Brezilya Tipi Popo Kaldırma

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Nedir?


Kliniğimizde estetik doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL), silikon implantlar kullanılarak kalça kısmını şekillendirme ve büyütme işlemidir.

Kalça, vücudun genel görünümüyle uyum içinde olması gereken bir bölümdür. Ancak doğal yaşlanma süreci, kilo verme, sırtta, kalçada ve uyluklarda yağ dağılımının uyumsuzluğu, kalça bölgesinin olumsuz etkilenerek sarkmasına ve biçiminin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle Brezilya tipi popo kaldırma, pek çok kadının tercih ettiği etkili bir operasyondur.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Nasıl Yapılır?

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) ameliyatında yağ enjeksiyonu ya da implant kullanılır. Ayrıca hacim kaybı söz konusu olan kişilerde doğal protez de kullanılabilir.
Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) estetiğinde uygulanacak yöntem, operasyon öncesi estetik doktorlarımızın kapsamlı ön muayenesi ile belirlenir. Operasyon öncesi hasta isteği ve ortaya çıkabilecek riskler göz önünde bulundurularak operasyonun yöntemine karar verilir.

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) ameliyatında uygulanan implant yönteminde, kalçada yaklaşık iki inç büyüklüğünde bir kesi yapılır. Doktorumuz implantı yerleştirmek amacıyla gluteal kasına erişim sağlar ve implant gluteal kasının altına veya içine yerleştirilerek operasyon tamamlanır. İmplantların kas içi kullanımı tercih edildiğinden, dokuyla çevrelenerek olası bir kayma da engellenir. Dışarıdan görünmeyen implant, ağır yüklere de dayanıklıdır; bu nedenle operasyon sonrası haftalarca karın üstü uyumak gerekmezken, uzun süre oturmak da kalçanın yeni şekline zarar vermez.

Kliniğimizde Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) ameliyatında uygulanan bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyonudur. Bu yöntem, hastanın karın ya da uyluk bölgesinden yağ alınarak gerçekleştirilir ve Liposuction yöntemiyle alınan bu yağlar kalçaya aktarılır. Bu şekilde karın ve uyluk bölgelerindeki yağlar azalırken incelme ve kalça estetiği ile birlikte vücut güzel bir şekil almaktadır.

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) ameliyatlarında yöntem fark etmeksizin dikkatli ve titiz hareket edilmelidir. Kliniğimiz uzman estetik doktorları, uluslararası tecrübe ve operasyon pratiği ile Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedirler.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında hastaya bilgilendirme yapılır ve buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL), üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna göre hastaların bir ile üç gün hastanede kalmaları gerekebilir.

Ameliyat sonrasında 2-3 hafta kalçaya baskı yapmaktan kaçınılmalıdır. Hastalar operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilir ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktivitelerden kaçınmaları tavsiye edilir. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/popo-kaldirma/

Brezilya Tipi Popo Kaldırma İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Brezilya Tipi Popo Kaldırma - Sıkça Sorulan Sorular

Kalçaların düzgün görünümü, gerek günlük kıyafetlerle, gerekse mayo giyerken ruhsal anlamda kişiyi olumlu yönde etkilemektedir. Ancak, zaman içerisinde gelişen etmenler kalçaların sarkmasına ve biçiminin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle Brezilya tipi popo kaldırma, pek çok kadının tercih ettiği etkili bir operasyondur.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian Butt Lift - BBL), üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna göre hastaların bir ile üç gün hastanede kalmaları gerekebilir.

Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı  (Brazilian Butt Lift - BBL) sonrasında 2-3 hafta kadar kalçaya baskı yapılmaması gerektiğinden, operasyonu geçiren hastalarımızın bu konuda uzman doktorlarımızın tavsiyelerine uymaları büyük önem taşımaktadır.

Doğrudan kalça üzerine oturmaya ise yine doktorlarımızın operasyon sonrası muayeneleri ile karar verilmektedir.