Brezilya Tipi Popo Kaldırma

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Nedir?

Kalça, vücudun genel görünümüyle uyum içinde olması gereken bir bölümdür. Günlük kıyafetlerde ve mayoda şekillendirilmiş bir kalça, hem ruhsal hem de fiziksel olarak olumlu etkilemektedir. Ancak zaman zaman egzersiz ile de yuvarlak ve dolgun bir kalçaya sahip olunamayabilir. Doğal yaşlanma süreci, kilo verme, sırtta, kalçada ve uyluklarda yağ dağılımının uyumsuzluğu, kalça bölgesinin olumsuz etkilenerek sarkmasına ve biçiminin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle Brezilya tipi popo kaldırma, pek çok kadının hayal ettiği ve popo estetiği yaptırmaya karar vermede etkili olan bir operasyondur.

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL), kalça kısmını silikon implantlar kullanılarak şekillendirme ve büyütme operasyonudur.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Nasıl Yapılır?

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) ameliyatında yağ enjeksiyonu ya da implant kullanılabilmektedir. Ayrıca hacim kaybı söz konusu olan kişilerde de doğal protez kullanılabilir. Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) estetiğinde uygulanacak yönteme hasta ile doktorun ayrıntılı görüşmesi sonrası belli olur. Operasyon öncesi hasta isteği ve ortaya çıkabilecek riskler göz önünde bulundurularak operasyonun yöntemine karar verilir.

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) ameliyatında uygulanan implant yönteminde kalçada yaklaşık iki inç büyüklüğünde bir kesi yapılır. Doktor implantı yerleştirmek amacıyla gluteal kasına erişim sağlar. İmplant gluteal kasın altına veya içine yerleştirilerek operasyon tamamlanır. İmplantların kas içi kullanımı tercih edildiğinden dokuyla çevrelenerek olası bir kayma da engellenir. Dışarıdan görünmez olan implant ayrıca ağır yüklere (cerrahi sütür gibi tıbbi cihazlar da dahil) de dayanıklıdır. Bu nedenle operasyon sonrası haftalarca karın üstü uyumak gerekmezken, uzun süre oturmak da kalçanın yeni şekline zarar vermemektedir.

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) ameliyatında uygulanan diğer bir yöntem ise yağ enjekte edilmesidir. Bu yöntemde hastanın karın ya da uyluk bölgesinden yağ alınır. Liposuction yöntemiyle alınan bu yağlar kalçaya aktarılır. Bu şekilde karın ve uyluk bölgelerindeki yağlar azalırken incelme ve kalça estetiği ile birlikte vücut güzel bir şekil almaktadır.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma (Brazilian Butt Lift – BBL) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL) üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir. Ameliyat sonrasında 2-3 hafta kalçaya baskı yapılmaması gerekir.

Operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/popo-kaldirma/

Brezilya Tipi Popo Kaldırma İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Brezilya Tipi Popo Kaldırma - Sıkça Sorulan Sorular

Günlük kıyafetlerde ve mayoda şekillendirilmiş bir kalça, hem ruhsal hem de fiziksel olarak olumlu etkilemektedir. Ancak zaman zaman egzersiz ile de yuvarlak ve dolgun bir kalçaya sahip olunamayabilir. Doğal yaşlanma süreci, kilo verme, sırtta, kalçada ve uyluklarda yağ dağılımının uyumsuzluğu, kalça bölgesinin olumsuz etkilenerek sarkmasına ve biçiminin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle Brezilya tipi popo kaldırma, pek çok kadının hayal ettiği ve popo estetiği yaptırmaya karar vermede etkili olan bir operasyondur. 

Genel anestezi ile gerçekleştirilen Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift - BBL), üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir. Ameliyat sonrasında 2-3 hafta kalçaya baskı yapılmaması gerekir.

Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı sonrasında doktorumuzun istekleriyle hareket etmeniz gerekmektedir. Operasyondan kısa bir süre sonra oturmanız mümkün ancak operasyon sonrasında 2-3 hafta kalçaya baskı yapılmaması gerekirken, en az sekiz hafta otururken şişirilebilir bir yastık kullanmanız gerekmektedir. Doğrudan kalça üzerine oturmanız ise uzman ve tecrübeli doktorlarımızın tedavi sonrası muayenelerine göre karar verilir.