Safir Uçlu Saç Ekimi

Kanalların Hazırlanmasında Safir Yöntemi

Saç ekimindeki önemli aşamalardan biri olan ekilecek saçların yerleştirileceği kanalların açılması işlemi, safir uçlu ekipmanın kullanılmasıyla daha hassas ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir. Medibeauty Klinik tarafından en çok tercih edilen yöntem olan FUE Gold yöntemi ile greft alımının başarılı bir şekilde uygulanmasının en dikkat çekici noktası safir uçlu ekipmanın kullanılmasıdır.  FUE Gold yöntemi ile greft alımı sonrasında greftlerin ekileceği kanalların açılması işleminde safir uçlu ekipman kullanarak iyileşme süresini düşürmenin yanında operasyon sonrası ağrıyı da en aza indirmektedir. 

Safir Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Doğal olmasından dolayı kullanılan safire vücudun verdiği tepki daha düşük olurken aynı zamanda cilde verilen zarar da en aza inmektedir. Kliniğimizde doktorlarımız tarafından 10 yılı aşkın süredir saç ekimi sürecinde kanalların açılmasında Safir Yöntemi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kliniğimizde Safir Yöntemi ile Saç Ekimi, son teknoloji bilgisayar analizi ile başlayıp Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi ile devam etmektedir. Sonrasında kliniğimiz tarafından uzun yıllardır uygulanan FUE Gold Yöntemi ile greftler toplanmaktadır. Greftlerin ekileceği kanalların hazırlanmasında ise safir uçlu ekipman tercih edilmektedir. Toplanan greftler safir uçlu ekipman ile açılan kanallara eklenir. Uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorlarımız ile hastanın ortak belirlediği saç ekimi yöntemi uygulanarak saç ekimi işlemi tamamlanır. 

Safir Yönteminin Avantajları

  • Operasyon sonrası iyileşme çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir. 
  • Safirin pürüzsüz ve antibakteriyel yüzeyi, sertliğ, keskinliği ve dayanıklılığı sayesinde hassasiyet üst düzeydedir.
  • Kanallar tam greftlere göre açıldığından ödem riski, kanama ve ağrı çok daha az olmaktadır.
  • Safirin hassas uçları sayesinde çok küçük kesiler ile kanal hazırlandığından kanallar birbirine çok yakın olabilir. Bu sayede daha sık saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Operasyon sonrası kabuklanma daha az gerçekleşmektedir.
  • Saça istenen açı (ideali 40-45 derecedir) verilebilir. Bu sayede halk arasında çim adam diye tabir edilen görüntünün önüne geçilerek doğallık sağlanır.

Medibeauty Klinik’te greft toplanırken gerçekleştirilen FUE Gold yöntemi ile altın uçlu mikromotorların kullanılması ve sonrasında kanalların Safir Uçlarla açılması, saç ekimi yöntemini ileriye taşıyan ve operasyon başarısını artıran inovatif yaklaşımlardır. 

https://www.medibeautyklinik.com/safir-uclu-sac-ekimi/

Safir Uçlu Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde saç ekimindeki önemli aşamalardan biri olan ekilecek saçların yerleştirileceği kanalların açılması işlemi, safir uçlu ekipmanın kullanılmasıyla daha hassas ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı sonrasında, greftlerin ekileceği kanalların açılması işleminde, safir uçlu ekipman kullanılarak iyileşme süresini düşürmenin yanında operasyon sonrası ağrı da en aza indirilmiş olur. 

Kliniğimizde saç ekiminde doğal olmasından dolayı kullanılan safire vücudun verdiği tepki daha düşük olurken, aynı zamanda cilde verilen zarar da en aza inmektedir.

Kliniğimizde saç ekimi operasyonunda, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanıldığından herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ayrıca safir uçla saç ekimi yapılacak kanallar greftlere göre açıldığından, ödem riski, kanama ve ağrı çok daha az olmaktadır.