Saç Ekimi – Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde saç ekimi operasyonunda, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanıldığından herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.
Kliniğimizde FUE Gold Tekniği ile greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Greft alımında kullanılan altın kaplı ince uç sayesinde iyileşme hızlanırken sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Altının ısınmaması, FUE Gold Tekniği ile greft alımı yönteminde deliklerin çok ince ve küçük olmasına ve neredeyse hiç yara izi kalmamasına da neden olmaktadır.
Kliniğimizde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonu sonrası ilk saç, yaklaşık üç ay sonra çıkar. Ancak ekilen saçların yüzde 90'ının, 9. aydan sonra çıkacağı unutulmamalıdır.
Evet. Saç ekiminde kullanılan saçlar size ait donör bölgeden alınan saçlardır. Kafanızın herhangi bir yerindeki saç nasıl uzuyorsa ekilen saçlar da aynı şekilde uzar.
Hayır. Vücut, başkasından alınan saçı kabul etmez. Farklı vücuttan alınan greftlerle ekilen saçlar tutmayacağından dolayı saç ekimi yapılamaz. 
Kliniğimizde saç ekimi, greft alımı, greft ekiminin yapılacağı kanalların açılması ve greft ekiminin gerçekleştirilmesi şeklinde planlanan bir süreçtir ve yaklaşık 6-10 saat sürer.
Evet, saç ekimi operasyonundan sonra Saç Canlandırıcı Şampuan seti (% 100 doğal) kliniğimiz tarafından size verilecektir. Bu ürünler saç ekimi sonrası için özel olarak geliştirilmiştir. Saç ekimi operasyonu sonrası, 6 ay kullanmanızı tavsiye ederiz.

Saç ekiminden sonra, yoğun fiziksel bir işiniz yoksa, birkaç gün içinde işe gidebilirsiniz. Ancak bu tür bir işiniz varsa ilk 15 gün dinlenmenizi tavsiye ederiz. Operasyondan 2-4 gün sonra başınızda kabuklanma oluşur. Bu kabuğun dökülmesi (kafa derisinin hassasiyetine bağlı olarak) yaklaşık 10-14 gün sürer.

Saç ekimi operasyonu sonrasında en az iki hafta boyunca spordan ve fiziksel olarak zorlayıcı faaliyetlerden kesinlikle kaçınmalısınız. Daha sonra örneğin yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürebilirsiniz.
Saç ekimi operasyonu sonrasında 8-12 hafta boyunca doğrudan güneş ışığından kaçınmalısınız. Tuzlu su ile temasta herhangi bir sakınca yoktur ve yaraların iyileşmesini de destekleyebilir. Ancak olası bakteriler nedeniyle dikkatli olunmalıdır. İlk 4-6 hafta klorlu suya girilmemelidir.
Hayır. Saç ekimi için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Kliniğimizde gerçekleştirilen saç ekimi operasyonu sonrasında, ​ilk üç ay saçınızı kesmemeli ve operasyondan sonra altı ay kadar tıraş olmamalısınız. Ayrıca tüm saç bakımı ve şekillendirme ürünlerinden 3 ay süreyle uzak durulmalıdır (Her türlü kimyasal, Yeniden Kazanım, Minoxidil, Finasteride vb. ürünler)