Fransız Askısı

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı, ameliyatsız bir şekilde iple yüzün gerdirilmesi işlemidir. Daha çok estetik amaçlı tercih edilen Fransız askısı, yüz felci geçiren hastalar için de uygulanabilmektedir.

Yüz germe ameliyatına bir alternatif olarak da düşünülen Fransız askısı, yüzdeki sarkmaları gidererek yüz hatlarının tekrar oluşmasını sağlar.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Fransız askısı uygulamasında, önce uygulamanın yapılacağı alan belirlenir. Belirlenen alana ipler kulak üzerinden deri altına yerleştirilmektedir. Bu sayede operasyon izi saçlı deri kısmında kaldığından görünmemektedir. Yerleştirilen bu ipler gerdirilerek sabitlenir. Uygulamada herhangi bir dikiş gerekmezken iz de kalmamaktadır.

Fransız askısında kullanılan medikal ipler, yaklaşık 3 ile 5 sene arasında vücuttan doğal yöntemlerle atılabildiğinden hasta dilerse bu dönem sonrasında tekrardan uygulama yaptırabilir.

Fransız Askısı Öncesi ve Sonrası

Fransız askısı öncesi hastanın sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır. Uzman estetik doktorlarımız sizin de estetik beklentilerinizi dinleyerek uygulamayı gerçekleştirir.

Kliniğimizde lokal anestezi ile yapılan Fransız askısı, yaklaşık bir saat sürerken, uygulamadan bir gün sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/medikal-estetik/fransiz-askisi/

Fransız Askısı - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde Fransız askısı, lokal anestezi ile acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uygulama yaklaşık bir saat sürerken, uygulamadan bir gün sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

Kliniğimizde Fransız askısında kullanılan medikal ipler, yaklaşık 3 ile 5 sene arasında vücuttan doğal yöntemlerle atılabildiğinden, hasta dilerse bu dönem sonrasında tekrardan uygulama yaptırabilir.

Fransız askısı uygulamasında ipler, kulak üzerinden deri altına yerleştirilir. Bu sayede operasyon izi saçlı deri kısmında kaldığından görünmemektedir. Yerleştirilen bu ipler gerdirilerek sabitlenir. Uygulamada herhangi bir dikiş gerekmezken, iz de kalmamaktadır.