Medikal Estetik

İlgili Videolar

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun

Medikal estetik, kişinin estetik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çeşitli tedaviler sunan bilim alanıdır. Doğal ve sağlıklı görünümü hedefleyen medikal estetik, dokuları canlandırıp uyandırarak özellikle yaşlılıktan kaynaklanan cilt sorunları karşısında cildin daha elastikiyetini ve doğal parlaklığını geri kazanmasını, dolayısıyla güzelleşmesini ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.

Medikal estetiğin diğer estetik çeşitlerinden en önemli farklı, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesidir. Bu nedenle, iyileşme süresi de diğer operasyonel tedavilere göre daha kısadır. Medikal estetik işlemlerinde cerrahi müdahale olmadığı için enfeksiyon riski de minimum düzeyde görülmektedir.

Her yaşa ve cilt tipine göre uygulanan medikal estetik tedavisi farklılık gösterebilir. Yapılan işlemlerin her yıl belli aralıklarla devam ettirilmesi, daha doğru sonuçların alınmasına katkı sağlar. Ayrıca, devamlılık gerektiren işlemler olduğu için de kişilerin sağlık kontrol rutinleri arasına girmiştir.

Medikal estetik, minimal invaziv veya non-invaziv veya teknolojileri tekniklerini barındırır. Bu tekniklere göre işlemler genel anestezi olmadan ve dokular kesilmeden yapılmaktadır. Medikal estetik cilt veya cilt altına yapılan enjeksiyonları da kapsar. Yapılan bu işlemler ile dudakların daha dolgun görünmesi, kırışıklıkların giderilmesi, aşırı terlemenin önlenmesi ve cildin yaşlanmasının geciktirilmesi sağlanır.

Medikal estetik ile elde edeceğiniz dönüşümler, yaşamın her alanında hem fizyolojik hem de psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Kliniğimizde uygulanan medikal estetik uygulamaları Ameliyatsız Yüz Germe, Plexr Lazer Tedavisi, Leke Tedavileri, Cilt Gençleştirme ve Dolgu Tedavileridir. Medikal estetik uygulamaları için uzmanlarımızdan randevu alabilir ve uygulama yapılacak bölgenin tedavisi ile daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?