Meme Büyütme

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Kadınlar için vücudunun en önemli bölgelerinden biriden söz ediyoruz. Bu yüzden de meme büyütme operasyonu son derece ciddi ve de önemli bir konudur. Yaşam standartlarını düşüren, kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkileyebilen ve özgüven eksikliklerine yol açabilen bu sorunun çözümü ise meme büyütme operasyonudur. Günümüzün tıp ve teknoloji dünyası ile uzman doktorları, arzu ettiğimiz görünüme kavuşmamızı sağlıyor. Meme küçüklüğü sorununun ortadan kalkması, uzman eller yardımı ile kolay bir işleme dönüşüyor. Göğüs büyütme estetiği son zamanlarda daha da artan bir talebe sahip.

göğüs büyütme

Çünkü hayat standartlarımızı yükseltmek istiyor, hayal ettiğimiz gibi görünmek istiyoruz.

Göğüs büyütme yöntemleri arasında en gerçekçi sonuç veren alternatif olarak karşımıza çıkan meme büyütme operasyonu ise doğru adreste gerçekleştirildiğinde sizin için harika bir seçim olacaktır.

Kimler Meme Büyütme Ameliyatı Olabilir?

Göğüs estetiği genel olarak, meme dokusu yetersiz olan, emzirme sonrasında meme dokusunu kaybetmiş olan, hafif meme sarkıklığı söz konusu olan ya da meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınların tercih ettiği bir operasyondur. Basit bir tanım ile göğüs büyütme işlemini, silikon protezlerin yerleştirilmesi ya da yağ enjekte edilmesi aracılığı ile mevcut meme büyüklüğünün artması olarak tanımlayabiliriz. Tabi bu durumda meme şeklinin de daha düzgün olması sağlanır ve kadınların hayal ettiği fiziğe kavuşması mümkün olur.
Eğer siz de bu tür bir operasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle işin uzmanı ile görüşmelisiniz ve bu operasyon için uygun olup olmadığınızı öğrenmelisiniz. Ücretsiz muayene ve teşhis fırsatının olduğu şu günlerde, uzmanlarımız ile görüşmek için hemen randevu alabilir ve bir kahvemizi içebilirsiniz. Üstelik bu sayede göğüs büyütme yöntemlerini öğrenecek, kendi durumunuz hakkında bilgi alacak ve göğüs estetiği yaptırıp yaptıramayacağınızı da öğreneceksiniz.

Meme Büyütme Operasyonu Öncesinde

Meme büyütme ameliyatı öncesinde sizden beklenen belli davranışlar olacaktır. Örneğin, genel olarak cerrahi operasyonlar öncesinde önerilerin sigara ve alkol kullanımının kısıtlanması ya da bırakılması uyarısı, meme büyütme ameliyatı için de geçerlidir. Göğüs büyütme operasyonunun daha başarılı sonuçlanması için bu alışkanlıklara en azından 1 aylık bir süre boyunca ara vermek gerekiyor. Bunun dışında ise kullandığınız ilaçlar varsa, doktorunuza mutlaka iletmeli ve ameliyattan önce kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız, kullanmayı bırakmalısınız. Bunun dışındaki uyarıları ise doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Meme Büyütme Operasyonu Sonrasında

Göğüs estetiği yaptırdıktan sonra ise sizi şöyle bir süreç bekliyor; 3 hafta boyunca aktiviteleriniz kısıtlanacaktır. 1 – 2 ay boyunca da buhar banyosu, sauna, solaryum ve benzeri yerlerden kaçınılmalıdır. Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında ortalama 1 – 2 gün istirahat verilmektedir. 3 gün sonrasında ilk duşunuzu alabilir ve 1 hafta sonra işinize dönebilirsiniz. Ancak eğer vücut kuvvetine ihtiyaç duyulan bir işte çalışıyorsanız, 4 haftalık dinlenmenin ardından işinize dönebilirsiniz. Bu tür detayları doktorunuz ile görüşmeli ve planlamalısınız.

Meme Büyütme Operasyonu Fiyatları

Her yapılan işlem farklı bir planlamaya sahiptir ve her işlemde kullanılan protez dahi farklı olabilir. Dolayısıyla göğüs büyütme ameliyatı için net rakamlardan söz etmek mümkün değildir. Göğüs estetiği ile ilgili bilgi almak, fiyatları öğrenmek için öncelikle muayene olmalısınız. Bunun için ise ücretsiz muayene ve teşhis fırsatımızı yakalamanızı öneririz. Hemen yerinizi ayırtın, gelin uzmanlarımız ile görüşün.

Sorularınız mı Var?

Bu konu ameliyat tekniğine göre değişkenlik göstermektedir. Teknik olarak emzirmenin gerekleri olan meme ucuna, süt kanallarına ve süt bezlerine dokunulmadan operasyon tamamlanırsa emzirmenizde bir sorun çıkmaz. Sürekli iletişim halinde olmanız gereken doktorunuzun bu ihtyaç ve hassasiyetini bilmesi ve buna göre hareket etmesi gerekir.

Literatüre göre düşük bir ihtimaldir. Günlük hayatta kullandığımız kremler, deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar birçok maddenin içerisinde silikon bulunmakta, meme estetiğinde silikon kullanılmasının nedeni de vücuda en fazla uyum sağlayan maddelerden biri olmasıdır.

Meme Estetiğinde protezler içerik olarak silikon ve serum fizyolojik içerikli (salin) olarak, şekil itibariyle damla (anatomik) ve yuvarlak olarak, yüzey yapısı açısından da pürtüklü ve düz yüzey olarak ayrılır.

Meme Estetiğinde meme başı ile ilgili bir işlem Meme Büyütme operasyonlarında yoktur, hissiyat en çok meme başındadır, dolayısıyla his kaybı çok az düzeyde olmakta, meme küçültme operasyonlarında ise daha fazla olmaktadır.