Meme Dikleştirme

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Kadınlar için vücudunun en önemli noktalarından biri olan göğüsler ile ilgili çeşitli operasyonlar hayata geçirilebiliyor. Bunlardan biri olan meme dikleştirme, özgüven artırıcı bir etki oluşturuyor ve kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayarak yaşam kalitesini artırıyor. Bu yüzden de meme dikleştirme operasyonu, aslında sanıldığından çok daha önemli bir işlemdir. Göğüs estetiği uygulamalarından bir tanesi olan meme dikleştirme operasyonunda, farklı yöntemler ve uygulamalar söz konusu olabilmektedir. Özellikle doğum ve emzirmeler sonrasında yaşanan şekil bozuklukları ve derinin elastikiyetini yitirmesi durumunda ortaya çıkan meme dikleştirme fikri, oldukça başarılı sonuçlar verebiliyor.

göğüs dikleştirme

Peki, siz göğüs dikleştirme operasyonu için uygun musunuz, kimler bu ameliyatı olabilir? Pek çok kişinin merak ettiği bu sorunun cevabına bakmakta fayda var.

Kimler meme dikleştirme ameliyatı olabilir?

Göğüs dikleştirme operasyonu, özellikle hamilelik ve emzirmelerin ardından göğüslerinde sarkma yaşayanlar, göğüs derisi elastikiyetini yitirenler ve bu durumu yaş alma sebebi ile yaşayanlara uygulanır. Göğüs dikleştirme işlemi sırasında, kişinin özel durumu değerlendirilir ve buna göre meme protezi kullanılıp kullanılmayacağı ya da farklı meme dikleştirme yöntemleri ile kombine bir ameliyat planı oluşturulup oluşturulmayacağı belirlenir. Tüm bunlar kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenecektir. Ancak bahsettiğimiz sebeplere bağlı olarak ya da farklı sebepler ile göğüslerinde sarkma yaşayanlar göğüs estetiği yaptırabilir.
Bu kararın kişinin kendi başına verebileceği bir karar olmadığı da unutulmamalıdır. Çünkü öncelikle uzman bir hekimin muayene ve teşhisi gerekir. Bu sayede gerçekten göğüs dikleştirme operasyonuna ihtiyacınız olup olmadığını öğrenebilir, buna göre göğüs estetiği yaptırabilirsiniz. Ücretsiz muayene ve teşhis fırsatını yakalamak için acele edin ve siz de hemen uzmanlarımızdan randevu alın!

Meme Dikleştirme Operasyonu Öncesinde

Göğüs dikleştirme ameliyatı, diğer tüm cerrahi operasyonlar için geçerli olan bazı hazırlıkları gerekli kılar. Örneğin, kullanılan ilaçların kontrol edilmesi gerekir. Farklı sebepler ile kullandığınız ilaçlar ya da takviyeler varsa, bunları mutlaka doktorunuza iletmelisiniz. Diğer taraftan her cerrahi operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımının bırakılması gerekir. Bu gibi detayları doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken tüm detayları, ameliyat öncesinde doktorunuz size iletecektir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrasında

Göğüs estetiğinin ardından karşılaşacağınız durumlar ve iyileşme sürecini ne kadar merak ettiğinizi biliyoruz. Ancak endişe etmenizi gerektirecek bir durum olası değil. İlk aşamada, ameliyatta yerleştirilen bandajlar alındığında, göğüslerinizde şekilsiz bir görünüm oluşabilir. Bu sizi endişelendirmemelidir. Bu tür olumsuz görünümler, 1 ay sonra ortadan kalkacaktır. Ayrıda ödem ver morluk da yine beklenen durumlardır ve kısa sürede ortadan kalkacaktır. Ağrı hissi ise hafif düzeyde olabilir. Memelerin son şeklini alması için ise 6 – 12 ay süresince beklemeniz gerekiyor. İş yaşamına dönüşüz ise normal şartlarda 1 hafta sonra olacaktır. Ancak ağır işlerde çalışanların iş yaşamına dönüşü 3 ay kadar sürebilir. Tüm bunların yanı sıra karşılaşabilecekleriniz ile ilgili detayları doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Operasyonu Fiyatları

Göğüs dikleştirme operasyonu, kişiden kişiye değişen bir planlamaya sahiptir. Bu sebeple de göğüs estetiği ile ilgili işlemlerde net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değil. Bunun için öncelikle doktorunuzun sizi muayene etmesi gerekir. Daha sonra ise buna göre bir fiyat ortaya çıkabilir. Bu yüzden de uzmanlarımız ile görüşmek ve ücretsiz muayene olmak için hemen randevu alabilirsiniz. Geç kalmayın, hayatınızı güzelleştirmek sizin elinizde.

Sorularınız mı Var?

Bu konu ameliyat tekniğine göre değişkenlik göstermektedir. Teknik olarak emzirmenin gerekleri olan meme ucuna, süt kanallarına ve süt bezlerine dokunulmadan operasyon tamamlanırsa emzirmenizde bir sorun çıkmaz. Sürekli iletişim halinde olmanız gereken doktorunuzun bu ihtyaç ve hassasiyetini bilmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir.

Literatüre göre düşük bir ihtimaldir. Günlük hayatta kullandığımız kremler, deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar birçok maddenin içerisinde silikon bulunmakta, meme estetiğinde silikon kullanılmasının nedeni de vücuda en fazla uyum sağlayan maddelerden biri olmasıdır.

Meme Estetiğinde protezler içerik olarak silikon ve serum fizyolojik içerikli (salin) olarak, şekil itibariyle damla (anatomik) ve yuvarlak olarak, yüzey yapısı açısından da pürtüklü ve düz yüzey olarak ayrılır.

Meme Estetiğinde meme başı ile ilgili bir işlem Meme Büyütme operasyonlarında yoktur, hissiyat en çok meme başındadır, dolayısıyla his kaybı çok az düzeyde olmakta, meme küçültme operasyonlarında ise daha fazla olmaktadır.