Otolog Yağ Enjeksiyonu

Otolog Yağ Enjeksiyonu Nedir?


Otolog yağ enjeksiyonu, vücudun belirli yerlerinden yağ dokusu alınarak başka bir bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Otolog yağ enjeksiyonu kliniğimiz deneyimli estetik doktorları tarafından kolay uygulanabilmesinin yanı sıra güvenilir bir yöntem olarak da tercih edilebilmektedir.

Otolog yağ enjeksiyonunun en önemli avantajlarından biri, hastanın kendi dokusu kullanıldığından enjeksiyonun dayanıklılığı diğer biyomalzemelere göre önemli ölçüde daha uzundur. Otolog yağ enjeksiyonunun istenmeyen yerlerde inatçı yağ birikintilerinin yok edilmesine yaraması nedeniyle de sık başvurulan yöntemlerden biri haline gelmiştir. Ayrıca otolog yağ enjeksiyonu ile dudaklara enjeksiyon yapılabilirken meme ve kalça büyütmesi de yapılabilir.

Otolog Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde otolog yağ enjeksiyonu tedavisi iki bölümde yapılmaktadır. İlk bölümde yağ istenilen noktada emilir. Emilen yağ özel bir işlemle temizlenir. Daha sonraki aşamada ise temizlenen yağ, belirlenen bölgeye enjeksiyonlarla nakledilir. Bölge dört hafta içerisinde mevcut doku ile birlikte büyür. Kalan kısım ölerek vücuttan atılır. Gerçekleşen bu süreç, tamamen doğal bir süreçtir.

Otolog yağ enjeksiyonu tedavisinde son yıllarda geliştirilen yöntemlerle nakledilen yağ hücreleri, yüzde 70 ile 80 oranında hayatta kalmaktadır. Kliniğimizin otolog yağ enjeksiyonunda sahip olduğu deneyim ile birlikte en yeni teknolojilerin kullanılması, başarı oranını da artırmaktadır. Uzman estetik doktorlarımızın uluslararası birikimi, otolog yağ enjeksiyonu tedavilerinin komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Otolog Yağ Enjeksiyonu Öncesi ve Sonrası

Otolog yağ enjeksiyonu tedavisi öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Doktorlarımızın önceliği, sağlığınız ve sizin estetik beklentilerinizdir.

Kliniğimizde otolog yağ enjeksiyonu tedavi süresi, operasyonun türüne ve kapsamına bağlı olarak değişmektedir. Otolog yağ enjeksiyonu tedavisi sonrasında vücut, cerrahi operasyona şişlik ile tepki verebilir. Bu şişliğin azalması ise üç aya yakın bir süreyi bulabilmektedir. Otolog yağ enjeksiyonu sonrası hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci için doktorlarımızın tavsiyelerine uymalısınız.

https://www.medibeautyklinik.com/otolog-yag-enjeksiyonu/

Otolog Yağ Enjeksiyonu - Sıkça Sorulan Sorular

Otolog yağ enjeksiyonunun en önemli avantajlarından biri, hastanın kendi dokusu kullanıldığından enjeksiyonun dayanıklılığı diğer biyomalzemelere göre önemli ölçüde daha uzundur. Bu, aynı zamanda vücuda uyumu da artırmaktadır. Otolog yağ enjeksiyonunun istenmeyen yerlerde inatçı yağ birikintilerinin yok edilmesine yaraması nedeniyle de sık başvurulan yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Kliniğimizde uzman plastik cerrahi doktorlarımızın deneyimi sayesinde, otolog yağ enjeksiyonunun yanında göğüs (meme) büyütme ve popo kaldırma gibi birden fazla estetik operasyonunu aynı anda planlayabilirsiniz. 

Kliniğimizde otolog yağ enjeksiyonu tedavi süresi, operasyonun türüne ve kapsamına bağlı olarak değişmektedir. Otolog yağ enjeksiyonu tedavisi sonrasında vücut, cerrahi operasyona şişlik ile tepki verebilir. Bu şişliğin azalması ise üç aya yakın bir süreyi bulabilir. Bu nedenle operasyon sonrasında doktorlarımızın tavsiyelerine uymanız iyileşme süreci açısından oldukça önemlidir.