Liposuction

Liposuction (Liposakşın) Nedir?


Sağlıklı ve düşük kalorili bir diyet, egzersiz ile birleştirildiğinde, sağlıklı yaşamın ve fazla kilo vermenin ideal yoludur. İnce ve sportif bir vücut, birçok kadın ve erkek için özgüvenleri açısından da önemli bir unsurdur. Bu nedenle fazla kiloları azaltmak için, egzersizle dengeli bir yaşam tarzı ve sağlıklı bir diyet doktorlarımız tarafından önerilmektedir. Ancak yanaklar, üst kollar, mide veya kalça gibi sorunlu bölgeler için çözüm bulunamadığı durumlar olabilmektedir. Uzman ve tecrübeli estetik doktorlarımız tarafından buna çözüm olarak uygulanan liposuction (liposakşın), vücudun çeşitli bölgelerinde biriken yağların alınması operasyonudur.

Liposuction (Liposakşın) Nasıl Yapılır?

Yağ hücrelerinde depolanan yağ miktarının çeşitli yollarla azaltılması mümkündür. Ancak azaltılamadığı durumlar da olmaktadır. Bu nedenle kök hücreler ile birlikte mevcut yağ dokusunun kalıcı olarak alınmasını sağlayan liposuction (liposakşın) yöntemi uygulanabilir.

Kliniğimizde liposuction (liposakşın) operasyonunda önceden yağ eriten bir sıvı enjekte edildikten sonra yağ hücreleri kanül veya vakum pompası ile emilerek temizlenir. Bununla birlikte, vücudun ihtiyacına, sağlık durumunuza ve doktorumuzun kararına göre ultrasonik dalgalar, radyo frekansı enerjisi veya yağ yolu şırıngaları gibi invazif olmayan yöntemler de tercih edilebilmektedir.

Uzman estetik doktorlarımız, tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını son teknoloji yöntemlerle birleştirerek liposuction (liposakşın) operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kliniğimizin sahip olduğu bu deneyim sayesinde liposuction (liposakşın) ile yağlarınızdan kurtularak hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz.

Liposuction (Liposakşın) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Liposuction (liposakşın) ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır. Buna göre operasyona doktorlarımız tarafından karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen liposuction (liposakşın), genellikle bir ile üç saat arasında sürer. Bu süre, operasyona ve sağlık durumunuza göre değişiklik gösterir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Liposuction (liposakşın) operasyonunun dördüncü gününde iyi bir sonuca ulaşılırken, vücudunuz ise ödemlerden dolayı 6 hafta gibi kısa bir sürede toparlanmaktadır. Yaklaşık altı ile sekiz hafta boyunca bir kompresyon korsesi giymeniz gerekmektedir. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/liposuction/

Liposuction İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

1 Hafta

Liposuction - Sıkça Sorulan Sorular

Liposuction, kilo vermeye bir alternatif olarak düşünülmemelidir. Liposuction, daha ziyade, seçilen vücut bölgelerini şekillendirerek, vücudun sorunlu bölgelerinin yeniden uyumlu olacak şekilde tasarlanmasıdır. 

Liposuction'da kural olarak, yağ alımı için üst sınır 3-4 litredir. Bu durum, doktorumuzun yapacağı ön muayene, sizin estetik talepleriniz ve vücudunuzun sağlık durumuna göre belirlenmektedir. 

Kliniğimizde gerçekleştirilen liposuction operasyonu sonrası, sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Yaklaşık altı ile sekiz hafta boyunca bir kompresyon korsesi giymeniz gerekmektedir. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.