Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir?


Sakal ekimi, ense bölgesinden alınan saçların, yanak ve dudak üstü gibi bölgesel boşluklara ve sakalların seyrek olduğu bölgelere ekilmesi işlemidir. İstenen sakal modelinin uygulanması için de yapılabilen sakal ekimi, mevcut sakalı sıklaştırmak için de gerçekleştirilebilir. 

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde sakal ekimi, saç ekimiyle benzer bir süreçte gerçekleşmektedir. Sakal ekimi operasyonunun başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için işlemlerin hassas bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uzman ve tecrübeli sakal ekimi kadromuz operasyon öncesinde ileri teknoloji bilgisayarlı saç analizi yapmaktadır. Kapsamlı ön muayenede toplanacak ve ekilecek greft sayısı belirlenir. 

Sakal ekiminde kullanılacak greftler, kliniğimiz tarafından geliştirilerek uygulanan FUE Gold Yöntemi ile ense bölgesinden toplanmaktadır. Ancak sakal ekimi işlemine geçmeden önce greft olarak kullanılan saç köklerinin, sakalın yalnızca tek kıllardan oluşması nedeniyle, tekrar bölünmesi gerekmektedir. Bu nedenle toplanan saç kökleri önce ayırma işleminden geçmelidir. Ayırma işlemi sonrasında belirlenen bölgeye ekim gerçekleştirilir. Sakal olarak ekilen greftler yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay içinde eklenen yeni kökler güçlü bir şekilde büyüyerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiden kişiye değişmekle birlikte, bir yıl gibi bir süreyi de bulabilmektedir. 

Sakal Ekimi Öncesi ve Sonrası

Sakal ekimi öncesi hastanın sağlık durum analiz edilir. Bu kapsamlı ön muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Doktorlarımız tarafından size en özel teknik belirlenerek uygulanır.

Kliniğimizde sakal ekimi operasyonu, tecrübeli sakal ekimi doktorlarımız tarafından yaklaşık 7-8 saatte tamamlanmaktadır. Sakal ekiminde, operasyonu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar ile Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu nedenle greft toplanan donör alanda ve sakal ekimi yapılacak bölgede herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Uluslararası birikimi ve pratiği yüksek olan sakal ekimi tıbbi kadromuzun gösterdiği özen ve hassasiyet sayesinde, sakal ekimi operasyonlarımızın başarı oranı maksimum derecededir. 

https://www.medibeautyklinik.com/sakal-ekimi/

Sakal Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi, bölgesel boşluklara yapılacağı gibi sakalların seyrek olduğu bölgelere de yapılır. İstenen sakal modeli için de uygulanabilen sakal ekimi, mevcut sakalı sıklaştırmak için de gerçekleştirilebilir.

Kliniğimizde sakal olarak ekilen greftler, yaklaşık dört hafta sonra dökülür. Dökülme sonrasında 3 ile 6 ay içinde ekilen yeni kökler güçlü bir şekilde büyüyerek sakalı oluşturur. Bu durum, kişiden kişiye değişmekle birlikte, bir yıl gibi bir süreyi de bulabilmektedir.

Kliniğimizde sakal ekimi, Comfort In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemiyle yapıldığından, greft toplanan donör alanda ve sakal ekimi yapılacak bölgede herhangi bir ağrı hissetmezsiniz.