Medikal Estetik


Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’de medikal estetik, yaşlanmaya, cildin zarar görmesine vb. çeşitli nedenlere bağlı olarak görünümünü kaybeden cildi istenilen hale getirebilmek için uygulanan ameliyatsız operasyonlardır. Doğal ve sağlıklı görünümü hedefleyen medikal estetik, dokuları canlandırıp uyandırarak özellikle yaşlılıktan kaynaklanan cilt sorunları karşısında cildin elastikiyetini ve doğal parlaklığını geri kazanmasını, dolayısıyla güzelleşmesini ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar.

Medikal estetik, minimal invaziv veya non-invaziv tekniklerini barındırır. Bu tekniklere göre işlemler genel anestezi olmadan ve dokular kesilmeden yapılmaktadır. Medikal estetik cilt veya cilt altına yapılan enjeksiyonları da kapsar. Yapılan bu işlemler ile dudakların daha dolgun görünmesi, kırışıklıkların giderilmesi, aşırı terlemenin önlenmesi ve cildin yaşlanmasının geciktirilmesi sağlanır. Medikal estetik ile elde edeceğiniz dönüşümler, yaşamın her alanında hem fizyolojik hem de psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Medikal estetik, enfeksiyon riskinin az olmasının yanında acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirildiğinden oldukça fazla ilgi görmektedir. Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen medikal estetik uygulamalarında, genel anesteziye de ihtiyaç duyulmamaktadır.

Kliniğimizde, dolgu, kolajen tedavisi, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi, aşırı terleme (hiperhidroz), doğum lekesi aldırma, siğillerin giderilmesi, otolog yağ tedavisi, akne izi tedavisi, soğuk lipoliz ve yüz için PRP tedavisi operasyonları gerçekleştirilmektedir.

Sahip olduğumuz deneyim ve en yeni teknolojik yöntemler ile medikal estetik operasyonlarımızı 2006 yılından beri başarıyla sürdürmekteyiz. Medikal estetik operasyonlarımızda kullandığımız ilaç ve ürünler bakanlık onaylı olup, hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Misafir odaklı yaklaşımımız ile hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı ve güler yüzlü bir şekilde ayrılmalarını sağlıyoruz. Tüm plastik cerrahi operasyonlarımızı her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, tam teşekküllü hastane ortamında gerçekleştirerek, sizlerin sağlığı önceliğiyle hareket ediyoruz.

https://www.medibeautyklinik.com/medikal-estetik/

Dolgu

Kaş, alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların dolgu sayesinde kolay bir şekilde giderilmesiyle genç ve dinamik bir yüze sahip olabilirsiniz...

Kolajen Tedavisi

Yüze ve ellere uygulanabilen kolajen tedavisi, kırışıklıkların kaybolmasıyla cilt yüzeyinin tekrar pürüzsüz olmasını sağlar...

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu estetiği, dudakların estetik yapısını değiştirmek ve iyileştirmek için yapılan dolgu estetiğidir...

Kırışıklık Tedavisi

Alın çizgileri, kaz ayakları veya kırışıklıklar erken yaşta ortaya çıkabilir. Bu kırışıklıkları azaltmak, pürüzsüz ve çekici bir cildi geri kazandırmak için kırışıklık tedavisi kullanılmaktadır.

Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

Ciltte normal seviyeden fazla gerçekleşen terleme olan aşırı terleme (hiperhidroz), özellikle elleri, ayakları, koltuk altlarını, yüzü veya boynu etkilemektedir...

Leke Tedavisi

Yaş ilerledikçe ciltte oluşan istenmeyen lekeler kaçınılmaz olmaya başlar. Lekelerin oluşma sebebi yaşlılığın yanı sıra, yanlış cilt bakımları ve güneşe gereğinden fazla maruz kalma gibi sebeplerdir...

Siğil Tedavisi

Cildin üzerinde deri kabartıları olarak ortaya çıkan siğiller, sadece estetik bir problem olmanın yanında acı verici de olabilmektedir. Özellikle çocuklarda ve ergenlik döneminde olan gençlerde siğil olması sıkıntılı olabilir...

Otolog Yağ Enjeksiyonu

Vücudun belirli yerlerinden yağ dokusu alınarak başka bir bölgeye enjekte edilmesi işlemi olan otolog yağ enjeksiyonu, dudaklarda, göğüslerde ve kalça büyütmesinde uygulanabilmektedir... 

Akne (Sivilce) İzi Tedavisi

Akneli, sivilceli veya lekeli cilt özellikle gençlerin gelişim aşamalarında ortaya çıkarak yara izine yol açtığından, görünüşü etkilemektedir...

Soğuk Lipoliz

Vücudun her bölgesinde kullanılabilen soğuk lipoliz ile soğuk tedavi sonucu ölen yağ hücreleri artık oluşmazken, işlem gören bölgeler de sağlıklı görünümüne kavuşur.

Yüz için PRP Tedavisi

Vampire facelift olarak da bilinen PRP tedavisi ile kırışıklıklar yok edilerek cilt gözle görülür bir şekilde canlılık kazanır.

Jawline (Çene) Dolgusu

Jawline (çene) dolgusu, son dönemlerde ilgi gören medikal estetik operasyonlarından biri olup hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Fransız Askısı

İple yüzün gerdirilmesi işlemi olan Fransız askısı, yüzdeki sarkmaları gidererek yüz hatlarının tekrar oluşmasını sağlar.

Medikal Estetik - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde medikal estetik tedavileri sonrası iyileşme süresi oldukça kısadır ve gerçekleştirilen uygulamaya göre değişiklik göstermektedir. Medikal estetik tedavilerimizin iyileşme sürelerini öğrenmek için https://www.medibeautyklinik.com/plastik-cerrahi-iyilesme-sureleri/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kliniğimizde medikal estetik alanında, botoks, kolajen tedavisi, dudak dolgusu, kırışıklık tedavisi, aşırı terleme (hiperhidroz), doğum lekesi aldırma, siğillerin giderilmesi, otolog yağ tedavisi, akne izi tedavisi, soğuk lipoliz ve yüz için PRP tedavisi operasyonları gerçekleştirilmektedir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, medikal estetik tedavilerini JCI sertifikalı hastane ortamında, güvenli bir şekilde uzun yıllardır gerçekleştirmektedir.