Plastik Cerrahi Türleri

Yüz Estetiği

Burun Estetiği

Burun ucundaki asimetrilerin, uzun, kambur ve eğri burunların görünümü bozması hastaların özgüvenini etkilediğinden yüz estetiğinde en çok talep edilen işlemlerden biridir. 

Açık Burun Estetiği (Açık Rinoplasti)

Açık burun estetiği (açık rinoplasti) ile burnun şekli, yüksekliği, genişliği ve uzunluğu kolayca düzeltilebilir.

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti)

Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), ameliyat kesilerinin burnun içinden oluşturularak izsiz bir şekilde yapılan operasyondur.

Revizyon Estetiği (Revizyon Rinoplasti)

Önceden gerçekleştirilen rinoplasti (burun estetiği) operasyonlarında ortaya çıkan istenmeyen sonuçları giderebilmek için revizyon rinoplasti yapılmaktadır.

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği sonrası kadınsı bir buruna sahip olmamak için uzmanlık ve titizlik gerekmektedir. 

Etnik Burun Estetiği

Etnik burun estetiği (etnik rinoplasti), etnik kökene bağlı olarak daha bireysel bir yaklaşım gerektirdiğinden özel anatomik özellikler ile gerçekleştirilir. 

Septoplasti Estetiği

Septoplasti, kemik ve kıkırdaktan oluşan nazal septumun düzeltilmesi operasyonudur.

Kepçe Kulak Estetiği

Kulakları ideal boyutlarda olmayan ve belirgin bir şekilde kepçe olan insanlar için yapılan cerrahi düzeltmelerdir.

Göz Kapağı Estetiği

Çeşitli nedenlerle göz kapaklarında ortaya çıkan fonksiyonel problemleri gidermek ve görünümü iyileştirmek için yapılan cerrahi operasyondur.

Bella Eyes (Cat Eyes) Estetiği

Cilt biraz yorgun göründüğünde, yaşlanma belirtileri ortaya çıktığında ve yüz tazeliğini ve gençliğini yitirdiğinde bir çözüm olarak düşünülmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı

Gıdı germe olarak da bilinen boyun germe ameliyatı, yaş ilerlemesi nedeniyle gıdıda oluşan sarkmaları gidermek amacıyla derinin gerilmesi operasyonudur.

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş bölgesinde gevşeyen yüz derisinin geri çekilmesi ile göz çevresinin yenilenmesi ve canlı bir görünüm kazanması sağlanır.

Yüz Germe (Facelift) Ameliyatı

Yüzde ortaya çıkan sarkmaları düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen germe operasyonudur.

Vücut Estetiği

Göğüs Estetiği

Göğüs (meme) şekli genetik olarak belirlendiğinden sadece plastik cerrahi operasyonuyla değişim sağlanabilir.

Göğüs Büyütme

Göğüs (meme) büyütme ameliyatı, uyumlu ve daha büyük bir göğüs şekli elde etmeyi amaçlayan bir operasyondur...

Göğüs Küçültme

Göğüs (meme) küçültme ameliyatıyla sadece göğüs boyutunu küçültmek değil, aynı zamanda estetik olarak şekillendirilmiş göğüslerin oluşturulmasını sağlamak da amaçlanmaktadır.

Göğüs Dikleştirme

Çeşitli nedenlerle sarkan memeleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla uygulanan plastik cerrahi operasyonudur.

Göğüs İmplantları

Göğüs (meme) implantları, göğüs büyütme amacıyla göğüse uygulanan silikon protezlerdir.

Mastopeksi

Yıllar içinde göğüs, şeklini ve sıkılığını kaybedebilir. Bu sebeplerden dolayı kadınlarda özgüven, cinsellik ve günlük hayat olumsuz olarak etkilenebilir. 

Jinekomasti

Erkekler için fit bir vücut ve sıkı bir göğüs oldukça önemli hale gelmiştir. Ancak erkeklerde göğüs hacmi kadınlardaki gibi büyükse hasta sıkıntı çekmeye başlayabilir.

Liposuction (Liposakşın)

Liposuction (liposakşın), vücudun çeşitli bölgelerinde biriken yağların alınması operasyonudur.

Vaser Lipo

Vaser Liposuction, gerek uygulama alanındaki gerekse iyileşme sürecindeki avantajları sebebiyle kliniğimiz uzman estetik doktorları tarafından tercih edilir.

Karın Germe (Tummy Tuck) Ameliyatı

Karın bölgesindeki aşırı yağlanma sonrası sarkan derinin toparlanması işlemine abdominoplasti veya karın germe denilmektedir.

Mini Karın Germe (Mini Tummy Tuck) Ameliyatı

Mini karın germe, kliniğimizde karın germe ameliyatına göre daha az kesi ve iz ile gerçekleştirilerek daha kısa süren bir operasyondur.

Brezilya Tipi Popo Kaldırma

Brezilya tipi popo kaldırma (Brazilian buff lift – BBL), silikon implantlar kullanılarak kalça kısmını şekillendirme ve büyütme operasyonudur.

Uyluk (Üst Bacak) Germe Ameliyatı

Cilt elastikiyetinin azalması ve uyluklarda derinin sarkması gibi sorunların giderilmesi için uyluk (üst bacak) germe ameliyatı uygulanır.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı,  sarkan derinin veya deri altında oluşan yağ dokusunun alınarak derinin yeniden gerilmesi operasyonudur.

Karın Kası Estetiği (Sixpack)

Fit ve sağlıklı bir karın için karındaki yağların Vaser Liposuction yöntemiyle alınması operasyonudur.

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği

Hamilelik sonrası (annelik) estetiği, hamilelik sonrası vücudu iyi bir şekle döndürmek amaçlı yapılan operasyonların kombinasyonudur.

Medikal Estetik

Botoks

Kaş, alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların botoks sayesinde kolay bir şekilde giderilmesiyle genç ve dinamik bir yüze sahip olabilirsiniz. 

Kolajen Tedavisi

Yüze ve ellere uygulanabilen kolajen tedavisi, kırışıklıkların kaybolmasıyla cilt yüzeyinin tekrar pürüzsüz olmasını sağlar.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu estetiği, dudakların estetik yapısını değiştirmek ve iyileştirmek için yapılan dolgu estetiğidir. 

Yüz için PRP Tedavisi

PRP tedavisi, vücudun kendi kendini yenileme yeteneğine dayanarak test edilmiş bir kırışıklık önleme yöntemidir

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklıklar özgüveninizi etkileyerek daha da yaşlı hissetmenize neden olabilir. Buna çözüm olarak kliniğimizde uzman estetik doktorlarımız tarafından kırışıklık tedavisi uygulanmaktadır. 

Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Aşırı terleme (hiperhidroz) nedeniyle deri, egzama, siğil veya mantar enfeksiyonlarının gelişimine duyarlı hale geldiğinden çabuk tedavi edilmelidir.

Leke Tedavisi

Leke tedavisi, ciltteki ben veya buna benzer kahverengi doğum lekelerinin alınması veya silinmesi işlemidir.

Siğil Tedavisi

Cildin üzerinde deri kabartıları olarak ortaya çıkan siğiller, sadece estetik bir problem olmanın yanında acı verici de olabilmektedir. 

Otolog Yağ Enjeksiyonu

Vücudun belirli yerlerinden yağ dokusu alınarak başka bir bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

Akne İzi Tedavisi

Akneli cilt, özellikle gençlerde gelişim aşamalarında ortaya çıkarak yara izine yol açtığından, görünüşü fazla etkilemektedir. 

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz (kriyolipoliz), deri altındaki yağ hücrelerinin kontrollü ve hassas bir şekilde soğutularak dondurulmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. 

Plastik Cerrahi Türleri - Sıkça Sorulan Sorular

Plastik cerrahide gerçekleştirilen estetik operasyonu sonrası iyileşme süresi, tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir. Kliniğimizde gerçekleştirilecek plastik cerrahi operasyonu sonrası iyileşme sürelerini öğrenmek için tıklayınız.

Kliniğimiz uzman plastik cerrahi doktorları, birden fazla operasyonu gerçekleştirebilecek deneyime sahiptir. Örneğin, burun estetiği (rinoplasti) ameliyatına gelen hasta botoks tedavisini de planlayabilir. Ancak buna doktorlarımızın gerçekleştireceği kapsamlı muayene sonrası, sizin istekleriniz dinlenerek sağlık durumunuza göre karar verilir.

Kliniğimiz, plastik cerrahide yaklaşık 20 yıllık tecrübesi ile ağırlıklı olarak yurt dışından gelen 55 binin üzerinde hastayı, uzman doktorları sayesinde, başarılı bir şekilde tedavi etmiştir. Kliniğimizde plastik cerrahi alanındaki tüm tedaviler, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünlerle gerçekleştirilmektedir.