Obezite Cerrahisinde Tedaviler

Saç ekimi 3 önemli adımdan oluşur. Doğal bir görünüm için son derece önemli olan tüm bu adımlar, yalnızca deneyimli bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Aşağıda tedavinin her adımı hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/obezite-cerrahisinde-tedaviler/

Cerrahi Operasyon

Greft alımı, ekilecek olan saç köklerinin toplanması işlemi olduğundan bu adımda saç köklerinin mikroskobik hassasiyette toplanması ve ekim anına kadar çok iyi muhafaza edilmesi şarttır.

Mide Bandı

FUE Yöntemi, greftlerin tek tek alınması işlemidir. Toplanan greftler kalite kontrol işleminden sonra ekim işlemine kadar dinlendirilecekleri özel solüsyonda bekletilirler.

Tüp Mide

FUE GOLD yöntemi prensip olarak FUE yöntemi ile aynı olmasına rağmen ekipmanları farklıdır. FUE Gold yönteminde titanyum iğneler yerine altın kaplamalı tek kullanımlık iğneler kullanılmaktadır. Bu sayede iğneler daha keskin olduğundan iyileşme daha hızlı olurken donör alanda yara izi daha az olmaktadır. 

Gastrik Bypass

FUT Yöntemi, donör bölgeden derinin saç kökleri ile birlikte şerit şeklinde alınmasıdır. Bu yöntem, donör bölgede bir daha saç çıkmaması ile beraber yeni geliştirilen yöntemlerin iyileşme süreci ve başarısı sebebiyle günümüzde kullanılmamaktadır.

Operasyon Sonrası

Greft alımı tamamlandıktan sonra bu adıma geçilerek toplanan greft sayısı kadar kanal açılacaktır. Açılabilecek kanal adedi belirli olduğundan, bu sayının sorunlu bölgede en doğru sıklıkta ve dağılımda açılması gerekir. Kanalların dağılımı kadar kanalların inceliği (kanallar inceldikçe, saçlar sıklaşabilir) ve açısı da önemlidir. Saçın doğasında her saçın bölgesel olarak olması gereken bir açısı vardır, başarılı bir saç ekim operasyonunda bu açılara göre kanal açılmalıdır.

Karın Germe

Safir uçlu iğnelerin yüksek hassasiyet ve dokusal özellikleri neticesinde kesiler net ve pürüzsüz olurken, neredeyse hiç yara izi kalmayarak kanalların açıları belirgin olur. Kanallar 3 boyutlu olarak saç kökü boyutu hassasiyetinde açılabilmektedir.

detaylı bilgi

Meme Estetiği

Perkutan yöntemi kanalların açılması işleminde titanyum veya safir uçlu iğneler kullanılmaması durumudur.

Popo Kaldırma

Sırt Germe

Mastopeksi

Boyun Estetiği

Greft Ekimi

Operasyon öncesinde yapılan analiz, doğal bir görünüm elde etmek için saç çizgisinin doğru olarak belirlenmesi ve devamında ekim yapacak olan doktorun tecrübesi ve el becerisi, saç ekiminde kullanılan tekniğin ne olduğundan daha önemlidir. 

Manuel Ekim Yöntemi

Bu yöntemde her greft, açılan kanallara ayrı ayrı yerleştirilmektedir. Greftler hassas bir şekilde analiz edilip tek tek yerleştirildiğinden daha çok deneyim ve el becerisi gerektiren bir tekniktir.

DHI Yöntemi

Greftler kanal açma ve greft ekimini aynı anda yapan özel bir kalem (choi kalemi) içerisine yerleştirilerek bu kalem vasıtasıyla ekim işlemi yapılır.

Tepe Bölgesi (Vertex) Saç Ekimi

Saç ekiminde tepe bölgesi saçların doğal görünümünde dairesel görüntüye sahip olduğundan, "vertex" adı verilen bölgeye yapılan saç ekimi daha zordur. Bu nedenle özel tekniklerin uygulanması ve tecrübe gerektirmektedir.