Saç Ekiminde FUE Tekniği

Greft Alımında FUE Yöntemi


FUE yöntemi ile saç köklerinin tek tek alınması, mikro motorlar ile yapılmaktadır. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, saç köklerinin alınma şekli ve doktorun becerisidir. Bu yüzden önemli olan donör bölgeden en fazla saç kökü almak değil, alınan saç köklerinin kaliteli ve ekildikten sonra yaşama şanslarının yüksek olmasıdır. FUE yöntemi ile saç kökü alımında donör bölgeye uygulanan teknik kadar kullanılan alet de önemlidir. Donör bölgede ince ve hassas bir iğne kullanılırsa, ciltte daha az hasar meydana gelmektedir.

Greft Alımında FUE Yöntemi Nasıl Yapılır?

FUE yöntemi ile saç köklerinin tek tek çıkarılması, mikromotorlar ile yapılır. Bu yöntem, greftlere ve cilde zarar vermeden, greftlerin büyüme oranını yükseltir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de greftlerin kalitesidir. FUE yöntemi ile greft çıkarıldıktan sonra, ekim yapılacak bölgeye kanallar açılırken, ekibimizin bir diğer uzman doktoru da greftleri kontrol ederek sağlıklı olmayan ve zayıf greftleri ayıklar. Greftlerin muhafaza edildiği hipotermozol solüsyonu da greftlerin canlı kalmasını ve köklerini güçlendirmesini sağlar. Greftler hazırlandıktan sonra doktorlarımızın belirlediği ekim tekniği ile saç ekimi işlemi tamamlanır.

Kliniğimiz, FUE yöntemi ile greft alımını daha da geliştirerek uygulamaya soktuğu FUE Gold yöntemi ile greft alımını kullanmaktadır. FUE Gold yöntemi ile greft alımı, altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği ileri teknoloji bir yöntemdir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekiminde-fue-teknigi/

Saç Ekiminde FUE Tekniği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz FUE Yöntemi ile greft alımını daha da geliştirerek FUE Gold Yöntemi ile greft alımını kullanmaktadır. FUE Gold Yöntemi ile greft alımı, altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği bir yöntemdir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı hakkında bilgi almak için tıklayınız.