Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, ense bölgesinden alınan saçların, yanak ve dudak üstü gibi bölgesel boşluklara ve sakalların seyrek olduğu bölgelere ekilmesi işlemidir. İstenen sakal modelinin uygulanması için de yapılabilen sakal ekimi, mevcut sakalı sıklaştırmak için de gerçekleştirilebilir. 

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ekimi, saç ekimiyle benzer bir süreçte gerçekleşmektedir. Sakal ekimi operasyonunun da başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için işlemlerin hassas bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uzman ve tecrübeli sakal ekimi kadromuz operasyon öncesinde son teknoloji bilgisayarlı saç analizi yapmaktadır. 

Sakal ekiminde kullanılacak greftler, ense bölgesinden FUE yöntemi ile toplanmaktadır. Ancak sakal ekimi işlemine geçmeden önce saç ekiminde greft olarak kullanılan saç köklerinin, sakalın yalnızca tek kıllardan oluşması nedeniyle, tekrar bölünmesi gerekmektedir. Bu nedenle toplanan saç kökleri önce ayırma işleminden geçmelidir. Ayırma işlemi sonrasında belirlenen bölgeye ekim gerçekleştirilir. Sakal olarak ekilen greftler yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay içinde eklenen yeni kökler güçlü bir şekilde büyüyerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiden kişiye değişmekle birlikte, bir yıl gibi bir süreyi de bulabilmektedir. 

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal ekimi öncesi hastanın sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Medibeauty Klinik’te sakal ekimi operasyonu, tecrübeli ve uzman sakal ekimi doktorlarımız tarafından yaklaşık 7-8 saatte tamamlanmaktadır. Kliniğimizde operasyon lokal anestezi yöntemiyle yapıldığından greft toplanan donör alanda ve sakal ekimi yapılacak bölgede herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. 

https://www.medibeautyklinik.com/sakal-ekimi/

Sakal Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi, bölgesel boşluklara yapılacağı gibi sakalların seyrek olduğu bölgelere de yapılır. İstenen sakal modeli için de uygulanabilen sakal ekimi, mevcut sakalı sıklaştırmak için de gerçekleştirilebilir.

Kliniğimizde sakal ekimi, Comfort In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemiyle yapıldığından, greft toplanan donör alanda ve sakal ekimi yapılacak bölgede herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. 

Kliniğimizde sakal olarak ekilen greftler, yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay içinde ekilen yeni kökler güçlü bir şekilde büyüyerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiden kişiye değişmekle birlikte, bir yıl gibi bir süreyi de bulabilmektedir.