Meme Küçültme

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Kadınlar için vücudunun en önemli bölümlerinden biridir göğüsler. Bu yüzden de istenilen şekil ya da büyüklükte olmaması, çeşitli sıkıntılara sebep olabilir. Başta da mutsuz bir yaşam, düşük özgüven ve benzeri sorunları beraberinde getirir. Diğer taraftan göğüslerin fazla büyük olması, tahriş, kaşıntı ve benzeri rahatsızlıkların yanı sıra bel ve sırt ağrısına da sebep olabilir ve yaşam kalitesini düşürür. Bu durumda ise göğüs estetiği bir zorunluluk haline gelir. Meme küçültme ameliyatı, günümüzde riskleri olmayan güvenilir ve sıkça tekrarlanan bir operasyon olduğu için ise endişelenmeye gerek kalmıyor.

göğüs küçültme

Göğüs küçültme ameliyatı ile pek çok kadın kolayca hayal ettiği yaşam standartlarına ve vücut şekline kavuşabiliyor.

Kimler meme küçültme operasyonu olabilir?

Vücuduna oranla büyük göğüslere sahip olan ve durumdan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyatı olabilir. 18 yaş itibariyle, gerçek anlamda gerekli görülüyorsa meme küçültme operasyonu gerçekleştirilebilir. Bazen çok da gerekli olmadığı halde, kişiler takıntı haline getirerek bu işlemi yaptırmak isteyebiliyor. Bu durumda en sağlıklı olan kararın verilmesi gerekmektedir ve bu ancak uzman bir hekim ile birlikte verilebilecek bir karardır. Bu yüzden ücretsiz muayene olmak için hemen randevunuzu alabilir ve uzmanlarımız ile bu konuyu görüşebilirsiniz.

Bu kararın kişinin kendi başına verebileceği bir karar olmadığı da unutulmamalıdır. Çünkü öncelikle uzman bir hekimin muayene ve teşhisi gerekir. Bu sayede gerçekten göğüs dikleştirme operasyonuna ihtiyacınız olup olmadığını öğrenebilir, buna göre göğüs estetiği yaptırabilirsiniz. Ücretsiz muayene ve teşhis fırsatını yakalamak için acele edin ve siz de hemen uzmanlarımızdan randevu alın!

Meme Küçültme Operasyonu Öncesinde

Göğüs estetiği öncesinde, genel olarak her cerrahi operasyon için geçerli olan bazı kurallar karşınıza çıkacaktır. Bunlar sigara ve alkol kullanımına ara verilmesi, kan sulandırıcı ilaç ve E vitamini gibi takviyelerin bırakılması olacaktır. Ayrıca kullandığınız ilaçlar varsa bunları da mutlaka doktorunuz ile paylaşmalısınız. Ayrıca göğüs estetiği denildiğinde sadece bir estetik durumun söz konusu olduğu düşünülmemelidir. Bu yüzden de meme fonksiyonlarının yitirilmeyeceği, göğüs ucu hassasiyetinin kaybolmayacağı en doğru meme küçültme yönteminin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu da doktorunuz ile birlikte en doğru kararı alabileceğinizi gösteriyor.

Meme Küçültme Operasyonu Sonrasında

Meme küçültme ameliyatı sonrasında genellikle 1 ya da 2 gün hastanede kalınması gerekmektedir. Sonraki gün ise yavaş yavaş normal yaşamınıza dönebilir, duş alabilirsiniz. Göğüs küçültme ameliyatından 10 gün sonra ise işinize dönebilirsiniz. Ameliyatın ardından doktorunuzun uyarılarına dikkat etmeniz çok önemli olacaktır. Örneğin, göğüs estetiğinin ardından 6 – 8 hafta süresinde doktorunuzun önereceği özel bir sutyeni kullanmanız gerekecektir. Üstelik 6 ay boyunca da balenli sutyen kullanılmamalıdır. Spor ve zorlayıcı ağır hareketlerden ise belli bir süre kaçınmanız yerinde olacaktır. Eğer vücut kuvvetini kullandığınız bir işte çalışıyorsanız da mutlaka bunu doktorunuz ile paylaşmalı, buna göre bir iyileşme süreci planlamalısınız.

Meme Küçültme Operasyonu Fiyatları

Yapılan her bir cerrahi operasyon kişiye özeldir. Yani meme küçültme işleminde de diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi, kişiye özel bir planlama yapılır. Bu da her uygulamanın farklı bir fiyata sahip olması anlamında gelir. Dolayısıyla meme küçültme ameliyatı fiyatını öğrenmek için öncelikle muayene olmalısınız. Ücretsiz muayene fırsatını yakalayabileceğiniz uzmanlarımızdan hemen randevu alabilir ve yapılacak işlemlerin planlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece net bir fiyat bilgisi de alabilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Bu konu ameliyat tekniğine göre değişkenlik göstermektedir. Teknik olarak emzirmenin gerekleri olan meme ucuna, süt kanallarına ve süt bezlerine dokunulmadan operasyon tamamlanırsa emzirmenizde bir sorun çıkmaz. Sürekli iletişim halinde olmanız gereken doktorunuzun bu ihtyaç ve hassasiyetini bilmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir.

Literatüre göre düşük bir ihtimaldir. Günlük hayatta kullandığımız kremler, deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar birçok maddenin içerisinde silikon bulunmakta, meme estetiğinde silikon kullanılmasının nedeni de vücuda en fazla uyum sağlayan maddelerden biri olmasıdır.

Meme Estetiğinde protezler içerik olarak silikon ve serum fizyolojik içerikli (salin) olarak, şekil itibariyle damla (anatomik) ve yuvarlak olarak, yüzey yapısı açısından da pürtüklü ve düz yüzey olarak ayrılır.

Meme Estetiğinde meme başı ile ilgili bir işlem Meme Büyütme operasyonlarında yoktur, hissiyat en çok meme başındadır, dolayısıyla his kaybı çok az düzeyde olmakta, meme küçültme operasyonlarında ise daha fazla olmaktadır.