Lens Uygulamaları

Göz içi lensler, genellikle korneanın kenarında küçük bir kesi (minimal invaziv) ile implante edilerek yapay olarak yerleştirilmektedir. Doktorlarımızın kapsamlı ön muayenesi sonrası uygun görülmesi durumunda, hasta isteğine göre göz içi lensler kullanılır. 

Kliniğimizde göz içi lens tedavisinde, CE sertifikasına ve UV filtreye sahip, multifokal lens, trifokal lens ve monofokal lens kullanılmaktadır. Multifokal lens tedavisi, korneanın kenarından küçük bir kesi açılarak yerleştirilen lens ile yapılmaktadır. En yaygın olarak kullanılan trifokal lens tedavisi de multifokal lensteki gibi, korneanın kenarından küçük bir kesi açılarak yerleştirilen lens ile yapılırken gözlük kullanımını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Göz içi lens tedavisi sonrası ortalama bir ya da iki gün içerisinde rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Kliniğimizin uzman ve tecrübeli göz doktorları, göz içi lens uygulamalarını yaklaşık 20 yıldır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Uzun yıllardır yurt dışından ve yurt içinden yaklaşık 55 bin hastayı tedavi eden kliniğimizin hizmet kalitesi 2014’ten beri her yıl Uluslararası Sağlık Akredite Kuruluşu Joint Commission International (JCI) tarafından kontrol edilerek onaylanmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/lens-uygulamalari/

Lens Uygulamaları

Multifokal Lens

Multifokal lens uygulamasında, kornea kenarından küçük bir kesi yardımı ile kaldırılarak implante edilen lens ile görme kusuru giderilir.

Trifokal Lens

En yaygın uygulanan lens türüdür. Trifokal lensler, korneanın kenarındaki küçük bir kesiden yerleştirilerek uzak, yakın ve orta mesafede keskin görmenizi sağlar.

Monofokal Lens

Monofokal Lensler sadece miyop şikayeti olanlar için uygun olduğundan uzak görme kusurunun giderilmesinde kullanılır.

Kliniğimiz

Ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastalara hizmet veren ve uluslararası JCI sertifikasına sahip Medibeauty Klinik, ülkemizin göz lazeri ve göz içi lens tedavisinde sayılı kliniklerinden biridir. En son bilimsel ve teknolojik standartlarda hizmet veren kliniğimizde, yılda binlerce hastaya göz lazeri ve kalıcı lens uygulamaları yapılmaktadır.

detaylı bilgi
Tıbbi Kadromuz

Medibeauty Göz Kliniğinde en büyük avantajımız karşıladığımız hasta adedinin fazlalığı sebebiyle operasyon deneyimimizdir. 12 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız göz cerrahisi uzmanlarımız, deneyimleri ile her yıl binlerce komplikasyonsuz ameliyat gerçekleştirmektedir. Sunduğumuz hijyenik standartlar, son teknoloji cihaz ve ekipmanlarımız ve günlük 8-12 göz cerrahi operasyon rutinimiz sayesinde kazandığımız deneyim, operasyonunuzun her aşamasında memnun olmanızı sağlamaktadır.

detaylı bilgi

Lens Uygulamaları - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz göz doktorları, lazerle göz ameliyatının çözüm olmadığına karar verirse, uygulanacak lens tedavisini gözünüzün kornea kalınlığı ve yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve prespiyobi durumuna göre belirlemektedir.

Kliniğimizde yapılacak kapsamlı muayene sonrası, göz lazeri veya göz içi lens yönteminin hangisinin kullanılacağına karar verilir. Lens değişimi, presbiyopiyi veya çok şiddetli ametropiyi tedavi etmektedir. Bu nedenle tedavi yöntemi, uzman doktorlarımız tarafından yapılacak muayene sonrası, gözünüzün kornea kalınlığı ve yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve prespiyobi durumuna göre belirlenmektedir.

Kliniğimizde kullanılan son teknoloji trifokal lens, üç odaklı bir lenstir. Trifokal lens, yakın, uzak ve orta alanları mükemmel şekilde kaplayan üç odak noktası sunmaktadır. Bu, özellikle bilgisayarda çok çalışan ve 60 ila 90 cm aralığında iyi bir görsel performansa ihtiyaç duyan kişiler için önemli hale gelmektedir.