Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Nedir?

FUE Gold Tekniği ile greft alımı, kliniğimizin özel olarak geliştirdiği ve uyguladığı bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde, altın uçlu tek kullanımlık iğneler ile saç kökleri daha kolay ve daha az hasarlı bir şekilde saç derisinden çıkarılır. 

Kliniğimizde FUE Gold Tekniği ile greft alımı, 10 yıldan fazla bir süredir saç ekimi kadromuz tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem, saç ekimi sonrasında daha hızlı iyileşme ve daha az iz bırakma avantajları sunmaktadır.

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Nasıl Uygulanır?

FUE Gold tekniği ile greft alımı, kliniğimizin özel olarak geliştirdiği ve uyguladığı bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde, altın kaplı tek kullanımlık iğneler ile saç kökleri saç derisinden daha kolay ve daha az zararlı bir şekilde çıkarılır. Bu sayede, iyileşme süreci daha kısa ve daha rahat olur ve saç derisinde neredeyse hiç iz kalmaz. Ayrıca altın ucun her seferinde yenilenmesi, hem hijyenik bir ortam sağlar hem de iltihaplanma riskini azaltır.

FUE Gold tekniği ile greft alımında, greftlerin saklanması da oldukça önemlidir. Greftlerin saklandığı hipotermozol çözeltisi, greftlerin canlılığını korur ve köklerini güçlendirir.

Greft alımı, çok dikkat gerektiren bir işlemdir; bu yüzden, operasyonu yapan ekibin tecrübeli ve uzman olması gerekir. Medibeauty Klinik’de saç ekimi yapan doktorlarımız, 10 yıldan fazla bir süredir FUE Gold tekniği ile greft alımını başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Altının alerji yapmaması ve vücut tarafından iyi kabul edilmesi nedeniyle FUE Gold tekniği ile greft alımı, kliniğimiz tarafından tercih edilmektedir. FUE Gold yöntemi ile toplanan greftler, manuel saç ekimi veya DHI tekniği ile saç ekimi yöntemi ile ekilmektedir. Bu yöntemlerin hangisinin uygulanacağına, saç ekimi tıbbi ekibimiz tarafından hastanın estetik beklentilerine ve saç analizi sonuçlarına göre karar verilir.

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde saç ekiminde FUE Gold tekniği öncesi hastadan kan örneği alınır ve EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır ve buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde, FUE Gold tekniği ile greft alımı yöntemi kullanılır. Bu yöntemde, altın uçlu tek kullanımlık iğneler ile saç kökleri daha kolay ve daha az zararlı bir şekilde çıkarılır. Saç ekimi operasyonu, 6 ile 10 saat arasında sürer ve hastanın rahatlığı için Gharieni koltuklar ve Comfort-In iğnesiz ve acısız anestezi yöntemi tercih edilir. Saç ekimi uzman kadromuz, bilgisayarlı saç analizi ile operasyon öncesi planlamayı da titizlikle yaparak, operasyonun başarı oranını artırmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekiminde-fue-gold-teknigi/

FUE GOLD Tekniği - Sıkça Sorulan Sorular

FUE Gold yöntemi ile greft alımı, kliniğimizin özel olarak geliştirdiği ve uyguladığı bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde, altın uçlu tek kullanımlık iğneler ile saç kökleri daha kolay ve daha az hasarlı bir şekilde saç derisinden çıkarılıyor. Böylece, iyileşme süreci daha kısa ve daha rahat oluyor ve saç derisinde neredeyse hiç iz kalmıyor.

FUE Gold tekniği ile greft alımı, kliniğimizin özel olarak geliştirdiği ve uyguladığı bir saç ekimi yöntemidir. Bu yöntemde, altın uçlu tek kullanımlık iğneler ile saç kökleri daha kolay ve daha az zararlı bir şekilde saç derisinden çıkarılıyor. Bu sayede, iyileşme süreci daha kısa ve daha rahat oluyor ve saç derisinde neredeyse hiç iz kalmıyor. Ayrıca altın ucun her seferinde yenilenmesi, hem hijyenik bir ortam sağlıyor, hem de iltihaplanma riskini azaltıyor.

FUE Gold tekniği ile greft alımında, greftlerin sağlıklı kalması ve büyümesi de sağlanıyor. Altın kaplı ince uç, greftleri zarar görmeden çıkarmak için daha keskindir. Ayrıca altın ısınmadığı için, saç derisinde çok ince ve küçük delikler açıyor, bu da greftlerin büyüme oranını yüzde 96’ya kadar yükseltiyor.

İnsan vücudunun en az alerjik reaksiyon verdiği maddelerin başında altın geliyor. Kliniğimizde altın uçlarla greft alımı yapılan FUE Gold tekniği ile alerjisi olan bireylere de saç ekimi yapılabiliyor ve hiçbir semptom ile karşılaşılmıyor.