Saç Ekimi Yöntemleri

Medibeauty Klinik olarak tıbbi analiz sonrası gerekli her saç ekimi yöntemini uygulayabilen, yaklaşık 12 yıldan uzun süre birlikte çalıştığımız günlük 8-12 arası operasyon pratiğine sahip uzman saç ekimi kadromuzla hizmet vermekteyiz. Klimizde saç ekimi yöntemi belirlenirken hastanın donörü ve ekim alanı incelenerek özel tedavi yöntemi belirlenmektedir.

Saç ekimi 3 önemli adımdan oluşmaktadır. Greft alımı, greft ekiminin yapılacağı kanalların açılması ve greft ekiminin gerçekleştirilmesi şeklinde planlanmaktadır. Aşağıda saç ekiminin her adımı hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/sac-ekim-yontemleri/

Greft Alımı

Greft alımı, ekilecek olan saç köklerinin toplanması işlemidir. Saç köklerinin mikroskobik hassasiyetle toplanması ve ekim anına kadar solüsyonda iyi bir şekilde muhafaza edilmesi şarttır. Uzman saç ekimi kadromuz, sahip olduğu tecrübe ve el becerisiyle greft alım aşamasını titizlikle yürütmektedir. Medibeauty Klinik’te greft alımında kliniğimiz tarafından geliştirilen FUE Gold Yöntemi ile greft alımı 10 yılı aşkın bir süredir son teknoloji cihazlarla uygulanmaktadır.

Saç Ekimi FUE Yöntemi

FUE Yöntemi

FUE Yöntemi, greftlerin tek tek alınması işlemidir. Toplanan greftler kalite kontrol işleminden sonra ekim işlemine kadar dinlendirilecekleri özel solüsyonda bekletilirler.

Saç Ekimi FUE Gold Yöntemi

FUE Gold Yöntemi

FUE GOLD yöntemi prensip olarak FUE yöntemi ile aynı olmasına rağmen ekipmanları farklıdır. FUE Gold yönteminde titanyum iğneler yerine altın kaplamalı tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Altın kaplamalı iğneler daha keskin olduğundan iyileşme hızı artarken donör alanda da daha az yara izi ortaya çıkmaktadır.

Saç Ekimi FUT Yöntemi

FUT Yöntemi

FUT Yöntemi, donör bölgeden derinin saç kökleri ile birlikte şerit şeklinde alınmasıdır. Bu yöntem, donör bölgede bir daha saç çıkmaması ile beraber yeni geliştirilen yöntemlerin iyileşme süreci ve başarısı sebebiyle günümüzde kullanılmamaktadır.

Kanalların Hazırlanması

Greft alımı tamamlandıktan sonra toplanan greft sayısı kadar kanal açılacaktır. Açılabilecek kanal sayısı belirli olduğundan sorunlu bölgede en doğru sıklıkta ve dağılımda açılması gerekmektedir. Kanalların dağılımı kadar kanalların inceliği ve açısı da önemlidir. Saçın doğasında her saçın bölgesel olarak olması gereken bir açısı bulunmasından dolayı, başarılı bir saç ekimi operasyonunda bu açılara göre kanal açılması gerekmektedir. Kliniğimizde doktorlarımız tarafından 10 yılı aşkın süredir saç ekimi sürecinde kanalların açılmasında Safir Yöntemi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Saç Ekimi Safir YöntemiSaç Ekimi Safir Yöntemi
Safir Yöntemi

Safir uçlu iğnelerin yüksek hassasiyet ve dokusal özellikleri neticesinde kesiler net ve pürüzsüz olurken, neredeyse hiç yara izi kalmayarak kanalların açıları belirgin olur. Kanallar 3 boyutlu olarak saç kökü boyutu hassasiyetinde açılabilmektedir.

detaylı bilgi
Saç Ekimi Perkutan YöntemiSaç Ekimi Perkutan Yöntemi

Perkutan Yöntemi

Perkutan yöntemi kanalların açılması işleminde titanyum veya safir uçlu iğneler kullanılmaması durumudur.

Greft Ekimi

Kanalların hazırlanması sonrasında greftlerin ekilmesi işlemine geçilir. Kliniğimizde greft ekiminde kullanılan yöntemler ise Manuel Saç Ekimi Yöntemi ile DHI ile Saç Ekimi Yöntemi’dir. Doğal bir görünüm elde etmek için operasyon öncesinde yapılan analiz ile saç çizgisi doğru bir şekilde belirlenir. Belirlenen saç çizgisi takip edilerek doktorun tecrübesi ve el becerisiyle saç ekimi gerçekleştirilir.

Manuel Saç Ekimi Yöntemi

Manuel Ekim Yöntemi

Bu yöntemde her greft, açılan kanallara ayrı ayrı yerleştirilmektedir. Greftler hassas bir şekilde analiz edilip tek tek yerleştirildiğinden daha çok deneyim ve el becerisi gerektiren bir tekniktir.

DHI Saç Ekimi Yöntemi

DHI Yöntemi

Greftler kanal açma ve greft ekimini aynı anda yapan özel bir kalem (choi kalemi) içerisine yerleştirilerek bu kalem vasıtasıyla ekim işlemi yapılır.

Tepe Bölgesi Vertex Saç Ekimi

Tepe Bölgesi (Vertex) Saç Ekimi

Saç ekiminde tepe bölgesi saçların doğal görünümünde dairesel görüntüye sahip olduğundan, "vertex" adı verilen bölgeye yapılan saç ekimi daha zordur. Bu nedenle özel tekniklerin uygulanması ve tecrübe gerektirmektedir.