Medibeauty Klinik’te Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi, anesteziden operasyon sonrası bakıma kadar önemli bir süreçtir. Bu sürecin herhangi bir aşamasında yaşanabilecek küçük bir sorun, tüm operasyonun başarısını etkileyebilir. Bu yüzden saç ekiminde el becerisi çok önemlidir ve tecrübeyle gelişir. 

Medibeauty Klinik olarak 10 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız, her türlü saç ekimi yöntemini uygulayabilen ve günlük 8-12 arası operasyon yapan uzman saç ekimi ekibine sahibiz; bu sayede çalıştığımız uzman saç ekimi ekibimizin operasyon yetkinliği ve pratiği en yüksek seviyededir.

Saç ekimi süreci kliniğimizde ileri teknoloji bilgisayarlı analiz ile başlamaktadır. Bu analizde hastanın saç durumu ve ihtiyaçları değerlendirilir ve saç çizgisi, greft sayısı gibi ayrıntılar belirlenir. Kliniğimizde saç ekimi operasyonlarında Dermojet iğnesiz enjeksiyon yöntemi ile anestezi uygulanmaktadır. Bu yöntem, Dermojet sıvı enjeksiyon cihazı ile anestezi sıvısının deri altına ağrısız bir şekilde verilmesidir.

FUE Gold ile greft alımı yöntemi, kliniğimizin 10 yıldan fazla bir süredir saç ekimi operasyonlarında başarıyla kullandığı bir yöntemdir. FUE Gold ile greft alımı yönteminde altın kaplamalı bir mikromotor ile greftler alınmaktadır. Bu yöntem, altın kaplamanın ince ve yumuşak olması sayesinde iyileşme süresini kısaltmakta ve sağlıklı greft oranını yükseltmektedir.

Medibeauty Klinik’te saç ekiminde iki farklı yöntem kullanmaktayız; manuel saç ekimi yöntemi ve DHI kalemi yöntemi. Manuel saç ekimi yönteminde greftler elle nakledilirken DHI kalemi yönteminde Choi kalemi adı verilen özel bir alet kullanılmaktadır. Uzman ve deneyimli saç ekimi ekibimiz, bazen aynı operasyonda birden fazla tekniği bir arada uygulayabilmektedir. İleri teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler ile tamamen doğal saç ekimi sonuçları elde etmekteyiz.

Saç ekimi, hastanın özel durumuna göre belirlenen tedavi yöntemi ile en doğal sonucu veren ve başarılı olan bir süreçtir. Kliniğimizde saç ekimi, hastanın bireysel olarak muayene edilmesi sonucu yapılmaktadır. Kliniğimizde ileri teknoloji bilgisayarlı saç analizi ile hastanın saç durumu ve ihtiyaçları değerlendirilir ve detaylı bir bilgilendirme ve karşılıklı anlaşma sonucu hastaya en uygun tıbbi yöntem belirlenir.

Kliniğimizde saç ekimi sürecinde 6 ile 10 saat süren operasyonu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan, üstün Alman teknolojisi Gharieni Koltuklar kullanılmaktadır. Hastalarımız bu sayede uzun süren saç ekimi operasyonunu konforlu bir şekilde geçirirler. 

Klinik olarak sunduğumuz bu hizmetin kalitesi, 2014 yılından beri her yıl Joint Commission International (JCI) adlı Uluslararası Sağlık Akreditasyon Kurumu tarafından denetlenerek onaylanmaktadır. Bu sayede verdiğimiz hizmetin ve sözlerin objektif bir şekilde kontrol edildiğini ve kabul edildiğini güvenle bilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/medibeauty-klinikte-sac-ekimi-operasyonu/
Bilgisayarlı Saç Analizi

Hastanın isteklerinin ve saç durumunun bilgisayar destekli olarak değerlendirildiği, sağlıklı bir analizle başlayan bir süreçtir. Saç çizgisi, greft miktarı gibi ayrıntılar hastayla görüşülerek kararlaştırılır.

01
İğnesiz ve Ağrısız Anestezi

Hastanın donör bölgesini ağrı duymadan uyuşturmak için Dermojet iğnesiz enjeksiyon yöntemi kullanılmaktadır. Dermojet sıvı enjeksiyon cihazı, mikro delikli ucu sayesinde anestezi sıvısını deri altına saniyenin 3’te 1’i kadar kısa bir sürede ve güvenli bir şekilde veren pratik bir cihazdır.

02
FUE Gold Yöntemi ile Greft Alımı

Donör bölgeden altın kaplamalı bir mikromotor ile düşük devirde greftler alınır. Bu şekilde 4500 greft kadar sağlıklı greft toplanabilir ve dengeli bir şekilde dağıtılabilir. Greft alımı kadar greftlerin ekim yapılana kadar uygulanan destek uygulamaları da operasyon başarısını artırır.

03
Safir Yöntemi ile Kanalların Açılması

Ekim yapılacak bölgeye göre DHI yöntemi (bu yöntemde kanal açma işlemi yoktur) seçilebilir ya da FUE Gold Manuel sistemi tercih edilebilir. FUE Gold Manuel sisteminde Sapphire Perkutan ile kanallar açılır. Sapphire Perkutan ile açılan kanallar yara izi bırakmadan, sık ve net bir şekilde ve bölgeye uygun açıyla oluşturulur. Bu da operasyon başarısını ve hasta memnuniyetini önemli ölçüde yükseltir.

04
DHI veya Manuel Yöntem ile Greft Ekimi

Ekim işlemi hastanın durumuna göre belirlenen yöntem ile gerçekleştirilir. Medibeauty Klinik olarak biz DHI yöntemi veya Manuel Ekim yöntemi ile operasyon yapmaktayız. Tepe bölgesi (Vertex) sorunlu olan hastalara özel olarak dairesel ekim uygulamaktayız. Birden fazla sorunlu alanı olan hastalara ise DHI Yöntemi ve Manuel Ekim Yöntemini birlikte tek operasyonda uygulayabilmekteyiz.

05