Medibeauty Klinik’te Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi, anesteziden başlayıp operasyon sonrası uygulanacak bakımı da içeren önemli bir süreçtir. Bu sürecin herhangi bir aşamasındaki ufak bir aksaklık, tüm operasyonun başarısının gölgelenmesine neden olabilir. Bu nedenle saç ekimindeki en önemli faktör de tecrübeyle ortaya çıkan el becerisidir. Medibeauty Klinik olarak 10 yıldan uzun süredir birlikte çalıştığımız, gerekli her saç ekimi yöntemini uygulayabilen ve günlük 8-12 arası operasyon pratiğine sahip uzman saç ekimi kadrosuna sahibiz. Bu nedenle çalıştığımız uzman saç ekimi kadromuzun operasyon becerisi ve pratiği en üst seviyededir.

Kliniğimizde saç ekimi süreci hastayla gerçekleştirilen ileri teknoloji bilgisayar analizi ile başlamaktadır. Analizde hasta ile bir görüşme yapılarak saç çizgisi, ekilecek greft adedi gibi detaylara karar verilir. Kliniğimizde saç ekimi operasyonlarında Comfort-In iğnesiz enjeksiyon yöntemi ile yapılan anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntem, Comfort-in sıvı enjeksiyon ünitesi ile deri altına anestezi sıvısı enjekte edildiğinden ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 


Kliniğimiz tarafından geliştirilen FUE Gold ile greft alımı yöntemini, saç ekimi operasyonlarında 10 yılı aşkın bir süredir başarılı bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz. FUE Gold ile greft alımı yönteminde greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılır. Kullanılan altın kaplamalı ince uçlu mikromotor sayesinde iyileşme aşamasının hızlanmasının yanında sağlıklı greft oranı da artmaktadır.

Medibeauty Klinik’te saç ekiminde kullandığımız yöntemler; Manuel Saç Ekimi Yöntemi ile DHI Kalemi Yöntemi’dir. Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde greft ekimi işlemi elle gerçekleştirilirken DHI ile saç ekimi yönteminde özel olarak geliştirilen choi kalemi kullanılmaktadır. Uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz, zaman zaman aynı operasyonda birden fazla farklı tekniği uygulayabilmektedir. Kullandığımız ileri teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler ile tamamen doğal saç ekimi sonuçları elde edilmektedir.

Saç ekiminde en doğal sonucu alabilmek ve başarılı olabilmek için hastaya özel tedavi yönteminin belirlenmesi önemli bir süreçtir. Kliniğimizde saç ekimi, hastaya yapılan bireysel muayene sonucu gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizde ileri teknoloji bilgisayarlı saç analizi sonrasında yapılacak olan detaylı bilgilendirme ve karşılıklı mutabakat sonucu hastaya uygulanması gereken en doğru tıbbi yöntem hassas bir şekilde belirlenir.

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde 6 ile 10 saat süren operasyonu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan, üstün Alman teknolojisi Gharieni Koltuklar kullanılmaktadır. Hastalarımız bu sayede uzun süren saç ekimi operasyonunu konforlu bir şekilde geçirirler. 

Klinik olarak verdiğimiz bu hizmetin kalitesi, 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından da kontrol edilerek onaylanmaktadır. Bu sayede verdiğimiz sözlerin ve hizmetin tarafsız bir şekilde kontrol edildiğinden ve kabul edildiğinden emin olabilirsiniz.

Aşağıda saç ekimi sürecini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/medibeauty-klinikte-sac-ekimi-operasyonu/
Bilgisayarlı Saç Analizi

Hastanın taleplerinin dinlendiği, mevcut durumunun sağlıklı bir analizinin yapıldığı, bilgisayar destekli bir adımdır. Saç çizgisi, ekilecek greft adedi gibi detaylara burada hasta ile görüşme sırasında birlikte karar verilir.

01
İğnesiz ve Ağrısız Anestezi

Comfort-In İğnesiz enjeksiyon yöntemi ile yapılan anestezi sayesinde hastanın donör alanı hissetmeden anestezi yapılabilmektedir. Comfort-in sıvı enjeksiyon ünitesi, sahip olduğu mikro delikli uç ile saniyenin 3’te 1’i bir hızla ve güvenle anestezi sıvısını deri altına enjekte eden pratik bir cihazdır.

02
FUE Gold Yöntemi ile Greft Alımı

Donör alanından minimum devirle dönen Micromotor ve “Altın Uçlu” punchlarla, maksimum sağlıklı greft adedi olan 4500 greft, dengeli bir dağılımla toplanır. Burada greft alımı kadar greftlere ekim yapılana kadar uygulanacak destek uygulamaları da operasyon başarısına doğrudan etki eder.

03
Safir Yöntemi ile Kanalların Açılması

Ekilecek alanın niteliğine göre DHI yöntemi (bu yöntemde kanal hazırlığı yoktur) tercih edilebilecek olmakla beraber, FUE Gold Manuel sisteminin tercih edilecek olması durumunda, Saphire Perkutan ile kanallar açılır. Kanallar açılırken kullanılan Saphire Perkutan yardımı ile yara izi olmadan, sık ve keskin bir şekilde ve bölgeye uygun açılı kanallar elde edilebilmekte, operasyon başarısı ve hasta memnuniyet oranını ciddi oranda artırmaktadır.

04
DHI veya Manuel Yöntem ile Greft Ekimi

Hastanın ihtiyacına göre uygulanması gereken yöntem ile ekim işlemi yapılır. Medibeauty Klinik olarak biz DHI yöntemi veya Manuel Ekim ile operasyon yapmaktayız. Sorunlu bölgenin tepe bölgesi (Vertex) olması durumunda buraya özel dairesel ekim yapılmakta ancak hastanın sorunlu alanının birden fazla olması durumunda ise DHI Yöntemi ve Manuel Ekim Yöntemi'ni birlikte tek operasyonda da uygulayabilmekteyiz.

05