kadınlar kadar görünümüne önem veriyor. Sakal çıkmama problemlerinden ziyade, şekilsiz olan, asimetrik çıkış gösteren sakalların daha güzel görünmesi ve aynı yönde çıkması için de çeşitli uygulamalar yapılabiliyor. Bazen ise sadece belli bölgelerde sakal veya bıyık çıkmıyor olması sorun teşkil edebilir. Pek çok erkek bu yüzden uzmanlarımıza başvuruyor. Peki, kimler sakal ekimi yaptırabilir? İşte can alıcı soru bu… Aynı zamanda en az sakal ekimi fiyatları kadar merak edilen bir konu. Cevaba gelince, ergenlik döneminin baz alındığını söyleyebiliriz. Çünkü ergenlik dönemi boyunca sakal yoğunluğu ve şekli ortaya çıkmaktadır. Bu süreç boyunca müdahalede bulunmak çok da doğru olmayacağından uzmanlar tercih etmemekte, önermemektedir. Diğer taraftan yaş aralığına bakacak olursak, ortalama 18 – 22 yaş aralığının sonrasında sakal ve bıyık ekimi yapılabilir. Sizin bu uygulama için uygun olup olmadığınız konusundaki kararı verecek olan kişi ise uzman bir hekim olacaktır. Ancak bu şekilde sakal/bıyık ekimi yaptırıp yaptıramayacağınızı, bu uygulama için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz muayene hizmetimizden faydalanabilir ve hekimlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sakal Ekimi Öncesinde

Sakal veya bıyık ekimi operasyonuna karar verildiyse, doktorunuz bu konuda olumlu bir görüş sunduysa sizin için bazı önerilerde bulunacaktır. Bu önerilere uymanız ise sakal ekimi uygulamasının başarısını etkileyeceğinden uymanızda fayda var. Özellikle sigara kullanımının 1 – 2 hafta öncesinde bırakılması gibi önerilerde bulunabilir ki, bu çok önemlidir. Çünkü sakal ekiminin başarısını ciddi oranda etkileyebilir. Bunun dışında yapacağınız ise çok bir şey yok aslında. Sadece doktorunuzun sizin için uygun gördüğü bazı noktalara dikkat etmeniz yeterli. Asıl önemli süreç ise operasyon sonrasında başlıyor. Bir süre dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır.

Sakal Ekimi Sonrasında

Sakal ve bıyık ekimi, saç ekimine nazaran biraz daha fazla hassasiyet isteyen bir bölgedir. Bu yüzden uzman ellerin gerçekleştirmesi önemlidir. Yüz bölgesinde doku daha hassas ve daha yumuşaktır. Bu da sakal ekimi işleminin daha dikkatli bir şekilde yapılmasını gerektirir. Sakal ekimi fiyatları düşünüldüğünde bu durum da göz önüne alınmalıdır. Sakal ekimi sonrasında iyileşme süreci ise saç ekimine nazaran çok daha hızlı olacaktır. Çünkü kan akışının hızlı olduğu, damar yoğunluğunun fazla olduğu bir bölgeden söz ediyoruz. Bu durumda iyileşme süreniz de oldukça kısalacaktır. Kalıcı sonuçlar göreceğiniz operasyon sonrasında işe dönüşünüz ise 1 gün sürecektir. Belli bir süre boyunca tıraş olmak ya da sakal köklerinin hırpalanacağını hareketle bulunmak ise kesinlikle yasak olacaktır. Sakal ekimi sonrasında net sonuçları görmeniz ise 10 ay gibi bir süreyi bulacaktır. Bu tür detayları bizzat doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ve bıyık ekimi fiyatları, ne yazık ki net bir rakamdan ya da fiyat aralığından bahsedebileceğiniz bir konu değil. Yapılan uygulamaya göre farklılık gösterecektir. Hem yapılan sakal kökü ekimi sayısına göre, hem uygulama bölgesinin niteliğine göre farklılık gösterebilir. Sakal ekimi fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi ise ücretsiz muayene fırsatından faydalanarak uzman hekimlerimiz ile görüştükten sonra alabilirsiniz. Sakal ekimi fiyatları ancak bu şekilde net olarak öğrenilebilir.

Sorularınız mı Var?

[contact-form-7 id=”3430″]

Sakal veya bıyık ekimi tedavisi için en uygun mevsim diye bir şey söylemek mümkün değil. Her mevsim rahatlıkla yapılabilir ve olumlu sonuçlar alınabilir.

Sakal ekimi sonrasında rahatsızlık oluşturacak ve günlük yaşama engel teşkil edecek bir ağrı ya da acı söz konusu olmamaktadır. Sadece ilk 3 gün bir hassasiyet olacaktır. Sizin de bu süreçte dikkat etmeniz gerekecektir.

Hayır. Bu tedavinin en önemli avantajı da bu zaten… Tamamen doğal görünüm hedeflenerek yapılan uygulama ile doğal görünümlü sakallara sahip olursunuz ve dışarıdan belli olmaz.

İdeal sakal açısı olan 30 – 35 derecede ekim gerçekleştirilir.