Saç Ekimi

Saç ekimi, hormonal sebepler, ameliyat izi, stres, üzüntü, kaza, cilt problemleri, yaşam tarzı ve kemoterapi yada radyoterapi ilaçları nedeniyle kellik olan bölgelere saç aktarılması işlemidir.

Erkeklerde yaygın olarak görülen saç dökülmelerinin ana sebeplerinden bir tanesi androgenetik alopesi durumudur. Genetik nedenlerden dolayı ortaya çıkan androgenetik alopesi, erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinmektedir. Ancak androgenetik alopesi son yıllarda çeşitli nedenlerden dolayı kadınlarda da görülmeye başlanmıştır.

Erkek tipi saç dökülmesine sebep olan androjenler kafadaki saçlarda, en çok tepe ve alın bölgesindeki saçlarda dökülme yapmaktadır zira bu bölgelerdeki saç kökleri bu hormona karşı ense bölgesindeki saçlardan daha kuvvetsizdir. Bu nedenle, saç ekiminde kullanılacak greftler saçın dökülmesinin zor olduğu ense bölgesinden alınarak saç ekimi gerçekleştirilir. Erkek tipi saç dökülmesi, uzman ve tecrübeli saç ekimi tıbbi kadromuz ve kullandığımız son teknoloji yöntemler sayesinde kolaylıkla çözüme kavuşuyor.

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekimi/

Saç Ekimi Yöntemleri

FUE Gold Greft Alımı

FUE Gold yöntemi prensip olarak FUE yöntemi ile aynı olmasına rağmen farklı ekipmanlarla yapılan bir yöntemdir. Kullanılan altın kaplamalı iğneler daha keskin olduğundan iyileşme hızı artarken donör alanda da daha az yara izi ortaya çıkmaktadır.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi

Güney Kore’deki Kyunpook Ulusal Üniversitesi’nde özel olarak geliştirilen choi kalemi ile yapılan saç ekimi işlemidir. DHI Tekniği ile Saç Ekimi'nde kanal açılması ve greftin yerleştirilmesi aynı anda yapılmaktadır.

Manuel Saç Ekimi

Manuel Saç Ekimi’nde toplanan greftler boyutlarına göre hazırlanmış kesilere tek tek ekilmektedir. Bu kesiler ekimin doğal görünmesi için önceden belirlenmiş bir açıda özel ekipmanlar ile yapılmaktadır. 

Saç ekimi, 1930’lu yıllarda Japon dermatologlar Dr. Sasagawa (1930) ve Dr. Okuda (1939) tarafından ilk kez gerçekleştirilirken, 1980’li yıllarda bir grup Katalan dermatolog ise mini ve mikro greft tekniklerini kullanma yöntemini geliştirmiştir. 1990’lı yıllardan sonra FUT Yöntemi ile greft toplanarak gerçekleştirilen saç ekimi uygulanmaya başlanmıştır. Ancak bu yöntem çeşitli nedenlerden dolayı son on yıldır tercih edilmemektedir. FUE Yöntemi ile greft toplanarak gerçekleştirilen saç ekimi, günümüzde en fazla tercih edilen yöntemdir.

Saç ekimi, greft alımı, greft ekiminin yapılacağı kanalların açılması ve greft ekiminin gerçekleştirilmesi şeklinde planlanan bir süreçtir. Kliniğimiz tarafından özel olarak geliştirilen FUE Gold yöntemi ile alınan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmektedir. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağı uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, ön muayenede bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi neticesinde belirlenir. Gösterdiğimiz bu özen ve hassasiyet sayesinde saç ekimi operasyonlarımızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

İlgili Tedaviler

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, ense bölgesinden alınan saçların, yanak ve dudak üstü gibi bölgesel boşluklara ekilmesiyle gerçekleştirilir.

detaylı bilgi
Kaş Ekimi

Kaş ekimi, ense bölgesinden alınan saçların, kaş bölgesine ekilmesiyle gerçekleştirilir.

detaylı bilgi

Saç Ekimi Merkezimiz

Kliniğimiz, 2006'dan beri plastik cerrahi, saç ekimi, göz lazeri, göz içi lens, diş cerrahisi ve obezite cerrahisi alanlarında hizmet vermekte ve gerçekleştirdiği 55 bin operasyon ile ülkemizin sağlık turizmine katkıda bulunmaya devam etmektedir. 

JCI Sertifikalı hastane bünyesinde hizmet vermekte olan kliniğimiz, bu sayede oluşabilecek her türlü komplikasyona da hazırlıklı olmasının yanı sıra, aynı hastaya saç ekimi ile beraber farklı operasyonları da yapabilecek kapasite ve deneyime sahiptir.

detaylı bilgi

Medibeauty Klinik'te Operasyon

Kliniğimizde hastanın ihtiyacına göre seçilen saç ekim yöntemi, tecrübeli kadromuz tarafından kullanılan son teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler ile uygulanmakta ve 10 yılı aşkın süredir doğal görünümlü saç ekimi sonuçları elde edilmektedir. 

Saç ekimi sürecinde, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği (FUE Gold) greft alımı yöntemi, 6 ile 10 saat arası süren operasyonu daha konforlu hale getirmek için GHARIENI Koltuklar ve iğnesiz ve acısız bir anestezi için Comfort-In Anestezi kullanılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 55 bin mutlu hasta geçmişi olan kliniğimizin hizmet kalitesi, 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu (JCI) tarafından da kontrol edilerek onaylanmaktadır. 

detaylı bilgi

Saç Ekimi Tıbbi Kadromuz

Yaklaşık 12 yıldır birlikte çalıştığımız saç ekimi tıbbi kadromuz, kendi alanlarında uzman ve tecrübeli doktor ve profesyonellerden oluşmaktadır. Saç ekimi, yapılan operasyonun doğası gereği olarak el becerisi ve tecrübe, uzun saatler sürmesi nedeni ile de sabır ve profesyonellik gerektiren bir operasyondur. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız ekibimiz, günlük 8-12 arası operasyonu başarı ile tamamlamakta ve bu operasyon rutini sayesinde maksimum başarı ve müşteri memnuniyeti oranı ile hizmet vermektedir.

detaylı bilgi

Saç Ekimi Süreci

Kliniğimiz, saç ekimi operasyonlarında yurt dışından ve yurt içinden gelen hastalarına sağlıklı ve konforlu bir operasyon süreci sunmaktadır. Yurt dışından ve yurt içinden (İstanbul dışından) gelecek hastalarımızı karşılayarak, otel-havaalanı-hastane transferlerini gerçekleştiriyoruz. İstanbul içinden gelecek hastalarımızı talep ettikleri adreslerinden VIP aracımızla alarak, arzu ettikleri adrese transferini yapıyoruz.

1Gün
İstanbul'a Geliş

VIP Transfer aracımız, sizi talep ettiğiniz adreste veya havalimanında karşılayarak, istediğiniz adrese ya da kliniğimize kadar güvenle ulaşmanızı sağlar. İlk gününüzü dinlenerek ya da İstanbul'u gezerek geçirebilirsiniz.

2Gün
Ön Muayene ve Operasyon

Saç ekimi operasyonu öncesi ön muayene gerçekleştirilir. Saç ekimi uzman doktorlarımız, bilgisayarlı saç analizi ile donör alanından toplanacak greftlere karar vererek saç ekimi yapılacak bölgeyi belirler. Operasyona engel bir bulgu olmaması durumunda saç ekimi operasyonunuz gerçekleştirilir. Operasyon sonrası sizi VIP transfer hizmetimizle istediğiniz adrese götürebiliriz. 

3Gün
Kontrol Muayenesi

Uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından kontrol muayenesi gerçekleştirilir. Sizlere operasyon sonrası kullanmanız için kliniğimiz tarafından özel olarak geliştirilen şampuan, saç bakım seti ve ekim alanınızı güneşten koruyacak özel bir şapka teslim edilir. Operasyon sonrası VIP aracımızla istediğiniz adrese transferiniz gerçekleştirilir. Dilerseniz günün geri kalanını dinlenerek ya da İstanbul'u gezerek geçirebilirsiniz. 

4Gün
İstanbul'dan Gidiş

Tedavi sürecinin son gününde sizleri uğurlamadan, uzman saç ekimi tıbbi kadromuz gerekirse bir muayene daha gerçekleştirebilir. VIP transfer hizmetimiz ile sizi dilediğiniz adresten alarak, havaalanına veya adresinize bırakacağız. En büyük önceliğimiz sizlerin kliniğimizden sağlıklı ve mutlu ayrılması. 

Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi kişinin kendi saçının, belirlenen donör bölgeden alınarak sorunlu bölgeye yeniden ekilmesi işlemidir. Saç ekiminde greftler, saç köklerinin daha güçlü olduğu ense bölgesinden (işlemi yapan doktorun tecrübesine bağlı olarak) homojen bir dağılımla toplanarak, seyrek/sorunlu bölgede açılacak kanallara yerleştirilir. 

Kliniğimizde bir saç ekim operasyonu, FUE Gold Greft Alımı ve devamında DHI Tekniği ile ekim yapıldığında 4-6 saat, daha özel bir çalışma gerektiren Manuel Ekim işlemi yapıldığında 6 ile 8 saat arasında sürmektedir.

Saç ekimi sonrasında yapılan cerrahi müdahalelerin izlerinin geçmesi, yaklaşık 15 gün sürmektedir. Devam eden süreçte saç ekiminizi yapan ekibin tecrübesine bağlı olarak operasyon geçirdiğiniz belli olabilmektedir. Burada operasyonu yapan ekibin saç çizgisinin doğal görünmesi için gösterdiği hassasiyet ve saçların ekim açısı konusundaki dikkati çok önemlidir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, saç ekimini 2006 yılından beri komplikasyonsuz bir şekilde başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Ekilen saçlar 3. aydan sonra çıkmaya başlamaktadır. Saçların son halini alması 9 ile 18 ay arasında sürebilir. Buradaki süre ise hastanın yaşına, kan dolaşımına ve kan değerlerine bağlı olarak değişmektedir.

Genellikle tek seansta saç ekimi tamamlanmaktadır ancak açıklığın geniş olması durumunda birden fazla seans gerekli olabilir. Bunları muayene sırasında doktorumuzdan öğrenebilirsiniz.

Kliniğimizde saç ekimi, iğnesiz ve acısız anestezi yöntemi Comfort In ile gerçekleştirilir. Ancak bazen psikolojik olarak ağrılı olacağına inanılması, ağrı ve acı hissedildiği yönünde yorumlara sebep olabilir.