Peeling

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?
[contact-form-7 id=”246″ title=”Sorularınız mı Var?”]

Peeling uygulaması, cildin canlanması, ölü derinin uzaklaşması ve de çeşitli cilt problemlerinin de düzeltilmesini amaçlayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Temel olarak 3 farklı uygulamadan söz edebiliriz. Peeling çeşitleri olarak da ifade edebileceğimiz bu 3 uygulama Kimyasal Peeling, Enzim Peeling ve Karbon Peeling’tir. Kimyasal peeling ile başlayacak olursak, çeşitli kimyasal ajanların kullanılması ile cildin canlı ve sağlıklı tabakasının oraya çıkarılması işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Cildin yıpranmış tabakasını soyan ve böylece daha canlı ve daha taze bir cilde sahip olmamızı sağlayan Kimyasal Peeling uygulaması, 5 – 10 dakika kadar süren seanslardan oluşur ve toplamda 6 – 8 seanslık uygulamanın ardından ciltte ciddi bir düzelme ortaya çıkarır.

leke tedavileri

Enzim Peeling ise en az Kimyasal Peeling kadar çok tercih edilen bir türdür. Doğrudan cildin alt tabakasına etki eden bu uygulama, güneş lekeleri, yaşlılık ile birlikte ortaya çıkan lekeler ve doğum lekeleri gibi çeşitli cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Kimyasal Peeling ile benzer bir uygulama düzenine sahip olan Enzim Peeling, tercih edebileceğiniz Peeling uygulamalarından biri. Son olarak ise Karbon Peeling uygulamasından söz etmemiz gerek. Her ne kadar peeling olarak adlandırılsa da aslında Karbon Peeling diğer uygulamalardan farklıdır. Lazer ile gerçekleştirilen uygulama, ciltteki hafif lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Gözeneklerin sıkılaştırılması ve renk tonu düzensizliklerinin giderilmesi gibi fonksiyonlara sahiptir. Ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilen uygulama, yaz ya da kış her zaman yapılabilmektedir.

Kimler Peeling Yaptırabilir?

Kimyasal peeling, Enzim peeling ve Karbon peeling uygulamalarını herkes tercih edebilir. Cildinizin ihtiyacı varsa, siz de tercih edebilirsiniz. Özellikle 18 yaş itibariyle uygulanması önerilen peeling türlerini, doktorunuzun yönlendirmeleri doğrultusunda tercih edebilirsiniz. Kısacası peeling konusunda bir sınırlandırma söz konusu değildir. En doğru kararı vermek için ise bir uzmana danışmanız gerekir. Ücretsiz muayene ve teşhis için siz de hemen randevu alabilirsiniz. Böylece hangi peelingin uygulanacağına ve sizin için hangisinin daha iyi sonuç vereceğine doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Hemen doktorlarımızdan randevunuzu alarak işe başlayın.

Peeling Öncesi

Peeling uygulaması, basit bir şekilde gerçekleştirilir. Bu yüzden de ekstra bir hazırlığa gerek yoktur. Cildin uygulama öncesinde temizlenmesi ve benzeri işlemler uzmanlar tarafından halledilecektir. Bunun dışında doktorunuzun bazı uyarı ve yönlendirmeleri olabilir. Bunlara da uymanızda fayda var.

Leke tedavisi süresince güneş ışığından kaçınılmalı ve koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Peeling Sonrası

Kimyasal peeling, Enzim peeling ve Karbon peeling uygulamaları, bazı yönleri ile benzeşen, bazı yönleri ile farklılaşan cilt uygulamalarıdır. Peeling sonrasında görülen pembe cilt ise son derece doğaldır. Kısa süre sonra bu durum düzeleceğinden endişe etmenize gerek yok. Bunun dışında ise herhangi bir acı ya da sızı hissetmez, rahatsızlık duymazsınız. Son olarak ise Peeling uygulamasından sonra doğrudan normal yaşamınıza dönebileceğinizi hatırlatalım. Yani yaşamınızı kısıtlamanıza gerek kalmayacak.

Peeling Fiyatları

Peeling uygulamaları, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Seanslar tamamlandıktan sonra ciltteki ışıltı herkesin dikkatini çekecek boyuttadır. Bu durumda ise en çok konuşulan konulardan biri peeling uygulamasının fiyatları oluyor. Ne yazık ki bu fiyatlar ile ilgili net bir bilgi paylaşmak mümkün değil. Çünkü herkeste yapılması gereken uygulama farklıdır ve buna göre de farklı fiyatlar söz konusu olacaktır. Bu yüzden peeling fiyatlarını öğrenmek için bir uzmana danışmak en doğru hareket olacaktır. Hatta siz en iyisi zaman kaybetmeden ücretsiz muayene ve teşhis fırsatını yakalayın ve uzman doktorlarımızdan randevu alın. Işıldayan bir cilde kavuşmak bu kadar kolay.

Sorularınız mı Var?

[contact-form-7 id=”3430″]