Leke Tedavileri

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Yaş ilerledikçe ciltte oluşan istenmeyen lekeler kaçınılmaz olmaya başlar. Lekelerin oluşma sebebi yaşlılığın yanı sıra, yanlış cilt bakımları ve güneşe gereğinden fazla maruz kalma gibi sebeplerdir. Genellikle lekeler yüksek miktarda pigment hücresinin veya melanosit içinde bulunan pigment moleküllerinin sayısının artması sonucu ortaya çıkar. Cildinizdeki kahverengi lekeler de, yüksek miktarda pigment hücresinin oluşmasıyla meydana gelir. Leke tedavisi genellikle estetiksel anlamda iyi görünmek amacıyla yapılır ancak; bazı güneş lekeleri sonradan kansere dönüşebilir.

leke tedavileri
En çok uygulanan leke tedavisi lazer ile tedavidir. IPL, NdYag ve Alexandrite gibi dalga boyları lazer ile yapılan tedavilerde kullanılır. Uzman tarafından yapılan tetkikler sonucu enzimatik peeling, glikolik asit ve hidrokinonlu özel karışım kremler (Clingman formülü) ile de leke tedavileri yapılabilmektedir. Cildin üst tarafı korunarak, altta bulunan lekeli hücrelere ulaşılır. Leke tedavileri aynı zamanda kırışıklık ve cilt sarkması gibi sorunların giderilmesine de katkı sağlar.

Leke Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Leke tedavisinde genellikle lazer yöntemi uygulanır. Lazer ile tedavinin ise lekenin cinsine göre çeşitleri bulunmaktadır.

  • ND YAG
  • Karbondioksit Lazer
  • Fraksiyonel Lazer
  • IPL

Leke Tedavisinde Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki lazer yöntemleri, kişinin cilt lekesinin tipine ve kişinin ten rengine  göre seçilmektedir. Lazer uygulamasında, lazer ışığı cildin en alt tabakasına kadar uzun ve ince sütunlar şeklinde gönderilir, burada çok küçük hasarlı bir alan oluşturur ve bu bölgelerde yeni kolajen üretimi sağlanır. Hasarlı alanın etrafındaki hasarsız doku lekeli cildi örter ve zamanla lekesiz, sağlıklı bir yapı oluşur. Bu sayede uygulanan her seansta lekeler biraz daha silinerek kaybolur. En iyi sonuç için belirtilen seanslarda tedaviye devamlılığın sağlanması gerekmektedir.

Leke tedavisi süresince güneş ışığından kaçınılmalı ve koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Leke Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Lazerle leke tedavisi için en uygun kişiler 18 yaş ve üzeri tedavi edilecek leke yoğunluğuna sahip olan kişilerdir.

Leke tedavisinde fiyatlandırma uygulanacak alandaki yoğunluğa göre belirlenmektedir. Bu noktada leke tedavisi fiyatı almak için bizimle irtibata geçebilir, ücretsiz muayene randevusu alarak lekelerinizin tedavisi için kısa sürede fiyat alabilirsiniz.

Leke Tedavisi Fiyatları

Sorularınız mı Var?