Liposuction

Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Yeterli egzersizle birlikte sağlıklı, düşük kalorili bir diyet, fazla kilo vermenin ideal yoludur. İnce ve sportif bir vücut, birçok kadın ve erkek için özgüvenleri açısından önemli bir unsurdur. Ek olarak, vücudun kişinin yaşam tarzı üzerindeki etkisi de önemlidir. Bu nedenle fazla kiloları azaltmak için, egzersizle dengeli bir yaşam tarzı ve sağlıklı bir diyet, mükemmel bir stratejidir.

Ancak en sağlıklı yaşam tarzı bile yanaklar, üst kollar, mide veya kalça gibi sorunlu bölgelerde başarısız olabilir. Bu durumlarda liposuction (liposakşın) işlemi bu alanlarda düzeltme yapmanın ve çekici bir vücut oluşturmanın tek yoludur. Liposuction (liposakşın), vücudun çeşitli bölgelerinde biriken yağların alınması operasyonudur.

Liposuction (Liposakşın) Nasıl Yapılır?

Yağ hücrelerinde depolanan yağ miktarının azaltılması mümkündür ancak sayıları sabit kalabilir Bu noktada, kök hücreler ile birlikte mevcut yağ dokusunu kalıcı olarak uzaklaştıran liposuction aleti devreye girer.

Liposuction (liposakşın) operasyonunda önceden yağ eriten bir sıvı enjekte edildikten sonra yağ hücreleri kanül veya vakum pompası ile emilir. Bununla birlikte, ihtiyaç profiline bağlı olarak ultrasonik dalgalar, radyo frekansı enerjisi veya yağ yolu şırıngaları gibi invazif olmayan yöntemler de kullanılmaktadır.

Liposuction (Liposakşın) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Liposuction (liposakşın) ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen liposuction, genellikle yaklaşık iki ile beş saat sürer. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Yaklaşık altı ile sekiz hafta boyunca bir kompresyon korsesi giymeniz gerekmektedir. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

 

 

 

https://www.medibeautyklinik.com/liposuction/

Liposuction İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

1 Hafta

Liposuction - Sıkça Sorulan Sorular

Liposuction, kilo vermeye bir alternatif olarak düşünülmemelidir. Liposuction, daha ziyade, seçilen vücut bölgelerini şekillendirerek, vücudun sorunlu bölgelerinin yeniden uyumlu olacak şekilde tasarlanmasıdır. 

Liposuction'da kural olarak, yağ alımı için üst sınır 3-4 litredir. Bu durum, doktorumuzun yapacağı ön muayene, sizin estetik talepleriniz ve vücudunuzun sağlık durumuna göre belirlenmektedir. 

Kliniğimizde gerçekleştirilen liposuction operasyonu sonrası, sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Yaklaşık altı ile sekiz hafta boyunca bir kompresyon korsesi giymeniz gerekmektedir. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.