Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Nedir?

FUE Gold Tekniği ile greft alımı, kliniğimiz tarafından geliştirilerek uygulanan ve FUE Tekniği ile greft alımından farklı olarak altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği yöntemdir. Kliniğimizde FUE Gold Tekniği ile greft alımı, uzman saç ekimi kadromuz tarafından 10 yılı aşkın süredir tercih edilerek başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. 

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Nasıl Uygulanır?

FUE Gold Tekniği ile greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Greft alımında kullanılan altın kaplı ince uç sayesinde iyileşme hızlanırken, sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Bu da greftlerin zarar görmemesine ve büyüme oranını yüzde 96 artırmasına neden olmaktadır. Altının ısınmaması, FUE Gold Tekniği ile greft alımı yönteminde deliklerin çok ince ve küçük olmasına, neredeyse hiç yara izi kalmamasına neden olmaktadır. Ayrıca altın ucun her kullanımdan sonra atılmasıyla mükemmel bir hijyen sağlanırken iltihaplanma riski de en aza indirilir.

Altın kaplı ince uçlu iğneler ile greftlerin çıkarılması kadar greftlerin doğru bir şekilde saklanması da FUE Gold Tekniği ile greft alımında önemli bir süreçtir. Greftlerin saklanmasında kullanılan hipotermozol çözeltisi, hem greftlerin yaşam süresini artırmaya hem de kökleri güçlendirmeye yaramaktadır.

Greft alımı, oldukça fazla hassasiyet gerektiren bir uygulamadır. Bu nedenle de operasyon, aynı işlemi uzun yıllardır gerçekleştiren tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Sahip olduğu tecrübeli ve uzman saç ekimi kadromuz FUE Gold Tekniği ile greft alımını uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Genel olarak altının neredeyse hiç alerjiye neden olmaması ve vücut tarafından çok iyi tolere edilmesi nedeniyle FUE Gold Tekniği ile greft alımı, kliniğimiz tarafından tercih edilmektedir. FUE Gold yöntemi ile toplanan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağına uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, ön muayenede bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi sonrasında karar verilir. 

Saç Ekiminde FUE Gold Tekniği Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde saç ekiminde FUE Gold Tekniği öncesi hastadan kan örneği alınır ve EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yönteminin kullanılmasının yanında, 6 ile 10 saat arası süren saç ekimi operasyonunu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz, ileri teknoloji bilgisayarlı saç analizi ile operasyon öncesinin planını da hassas bir şekilde gerçekleştirerek operasyonun başarı oranını maksimuma yükseltmektedir. 

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekiminde-fue-gold-teknigi/

FUE GOLD Tekniği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde greft alımında en fazla tercih edilen yöntem FUE Gold Yöntemidir. FUE Gold Yöntemi ile greft alımı, kliniğimiz tarafından geliştirilerek uygulanan ve FUE Yöntemi ile greft alımından farklı olarak altın uçlu tek kullanımlık iğnelerin tercih edildiği yöntemdir. Kliniğimizde FUE Gold Yöntemi ile greft alımı uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorlarımız tarafından yaklaşık 20 yıldır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

FUE Gold Tekniği ile greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Greft alımında kullanılan altın kaplı ince uç sayesinde iyileşme hızlanırken, sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Bu da greftlerin zarar görmemesine ve büyümeyi yüzde 96 oranında artırmasına neden olmaktadır. Altının ısınmaması, FUE Gold Yöntemi ile greft alımı yönteminde deliklerin çok ince ve küçük olmasına ayrıca neredeyse de hiç yara izi kalmamasına neden olmaktadır. Ayrıca altın ucun her kullanımdan sonra atılmasıyla hijyen sağlanırken iltihaplanma riski de en aza indirilmektedir.

İnsan vücudunun en az alerjik reaksiyon verdiği maddelerin başında altın gelir. Kliniğimizde altın uçlarla greft alımı yapılan FUE Gold tekniği ile alerjisi olan bireylere de saç ekimi yapılabilmekte ve hiçbir semptom görülmemektedir.