Saç Ekiminde FUE Tekniği

Greft Alımında FUE Yöntemi


FUE Yöntemi ile greft alımında 3-4 saç kökü içeren foliküler üniteler, mikro motorlar yardımı ile toplanmaktadır. Buradaki en önemli kriterlerinden biri, greft alımında kullanılan teknik ve operasyonel kabiliyettir. Bu nedenle önemli olan belirlenen donör alandan en çok grefti almak değil de alınan greftlerin kalitesi ve greft ekimindeki tutma oranıdır.  FUE Yöntemi ile greft alımında donör bölgede çalışan doktorun kullandığı teknik kadar kullanılan ekipman da çok önemlidir. Donör bölgede çalışılırken ne kadar hassas ve ince bir iğne kullanılırsa, o kadar az cilt hasarı oluşmaktadır.

Greft Alımında FUE Yöntemi Nasıl Yapılır?

FUE Yöntemi ile greft alımı, greftlere ve cilde zarar vermemek için mikromotor ile gerçekleştirilir. Mikromotorlar sayesinde greftler zarar görmezken büyüme oranı da artmaktadır. Ancak burada önemli noktalardan bir tanesi ise alınan greftlerin sağlığıdır. FUE Yöntemi ile greft alımı sonrasında, ekim yapılacak kanallar açılırken ekibimizden bir başka uzman doktorumuz da greftler üzerinde inceleme yaparak sağlıksız ve bodur greftleri ayırmaktadır. Greftlerin saklanmasında kullanılan hipotermozol çözeltisi de greftlerin yaşam süresini artırırken kökleri de güçlendirmektedir. Greftlerin toplanıp hazırlanması sonrasında uzman ve tecrübeli doktorlarımızın karar verdiği ekim yöntemiyle saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. 

Kliniğimiz, FUE Yöntemi ile greft alımını daha da geliştirerek uygulamaya soktuğu FUE Gold Yöntemi ile greft alımını kullanmaktadır. FUE Gold Yöntemi ile greft alımı, altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği ileri teknoloji bir yöntemdir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekiminde-fue-teknigi/

Saç Ekiminde FUE Tekniği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz FUE Yöntemi ile greft alımını daha da geliştirerek FUE Gold Yöntemi ile greft alımını kullanmaktadır. FUE Gold Yöntemi ile greft alımı, altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği bir yöntemdir. FUE Gold yöntemi ile greft alımı hakkında bilgi almak için tıklayınız.