Plastik Cerrahi – Sıkça Sorulan Sorular

Medibeauty Klinik’te Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, üç alana ayrılmıştır. Bunlar, Yüz Estetiği, Vücut Estetiği ve Medikal Estetik alanlarıdır. Yüz Estetiği, burun, kulak, göz, göz kapağı, boyun, kaş ve yüz ile ilgili estetik operasyonlarının yapıldığı alandır. Vücut Estetiği, göğüs, liposuction (liposakşın), karın germe ve karın kası, uyluk germe, kol germe, popo kaldırma ve hamilelik sonrası operasyonlarının yer aldığı alandır. Medikal Estetik ise botoks, kolajen tedavisi, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi, aşırı terleme (hiperhidroz), doğum lekesi aldırma, siğillerin giderilmesi, otolog yağ, akne izi, soğuk lipoliz ve yüz için PRP operasyonlarını kapsamaktadır.
Plastik cerrahi için klinik seçerken doktorların niteliklerine ve kliniğin hizmet sertifikalarına dikkat etmelisiniz. Uzun yıllardır yurt dışından ve yurt içinden yaklaşık 55 bin hastayı tedavi eden kliniğimizin hizmet kalitesi, 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından kontrol edilerek onaylanmaktadır. Kliniğimizde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında tüm operasyonlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Medibeauty Klinik, her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamına sahip olup, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanındaki tüm operasyonlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Plastik cerrahide gerçekleştirilen operasyon sonrası, iyileşme süresi tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir. İyileşme süresi, yüz ve vücut estetiğinde daha uzun bir süre iken medikal estetikte çok daha kısa bir süredir. Kliniğimizde gerçekleştirilecek plastik cerrahi operasyonu sonrası iyileşme sürelerini öğrenmek için tıklayınız.

Kliniğimizde, yüz estetiği alanında, burun operasyonları (rinoplasti), kepçe kulak estetiği, göz kapağı estetiği, boyun germe ameliyatı, kaş kaldırma estetiği ve yüz germe ameliyatı yapılmaktadır. Kliniğimiz, yüz estetiği alanındaki tüm operasyonlarını uzun yıllardır tam teşekküllü hastane ortamında güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kliniğimizde yüz estetiği operasyonuyla, yüzde yaşlanmaya yada herhangi bir sebebe bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar, sarkmalar veya buna benzer deri bozuklukları giderilir. Bu nedenle, yüz estetiğinde uzman ve tecrübeli doktorlarımız, sizlerin isteğine göre uygun tedavi yöntemini seçerler.

Kliniğimizde vücut estetiği alanında, göğüs estetiği, liposuction, vaser lipo, mini karın germe, karın germe, uyluk germe, kol germe, Brezilya tipi popo kaldırma, karın kası estetiği ve hamilelik sonrası estetiği operasyonları gerçekleştirilmektedir.
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’de en fazla tercih edilen alanlardan biri olan medikal estetik, yaşlanmaya, cildin zarar görmesine vb. çeşitli nedenlere bağlı olarak görünümünü kaybeden cildi istenilen hale getirebilmek için uygulanan ameliyatsız operasyonlardır. Doğal ve sağlıklı görünümü hedefleyen medikal estetik, dokuları canlandırıp uyandırarak özellikle yaşlılıktan kaynaklanan cilt sorunları karşısında cildin daha elastikiyetini ve doğal parlaklığını geri kazanmasını, dolayısıyla güzelleşmesini ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.
Kliniğimizde, yanak, çene çizgisi ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar, yüz germe ameliyatı ile düzeltilir. Ancak göz çevresindeki veya ağız çevresindeki kırışıklıklar yüz germe ile tamamen giderilemez. Bunlar için farklı operasyonlar düşünülebilir. Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı muayene ile plastik cerrahi operasyonuna karar verilir.
Botoks tedavisi için cinsiyet fark etmemektir. Kliniğimizde botoks tedavisi, erkekler için de başarıyla uygulanmaktadır.
Kliniğimizde burun estetiği (rinoplasti) operasyonundan önce hastanın tam kapsamlı muayenesi gerçekleştirilir. Bu muayenede hangi burun estetiği tekniğinin uygulanacağına karar verilir. Kliniğimizde, açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) teknikleri uygulanmaktadır. Yaklaşık üç ile dört saat arasında süren burun estetiği (rinoplasti) operasyonu, genel anestezi altında yapılmaktadır.
Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız sayesinde birden fazla operasyonu aynı anda geçirmeniz mümkündür. Yüz estetiği, vücut estetiği ve medikal estetik alanında tüm operasyonları aynı anda yapılacak şekilde planlayabilirsiniz. Kliniğimiz, tüm operasyonlarını her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.