Göziçi Lens Uygulamaları

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Göziçi Lens uygulamaları çeşitli göz bozukluklarında, kornea rahatsızlıklarının tedavisinde veya estetik açıdan göz renklendirmede kullanılır. Özellikle son yıllarda astigmat, hipermetrop, miyop ve katarakt gibi göz rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan, ‘göz içi lens’ adıyla da bilinen Akıllı Lensler, insan vücudunun doğal yapısında var olan doğal göz merceğinin ilerleyen yaşla birlikte esnekliğini kaybetmesi, berraklığını yitirmesi; yakına, uzağa ve ara mesafelere odaklanma gibi fonksiyonlarının azalması nedeniyle göz içine özel bir teknoloji ile üretilen yapay bir mercek olarak yerleştirilmekte ve görüş bozukluklarınıza çözüm sunmaktadır. Bu lens uygulamalarının özelliği gelen ışığı kırarak retinaya iletmesi ve farklı mesafelerdeki nesnelerin daha net ve kesintisiz görülebilmesine yardımcı olarak kişinin hayat kalitesini arttırmaktır.

lens uygulamasi

Akıllı lens uygulamasında genelde en sık tercih edilen lens türleri, monofokal (uzağa odaklı), multifokal (yakına ve uzağa –iki- odaklı) ve trifokal (yakına, uzağa ve ara mesafeye -üç- odaklı) lenslerdir. Bunların yanı sıra, genç yaşta olup numaralı gözlük kullanmaktan rahatsız olan hastalara Fakik Göz İçi Lens uygulanır. Tedavide hangi lensin kullanılacağı hastanın göz sorununa ilişkin yapılan tetkikler sonucunda göz doktoru tarafından belirlenir. Operasyon sonrası günlük hayatlarını normal bir şekilde devam ettirebilen hastalar, gözlük kullanmak durumunda kalmazlar, lenslerini ömür boyu kullanabilirler ve ilerleyen yaşlarda lens değişimi yaptırmaları gerekmez.

Günümüzde ileri teknoloji kullanılarak üretilen bu yapay mercekler, 10-15 dakika gibi oldukça kısa süren bir operasyonla göz içine yerleştirilir ve vücut ısısıyla birlikte normal formunu alır. Operasyona başlarken genellikle uygulama yapılacak bölge damla yardımıyla uyuşturulur ve operasyon sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyat sonrası bandajlanan göz, bir gün sonra doktor kontrolünde açılır ve hasta normal hayatına dönebilmektedir.

Lens uygulamaları kimler için uygundur?

Görüş bozukluğu bireylerde yaş fark etmeksizin ortaya çıkabilir.

Lens uygulaması ise;

  • Özellikle 40-45 yaş ve üzeri miyop, hipermetrop, astigmat, katarakt gibi göz sorunları olan hastalara,
  • Numaralı gözlük kullanmak istemeyen yaşı daha genç hastalara uygulanan tetkikler sonucunda göz doktoru tavsiyesiyle yapılabilir.

Göziçi Lens Fiyatı

Göziçi Lens fiyatları ile ilgili fiyatlarımızı kliniğimize gerek iletişim formları gerekse telefon veya Whatsapp ile ulaşarak alabilirsiniz.

Sorularınız mı Var?