Obezite Cerrahisinde Başvuru Süreci

  • Medibeauty Klinik, obezite cerrahisi operasyonunda yurt dışından ve yurt içinden gelen hastalarına en konforlu süreci yaşatmak için çalışmaktadır.   
  • Obezite cerrahisi operasyonu öncesi vücut kitle indeksi veya vücut yağ oranı ölçülerek doktorlarımıza iletilmelidir. Tedavi yöntemi bu değerlere ve hasta sağlığına göre belirlenirken, hasta eğer obez ise operasyondan bir süre önce uzman tavsiyeli bir diyet programı uygulaması da gerekli olabilir. Kliniğimizin İstanbul, Kavacık’ta olduğunu hatırlatarak analizinizin yüz yüze yapılması için sizi ağırlamaktan da memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.  
  • Operasyona gelen hastalarımız için kliniğimizde hazır olarak bekleyen ve her dilde hizmet sunan müşteri temsilcilerimiz, doktorunuz ile birlikte, sizleri operasyon sürecine dair her konuda bilgilendirerek detayları aktaracaktır.
  • Yurt dışından gelecek hastalarımızın uçuş rezervasyon işlemleriotel rezervasyonu, havaalanı-otel-hastane transferleri de dahil olmak üzere her sürecinde yanında olacağımızı belirtmek isteriz.  
  • Yurt içinden gelecek hastalarımızın da uçuş rezervasyon işlemleri, otel rezervasyonu, havaalanı-otel-hastane transferleri de dahil olmak üzere süreçteki her işlemi gerçekleştiriyoruz.  
  • İstanbul içinden gelecek hastalarımızı talep ettikleri adreslerinden VIP aracımızla alarak, kalacakları 5 yıldızlı anlaşmalı otelimize yerleştirme imkanı da sunuyoruz. Eğer ki gelecek hasta otelde kalmayacaksa yine VIP aracımızla hastanın talep ettiği adresten hastaneye transfer işlemini gerçekleştiriyoruz.
https://www.medibeautyklinik.com/obezite-cerrahisinde-basvuru-sureci/

Obezite Cerrahisinde Başvuru Süreci - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde gerçekleştirilecek obezite cerrahisi operasyonu öncesi, vücut kitle indeksi veya vücut yağ oranı ölçülerek doktorlarımıza iletilmelidir. Tedavi yöntemi, bu değerlere ve hasta sağlığına göre belirlenirken, hasta eğer obez ise operasyondan bir süre önce uzman tavsiyeli bir diyet programı uygulaması da gerekli olabilir. Kliniğimizin İstanbul, Kavacık’ta olduğunu hatırlatarak analizinizin yüz yüze yapılması için sizi ağırlamaktan da memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.  

Kliniğimizde gerçekleştirilecek obezite cerrahisi sonrası dikkat etmeniz gerekenler, operasyon yöntemi, sağlık durumunuz ve doktorumuzun kararlarına göre değişmektedir. Doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı muayene sonrasında, operasyon sonrası uyacağınız diyet programı ve dikkat etmeniz gerekenler belirlenecektir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli obezite cerrahisi doktorları, obezite cerrahisi operasyonlarını son teknoloji yöntemlerle uzun yıllardır gerçekleştirmektedir.

Kliniğimizde obezite cerrahisi operasyonu talep etmek için online konsültasyon formumuzu doldurabilirsiniz. Sizlere hızlıca geri dönüş sağlayarak, obezite cerrahisi ile ilgili taleplerinizi dinleyeceğiz. Obezite cerrahisi, hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan talep edilmektedir. Vücut kitle endeksi, obezite cerrahisi için belirgin bir kriter olup bazı hastalarda kas dokusunun fazlalığından da yüksek olabilmektedir. Vücut kitle indeksi, belirlenen değerlerin üzerinde olan ve/veya obeziteye bağlı sağlık problemleri yaşan kişilere obezite cerrahisi uygulanabilir. Beden kitle indeksi 40’ın üzerinde olup düzenli diyet ve egzersize rağmen, kilo veremeyen hastalarda ve beden kitle indeksi 35- 40 arasında olup obeziteye bağlı sağlık problemi yaşayarak düzenli diyet ve egzersize rağmen kilo veremeyen hastalarda obezite cerrahisine başvurulabilir. Bu kriterlerle birlikte hastanın 18 ve 60 yaş arasında olması ve hormonel bir problemi olmaması da önemli kriterlerdendir. Ayrıca hastanın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı da olmamalıdır.