Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?
Obezite cerrahisi operasyonu geçirmiş ve/veya kilo kaybı yaşamış kişilerde deri sarkmaları oluşabilmektedir.Yaşadığı kilo kaybı sonucu hasta mutlu olmakta, özgüveni ve kendine bakışı değişmekte ancak fiziki olarak kendisine aynada baktığında bu durum tekrar kişiyi mutsuz edebilmektedir.Bu sebeple de obezite cerrahisinin olmazsa olmazı devamında deri sarkmaları cerrahisi, post bariatrik cerrahi, obezite sonrası estetik cerrahi gibi de adlandırılan cerrahi müdahalelerdir.
obezite cerrahisi

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik Türleri

Obezite cerrahisi sonrası estetik operasyonları sınıflandıracak olursak, kol germe, karın germe, popo germe/kaldırma, sırt germe, meme estetiği, mastopeksi, yüz germe, boyun ve gıdı estetiği olarak sıralanabilir.

Sorularınız mı Var?

Burada ilk dikkat edilen konu hastayı rahatlatmak olduğundan hastayı en çok rahatsız eden, hayat kalitesini en çok düşüren bölgeden başlanmaktadır. Bununla beraber kol, göğüs ve karın germe operasyonları aynı anda yapılabilir. Çoğunlukla 3 bölge dışında yapılmamaktadır. Başka bir seferde de bacak germe ve liposuction uygulanabilir.
Bu yöndeki tüm müdahalelerin temelinde estetik sorun ve kaygılar vardır. Dolayısıyla kesiler bu temel ihtiyaca göre kişiyi en az rahatsız edecek ve dışarıdan en az görünecek şekilde yapılır. Ancak burada kıyaslanması gereken kurtulunmak istenen sarkmaların yarattığı rahatsızlık ile zamanla çok azalacak bir kesi izidir.
Obezite cerrahisi sonrası deri sarkmaları kaynaklı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Genel olarak isilik, pişik gibi deri rahatsızlıkları olarak ortaya çıkar. Bununla beraber sarkmış ve içi boşalmış derinin yaratacağı ağırlık, terleme, hayat kalitesini ve konforunu direkt etkilemektedir.
Burada temel motivasyonunuz verdiğiniz kiloların etkilerini doyasıya yaşayabilmek için konması gereken son nokta olmalıdır. Bedeninizden sarkmış, atıl durumdaki deriler mümkün olan en az kesi ile alınmaktadır. Ağrı eşiğinize göre değişkenlik göstermekle beraber çeşitli ağrı kesiciler ile atlatılabilen süreçlerdir.