Revizyon Rinoplasti

Revizyon Rinoplasti Nedir?


Günümüzde rinoplasti operasyonlarında tüm tecrübeye ve cerrahi becerilere rağmen müdahalelerin yaklaşık yüzde 10’unda istenen şekilde sonuç alınamamaktadır. Önceden gerçekleştirilen rinoplasti (burun estetiği) operasyonlarında ortaya çıkan istenmeyen sonuçları giderebilmek için revizyon rinoplasti yapılmaktadır.

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Revizyon rinoplastinin uygulanabilmesi için öncelikle doktorlarımızın operasyon ile ilgili mümkün olan en kapsamlı belgelere ihtiyaçları vardır. Doktorlarımız, burnun ve yüzün görünüşü ile birlikte operasyonun ayrıntısını inceleyerek operasyon konusunda karar verir. Doktorlarımız ne kadar çok bilgiye sahip olursa, operasyonun başarı oranı da o derece artmaktadır.

Estetik doktorlarımız, revizyon rinoplasti öncesi kapsamlı bir ön muayene gerçekleştirir. Yapılacak değerlendirme sonrası bir revizyonun mümkün olup olmadığına ve ne ölçüde mümkün olduğu incelenir. Buna göre estetik doktorlarımız, burnunuz içi gerçekleştirilecek operasyon tekniğine de sizin estetik beklentileriniz ile karar verir. Revizyon rinoplastide önemli noktalardan biri, takip tedavisidir. Doktorlarımız, operasyon sonrası takip muayenelerinizi gerçekleştirerek, dikkat etmeniz gerekenleri de size aktarır.

Deneyimli estetik doktorlarımız tarafından yapılan burun estetiğinin amacı, burnun yüz oranlarına uyumlu bir şekilde uyumunu sağlamaktır. Bu nedenle, burnun ve çevresindeki görüş alanının anatomik gereksinimlerine özel önem verilmektedir. Kliniğimiz uzun yıllardır gerçekleştirdiği binlerce burun operasyonu sayesinde gerekli tecrübe ve donanıma sahiptir.

Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde operasyondan önce hastanın tam kapsamlı ön muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Buna göre doktorlarımız, sizlerin de estetik olarak beklentilerinizi dinleyerek operasyon konusunda karar verir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen revizyon rinoplasti operasyonu, yaklaşık üç ile dört saat sürmektedir. Operasyon sonrası hastanede bir gece kalınması gerekmektedir. Hasta, operasyon sonrasında sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerine geri dönebilir.

https://www.medibeautyklinik.com/revizyon-rinoplasti/

Revizyon Rinoplasti İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-5 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Revizyon Rinoplasti - Sıkça Sorulan Sorular

Günümüzde rinoplasti operasyonlarında tüm tecrübeye ve cerrahi becerilere rağmen müdahalelerin yaklaşık yüzde 10’unda istenen şekilde sonuç alınamamaktadır. Önceden gerçekleştirilen rinoplasti (burun estetiği) operasyonlarında ortaya çıkan istenmeyen sonuçları giderebilmek için revizyon rinoplasti yapılmaktadır. Uzman doktorlarımız tarafından, kliniğimize başvuran hastaların geçmişteki operasyonları incelenerek, revizyon rinoplasti yapılıp yapılamayacağına karar verilir.

Kliniğimizde yaklaşık üç ile dört saat arasında süren revizyon rinoplasti ameliyatı, genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon sonrası klinikte bir gece kalınması gerekmektedir. Operasyon sonrasında sadece birkaç gün sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. 

Bir revizyonun ne ölçüde mümkün olduğunu belirlemek için kliniğimizdeki doktorların önceden mümkün olan en kapsamlı belgelere ihtiyaçları vardır. Doktorumuz, burnun ve yüzün görünüşü ile birlikte geçmişte gerçekleştirilen operasyonun ayrıntısını bilmelidir. Doktorumuz, ne kadar çok bilgiye sahip olursa, operasyonun başarı oranı da o derece artmaktadır. Kliniğimiz tarafından yapılacak değerlendirme sonrası bir revizyonun mümkün olup olmadığına karar verilir.