Jawline (Çene) Dolgusu

Jawline Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu olarak da bilinen Jawline dolgusu, son dönemlerde ilgi gören medikal estetik operasyonlarından biridir. Erkekler tarafından da tercih edilen jawline dolgusu, genellikle çenedeki şekil bozuklukları ve yanaklardaki sarkmaları gidermek için kullanılmaktadır.

Jawline dolgusu ile yüz hatları şekillendirilerek çene hattını oluşturan çizgi ortaya çıkarılır. Bu şekilde çene hattında daha çekici bir görünüm elde edilir. Jawline dolgusu, çenede üçgen bir görünümün olmasını da sağlar.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde jawline dolgusu, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Tedavi öncesinde çene hattı anestezi kremi ile uyuşturulur. Daha sonrasında ise hyaluronik asit dolgusunun çeneye küçük iğneler ile enjekte edilmesiyle uygulanır. Dolgunun uygulanacağı bölge, hastanın ihtiyacına ve doktorun değerlendirmesine göre karar verilir. Hastanın ihtiyacına göre 2- 10 ml. arasında dolgu kullanılmaktadır.

Jawline Dolgusu Öncesi ve Sonrası

Jawline (çene) dolgusu yapılmadan önce hastanın sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır. Uzman estetik doktorlarımız sizin de estetik beklentilerinizi dinleyerek uygulamayı gerçekleştirir.

Kliniğimizde gerçekleştirilen Jawline uygulaması, yaklaşık 15-20 dakika sürerken uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/medikal-estetik/jawline-cene-dolgusu/

Jawline (Çene) Dolgusu - Sıkça Sorulan Sorular

Dolgu maddelerine karşı herhangi bir alerjisi olmayan ve sağlık sorunu bulunmayan herkes, jawline (çene) dolgusu yaptırabilir. Ancak kliniğimizde jawline (çene) dolgusu öncesi, uzman ve tecrübeli estetik doktorlarımız, sizleri kapsamlı bir muayeneden geçirerek uygulamanın yapılıp yapılamayacağına karar verir.  

Kliniğimizde Jawline (çene) dolgusu, yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası günlük hayatınıza hızlıca geri dönebilirsiniz.

Jawline (çene) dolgusunda, hastanın ihtiyacına göre 2- 10 ml. arasında dolgu kullanılmaktadır. Ancak yeterli dolgu, doktorumuzun muayenesi, sizin istekleriniz ve sağlık durumunuza göre belirlenmektedir.