Safir Uçlu Saç Ekimi

Safir Uçlu Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimindeki önemli aşamalardan biri olan saçların ekileceği kanalların açılması işlemi, safir uçlu ekipmanın kullanılmasıyla daha hassas ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir. Kliniğimiz tarafından geliştirilerek uygulanan FUE Gold yöntemi ile greft alımının başarılı bir şekilde uygulanmasının en dikkat çekici noktası safir uçlu ekipmanın kullanılmasıdır.  Greftlerin ekileceği kanalların açılması işleminde safir uçlu ekipman kullanılması, iyileşme süresini düşürmenin yanında operasyon sonrası ağrıyı da en aza indirmektedir. 

Safir Uçlu Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde saç ekimi öncesinde, uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından gerçekleştirilen kapsamlı ön muayene ile hastaya özel saç ekimi yöntemi belirlenir. İleri teknoloji bilgisayarlı saç analizi, toplanacak ve ekilecek greft sayısını sağlıklı bir şekilde tespit edilmesini sağlayarak, operasyonun başarı oranını artırır. Greftlerin toplanmasında altın uçlu mikromotorların kullanıldığı FUE Gold yöntemi ile iyileşme hızlanırken, sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Toplanan greftlerin ekileceği kanalların hazırlanmasında ise safir uçlu ekipman tercih edilmektedir. Doğal olmasından dolayı kullanılan safire vücudun verdiği tepki daha düşük olurken aynı zamanda cilde verilen zarar da en aza inmektedir. Safir uçlu ekipmanla kanalların açılması sonrasında, ön muayenede hastaya özel olarak belirlenen saç ekimi yöntemi uygulanır. Kliniğimizde uzman doktorlarımız Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi gerçekleştirmektedir. 

Safir uçlu saç ekiminin en önemli avantajlarından biri, operasyon sonrası iyileşmenin daha kısa sürede gerçekleşmesidir. Safirin pürüzsüz ve antibakteriyel yüzeyi, sertliği, keskinliği ve dayanıklılığı sayesinde hassasiyet üst düzeydedir. Safir uçlu ekipmanla kanallar tam greftlere göre açıldığından ödem riski, kanama ve ağrı çok daha az olmaktadır. Safirin hassas uçları sayesinde çok küçük kesiler ile kanal hazırlandığından, kanallar birbirine çok yakın olabilir. Bu sayede daha sık saç ekimi yapılabilmektedir.

Kliniğimizde greft toplanırken gerçekleştirilen FUE Gold yöntemi ile altın uçlu mikromotorların kullanılması ve sonrasında kanalların Safir Uçlarla açılması, saç ekimi yöntemini ileriye taşıyan ve operasyon başarısını artıran inovatif yaklaşımlardır. Saç ekiminde gösterdiğimiz özen ve hassasiyet sayesinde operasyonlarımızı doğal ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

Safir Uçlu Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Safir uçlu saç ekimi öncesi hastadan kan örneği alınır. Daha sonra EKG incelemesiyle birlikte hastanın sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Safir uçlu saç ekimi, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi ile gerçekleştirildiğinden herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezsiniz. 6 ile 10 saat arasında süren operasyonu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan üstün Alman teknolojisi Gharieni Koltuklar ile operasyonlarımız rahat ve keyifli geçmektedir. Uzman doktorlarımızın el becerisi, pratiği ve uluslararası deneyimi sayesinde hastalarımız, kliniğimizden sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/safir-uclu-sac-ekimi/

Safir Uçlu Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde saç ekimindeki önemli aşamalardan biri olan ekilecek saçların yerleştirileceği kanalların açılması işlemi, safir uçlu ekipmanın kullanılmasıyla daha hassas ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı sonrasında, greftlerin ekileceği kanalların açılması işleminde, safir uçlu ekipman kullanılarak iyileşme süresini düşürmenin yanında operasyon sonrası ağrı da en aza indirilmiş olur. 

Kliniğimizde saç ekiminde doğal olmasından dolayı kullanılan safire vücudun verdiği tepki daha düşük olurken, aynı zamanda cilde verilen zarar da en aza inmektedir.

Kliniğimizde saç ekimi operasyonunda, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanıldığından herhangi bir ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ayrıca safir uçla saç ekimi yapılacak kanallar greftlere göre açıldığından, ödem riski, kanama ve ağrı çok daha az olmaktadır.