Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?


Sakal ekimi, ense bölgesinden çıkarılan saçların, sakalın olmadığı veya seyrek olduğu bölgelere nakledilmesi işlemidir. Sakal ekimi, istenilen sakal şeklinin verilmesi için de yapılabilir. Sakal ekimi, var olan sakalı daha gürleştirmek için de uygulanır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi, saç ekimiyle aynı yöntemle yapılan, ancak daha fazla dikkat isteyen bir uygulamadır. Sakal ekiminin doğal ve başarılı olması için operasyon öncesi donör bölge ve ekim bölgesi ileri teknoloji cihazlarla analiz edilmelidir. Kliniğimizin sakal ekimi ekibi, bu analizi yaparak greft alımı ve ekimi için planlama yapmaktadır.

Sakal ekiminde, donör bölge olarak ense bölgesinden greftler alınır. Kliniğimizde FUE Gold yöntemi ile greftler zarar görmeden çıkarılır. Ancak sakal ekimi yapmadan önce greft olarak kullanılan saç köklerinin, sakalın tek kıllı olması nedeniyle, tekrar ayrılması gerekmektedir. Bu yüzden alınan saç kökleri önce bölme işleminden geçer. Bölme işlemi sonrasında belirlenen bölgeye ekim yapılır ve sakal olarak ekilen greftler yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay arasında yeni kökler güçlenerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiye göre değişir ve bir yılı da bulabilir.

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal ekimi öncesi hastanın sağlık durum analiz edilir. Bu kapsamlı ön muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır ve operasyon konusunda karar verilir. Doktorlarımız tarafından hastaya en özel teknik belirlenerek uygulanır.

Sakal ekimi işlemi, kliniğimiz sakal ekimi doktorları tarafından yaklaşık 7-8 saat içinde bitirilmektedir. Sakal ekiminde, operasyonu daha konforlu hale getirmek için Gharieni koltuklar ve Comfort-In iğnesiz ve acısız anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu sayede greft alınan donör bölgede ve sakal ekim bölgesinde hiçbir acı veya ağrı duyulmamaktadır. Sakal ekimi tıbbi kadromuzun uluslararası tecrübesi ve pratiği, sakal ekimi operasyonlarımızın başarı oranını en üst seviyeye çıkarmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/sakal-ekimi/

Sakal Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi, bölgesel boşluklara yapılacağı gibi sakalların seyrek olduğu bölgelere de yapılır. İstenen sakal modeli için de uygulanabilen sakal ekimi, mevcut sakalı sıklaştırmak için de gerçekleştirilebilir.

Kliniğimizde sakal olarak ekilen greftler, yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay içinde ekilen yeni kökler güçlü bir şekilde büyüyerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiden kişiye değişmekle birlikte, bir yıl gibi bir süreyi de bulabilmektedir.

Kliniğimizde sakal ekimi, Comfort In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemiyle yapıldığından, greft toplanan donör alanda ve sakal ekimi yapılacak bölgede herhangi bir ağrı hissedilmez.