Obezite Cerrahisi

Bariatrik cerrahi olarak da adlandırılan obezite cerrahisi, kilo problemlerinin sebep olduğu estetik kaygıların giderilmesini sağlar. Obezite cerrahisi ile hayati organların işlevini yapmasına engel teşkil eden yüksek kan yağları, hipertansiyon, kolesterol yüksekliği, diyabet, ürik asitteki yükseklik ve uyku apnesi gibi problemlerin de kolaylıkla çözüme kavuşturulması sağlanır.

Hayata yeni bir başlangıç olarak değerlendirebileceğimiz obezite cerrahisi sonrasında, sürdürülebilir sağlıklı bir yaşama kavuşulması ve verilen kiloların tekrar alınmaması için tavsiye edilen fiziksel aktivitelerin uygulanması şarttır. Günümüzde teknolojik imkanların artmasıyla uygulanmakta olan Laparoskopi Tekniği (kapalı yöntem) sayesinde obezite cerrahisi ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyon riskleri minimize edilmekte ve hastanın kısa sürede iyileşerek normal yaşamına dönmesi sağlanmaktadır.

Obezite cerrahisi merkezimizde, mide bandı, gastrik bypass ve tüp mide operasyonları, uzman ve tecrübeli obezite cerrahisi doktorları tarafından 2006 yılından beri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/obezite-cerrahisi/

Obezite Tedavileri

Mide Bandı

Mide kelepçesi olarak da bilinen mide bandı, kliniğimizde kısıtlayıcı tedavilerden biri olarak uygulanır. Laparoskopik teknikle midenin yemek borusu giriş bölümünde yaklaşık 25-30 cc’lik bir alan oluşturma amacıyla, istendiğinde ayarı sıkılıp gevşetilebilen silikon bir bant (kelepçe) takılması işlemidir.

Gastrik Bypass

Gastrik bypass ameliyatı, laparoskopi tekniği ile yapılmakta ve mide bandı (mide kelepçesi) operasyonuna benzer bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Operasyonda midenin yemek borusundan sonraki 25-35cc’lik kısmı ince barsaklara bağlanır. 

Tüp Mide (Sleeve Gastrektomi)

Mide küçültme ameliyatı veya Sleeve Gastrektomi ameliyatı olarak da bilinen tip mide ameliyatı, laparoskopi tekniği ile midenin yemek borusu ve barsak arasında devamlılığı sağlayacak tüp şeklinde bırakılarak mide gövdesinin geri kalan kısmının alınması işlemidir.

Obezite cerrahisi, hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan talep edilmektedir. Vücut kitle endeksi, obezite cerrahisi için belirgin bir kriter olup, bazı hastalarda kas dokusunun fazlalığından da yüksek olabilmektedir. Vücut kitle indeksi belirlenen değerlerin üzerinde olan ve/veya obeziteye bağlı sağlık problemleri yaşayan kişilere obezite cerrahisi uygulanabilir. Beden kitle indeksi 40’ın üzerinde olup düzenli diyet ve egzersize rağmen, kilo veremeyen hastalarda ve beden kitle indeksi 35- 40 arasında olup obeziteye bağlı sağlık problemi yaşayarak, düzenli diyet ve egzersize rağmen kilo veremeyen hastalarda obezite cerrahisine başvurulabilir. Bu kriterlerle birlikte hastanın 18 ve 60 yaş arasında olması ve hormonel bir problemi olmaması da önemli kriterlerdendir. Ayrıca hastanın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı da olmamalıdır. 

Kliniğimizde obezite cerrahisi öncesi uzman doktorlarımız sizleri kapsamlı bir ön muayeneden geçirerek, estetik beklentilerinizi dinler. Tecrübeli doktorlarımız, operasyon konusunda olası riskleri sizlere aktararak, gerekli olan özel tedavi yöntemini belirler.  Kliniğimizde doktorlarımız tarafından sık olarak tercih edilen laparoskopik yöntemi sayesinde obezite cerrahisi operasyonu sonrasında, ağrı yok denecek kadar az olmakta ve hasta operasyon sonrasında kısa bir süre sonra aktif olarak yaşantısına devam edebilmektedir. Hastanın düzenli olarak diyetisyen kontrollerine gitmesi ve beslenme disiplininden taviz vermemesi ile birlikte kilo verme süreci de sağlıklı olarak devam eder.  

Merkezimiz

Medibeauty Obezite Cerrahisi Merkezi, ağırlıklı olarak yurt dışından gelen misafirlere mide bandı, gastrik bypass ve tüp mide konularında hizmet vermektedir. Merkezimizde tüm obezite cerrahisi operasyonları, uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından, her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamında güvenli bir şekilde gerçekleştirilmekte olup merkezimizin hizmet kalitesi 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından kontrol edilerek onaylanmaktadır.

detaylı bilgi
Tıbbi Kadromuz

Medibeauty Obezite Cerrahisi Merkezi, alanında uzman ve tecrübeli doktorlara sahip bir şekilde uzun yıllardır hizmet vermektedir. Merkezimiz doktoru Prof. Dr. Emin E. , tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını ileri teknoloji yöntemlerle birleştirerek tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. 

 

detaylı bilgi

Obezite Cerrahisi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uygulanan obezite cerrahisi tedavi yöntemleri, mide bandı, gastrik bypass ve tüp mide ameliyatlarıdır. Uzman ve tecrübeli obezite cerrahisi doktorlarımız, 2006 yılından beri obezite cerrahisi operasyonlarını, son teknoloji yöntemlerle, tam teşekküllü hastane ortamında, başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. 

Kliniğimizde gerçekleştirilecek obezite cerrahisi operasyonu sonrasında, hastanın ayrıca sağlık açısından kendine iyi bakması, 12 aylık süreç içerisinde fazla kiloların yaklaşık yüzde 60’ının gitmesine neden olur. 

Kliniğimizde laparoskopik yöntem ile yapılan obezite cerrahisi operasyonu sonrasında, ağrı yok denecek kadar az olmakta ve hasta operasyon sonrasında kısa bir süre sonra aktif olarak yaşantısına devam edebilmektedir. Hastanın düzenli olarak diyetisyen kontrollerine gitmesi ve beslenme disiplininden taviz vermemesi ile birlikte kilo verme süreci de sağlıklı olarak devam eder. 

Laparoskopi tekniği, ağırlıklı olarak karın bölgesi ameliyatlarında kullanılan bir kamera (laparoskop) ve özel el aletleri ile normal ameliyata göre çok daha küçük bir kesiden organlara ulaşmayı sağlayan bir yöntemdir. Kliniğimiz uzman doktorları, laparoskopi tekniğini uzun yıllardır sahip oldukları deneyim sayesinde, komplikasyonsuz bir şekilde uygulamaktadır.