Saç Ekiminde Neden Biz?

Saç ekimi, greft alımı, greft ekiminin yapılacağı kanalların açılması ve greft ekiminin gerçekleştirilmesi şeklinde planlanan bir süreçtir. 10 yıldan uzun süredir birlikte çalıştığımız, gerekli her saç ekimi yöntemini uygulayabilen ve günlük 8-12 arası operasyon pratiğine sahip uzman saç ekimi kadrosuna sahibiz. Bu nedenle çalıştığımız uzman saç ekimi kadromuzun operasyon becerisi ve pratiği en üst seviyededir. 

Saç ekiminde kullandığımız yöntemler; Manuel Saç Ekimi Yöntemi ile DHI Kalemi Yöntemi’dir. Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde greft ekimi işlemi elle gerçekleştirilirken DHI ile saç ekimi yönteminde özel olarak geliştirilen choi kalemi kullanılmaktadır. Kliniğimiz tarafından özel olarak geliştirilerek uygulanan FUE Gold yöntemi ile alınan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi kullanılarak ekilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağı uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, ön muayenede bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi neticesinde belirlenir. Kliniğimizde saç ekimi tekniklerinde uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz, zaman zaman aynı operasyonda birden fazla farklı tekniği uygulayabilmektedir. Gösterdiğimiz bu özen ve hassasiyet sayesinde saç ekimi operasyonlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

Kliniğimiz tarafından geliştirilerek uygulanan ileri teknoloji FUE Gold ile greft alımı yönteminde, altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Kullanılan altın kaplamalı ince uçlu mikromotor sayesinde iyileşme aşamasının hızlanmasının yanında sağlıklı greft oranı da artmaktadır. Bu sayede iyileşme hızlanırken aynı zamanda greftler de zarar görmemektedir. Operasyon sonrası deliklerin küçük ve ince olması nedeniyle de herhangi bir yara izi kalmamaktadır. 

Kliniğimizde saç ekimi operasyonlarında Comfort-In iğnesiz enjeksiyon anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem, Comfort-in sıvı enjeksiyon ünitesi ile deri altına anestezi sıvısı enjekte edildiği için ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle saç ekimi operasyonu için herhangi bir endişe duymanıza da gerek yok. 

Saç ekimi operasyonları, hastaya göre değişmekle birlikte oldukça uzun süren bir operasyondur. Kliniğimizde bu operasyonları rahat ve konforlu hale getirmek amacıyla üstün Alman teknolojisi ile tasarlanan Gharieni koltuklar kullanılır. Uzun süren operasyon bu sayede konforlu bir şekilde gerçekleştirilir. 

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yönteminin yanı sıra, 6 ile 10 saat arası süren operasyonu hastamız için daha konforlu hale getirmek için Gharieni Koltuklar, iğnesiz ve acısız bir anestezi için Comfort-In Anestezi kullanılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 55 bin mutlu hasta geçmişi olan kliniğimizin kalitesi, 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu (JCI) tarafından da kontrol edilerek onaylanır.

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekiminde-neden-biz/

Saç Ekiminde Neden Biz? - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde, FUE Gold yöntemi ile alınan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağı uzman saç ekimi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi neticesinde belirlenir.

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yöntemi, 6 ile 10 saat arası süren operasyonu hastamız için daha konforlu hale getirmek için GHARIENI Koltuklar, iğnesiz ve acısız bir anestezi için Comfort-In Anestezi kullanılmaktadır. Bu nedenle kliniğimizde saç ekiminde hasta, herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. 

Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız yerin merdiven altı saç ekim merkezi olmamasına, kliniğin sertifikalarının kaliteli ve doktorlarının alanında uzman ve tecrübeli olmasına dikkat edin. Ayrıca klinikte kullanılan ürünlerin, katkı maddesi içermemesi ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünler olması gerekmektedir. Kliniğimiz, tüm tedavilerini, uzman ve tecrübeli doktorlarıyla, tam teşekküllü hastane ortamında, son teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler ile gerçekleştirmektedir. Kliniğimiz bu sayede, ağırlıklı olarak yurt dışından gelen 55 binin üzerinde hastayı başarılı bir şekilde tedavi etmiştir.