Manuel Saç Ekimi

Manuel Saç Ekimi Tekniği Nedir?

Manuel Saç Ekimi Tekniği, toplanan greftlerin kesilere elle (manuel) ekilmesi işlemidir. Greft alımı, greft ekiminin yapılacağı kanalların açılması ve greft ekiminin gerçekleştirilmesi şeklinde bir süreç olarak planlanan Manuel Saç Ekimi Tekniği, anesteziden operasyon sonrasına kadar önemli ve hassasiyet gerektiren bir operasyondur. Saç ekimindeki önemli faktörlerden birinin tecrübe ve pratikle ortaya çıkan el becerisi olması nedeniyle ufak bir aksaklık operasyonda istenen sonucun alınamamasına neden olabilir. Deneyimli saç ekimi kadromuz bu konuda oldukça hassas ve dikkatli hareket etmektedir. 

Manuel Saç Ekimi Tekniği Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde ileri teknoloji bilgisayarlı saç analizi sonrasında yapılacak olan detaylı bilgilendirme ve karşılıklı mutabakat sonucu hastaya uygulanması gereken en doğru tıbbi yöntem hassas bir şekilde belirlenir. Kliniğimizde tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden bir tanesi olan Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde toplanan greftler, boyutlarına göre hazırlanmış küçük kesilere elle ekilmektedir. Bu kesiler implantasyonun gizli ve doğal görünmesi için önceden belirlenmiş bir açıda özel bir neşter ile yapılmaktadır. Sonrasında ise greftler elle yerleştirildiğinden hassas doğal hizalama ve saçların büyüme yönü de hesaba katılmaktadır. Bu nedenle de Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde saçlarınız sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olur. Bu da saç stilinin oluşturulmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır. DHI ile Saç Ekimi Tekniği’ne göre daha zahmetli bir operasyon olan Manuel Saç Ekimi Tekniği, daha doğal ve daha iyi sonuç vermektedir. 

Manuel Saç Ekimi Tekniği’nin Avantajları

  • Greftlere hasar gelmediğinden operasyonun başarı oranı artar.
  • Toplanan greftler elle yerleştirildiğinden daha doğal bir görünüm elde edilir. 
  • Greftlerin büyüme yönü belirlenebilir.
  • Toplanan greftlerin yoğunluğu daha bilinçli dağıtılabilir.
  • İyileşme süreci daha hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
  • Operasyon sonrası iz kalmamaktadır.

Manuel Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Manuel Saç Ekimi Tekniği öncesi hastadan kan örneği alınarak, EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yöntemi, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi, 6 ile 10 saat arasında süren operasyonu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar ve ileri teknoloji cihazlar ile bilgisayarlı analiz gerçekleştirilmektedir. Günlük 8-12 arası operasyon pratiğine sahip uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorlarımız, yurt dışından ve yurt içinden şimdiye kadar 55 bin hastaya başarılı bir şekilde saç ekimi gerçekleştirmiştir. 

https://www.medibeautyklinik.com/manuel-sac-ekimi/

Manuel Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde Manuel Saç Ekimi Yöntemi'nde greftler elle yerleştirildiğinden hassas doğal hizalama ve saçların büyüme yönü de hesaba katılmaktadır. Bu nedenle de Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde saçlarınız sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olur. Bu da saç stilinin oluşturulmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Kliniğimizde saç ekimi operasyonunun başında toplanan greftler, açılan kanalların içerisine yerleştirilir. Bu işlem, Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde iki aşamayken DHI Saç Ekimi Yöntemi’nde ise tek aşamadır. Manuel Saç Ekimi Yöntemi, DHI Saç Ekimi Yöntemi’ne göre daha zahmetlidir ancak daha doğal ve daha iyi sonuç vermektedir. 

Kliniğimizde Manuel Saç Ekimi Yöntemi uygulanırken donör bölgede dikiş olmadığından operasyon sonrası herhangi bir iz de kalmamaktadır.