Kulak Estetiği Operasyonu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Kepçe kulak ya da yelken kulak tanımının yapıldığı sorunda, kulağın baş ile yaptığı açının fazla olmasından dolayıdır. Sanılanın aksine kulağın büyük olması bu sorunun sebebi değildir. Kulağın büyük olması çoğu zaman bir sorun olarak dahi kabul edilmez. Ancak bir sorun olarak düşünülse dahi her iki durumun çözümüne dair ameliyatlar da farklıdır. Kepçe kulak ameliyatı, kulağın baş ile yaptığı açının daraltılmasını hedefler.

kulak estetigi operasyonu

Kulak gelişiminin erken tamamlanması ve yetişkinlikteki kulak boyutlarına 7 yaş itibariyle ulaşılması, kepçe kulak ameliyatının da çocukluk yaşlarında gerçekleştirilmesine sebep oluyor. Bununla birlikte ileriki yaşlarda da sıkça uygulandığını görüyoruz.

Kimler Kulak Estetiği Operasyonu Yaptırabilir?

Normal şartlarda 30 dereceyi aşmaması gereken kulak açısı, kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerde 40 dereceye kadar ulaşmaktadır. Bu durumda kepçe kulak ameliyatını ortaya çıkarmaktadır. Çünkü sosyal anlamda ciddi sorunlara yol açabilecek bir durumdan söz ediyoruz. Özellikle çocukluk yaşlarında kalıcı psikolojik hasarlara dahi yol açabilir. Bu yüzden de kimlerin kulak estetiği yaptırabileceği sorusunun cevabı büyük oranda çocukları kapsıyor. Özellikle 7 yaş itibariyle rahatlıkla uygulanabilir. Diğer taraftan yetişkinlikte de gerekli görülüyorsa yapılabilir. Ancak çocuklar için 5 – 6 yaşların atlatılması önemli bir kriter olarak düşünülebilir.

En doğru kararı ise doktorunuz ile birlikte verebilirsiniz. Detaylı bir muayene ve beraberinde teşhis ile birlikte yapılması gerekenlere karar verebilirsiniz. Hatta bunun için ücretsiz muayene fırsatını yakalayabilir, hemen randevunuzu alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi bekliyor. Kepçe kulak ameliyatı sizin için gerekli mi ya da yapılabilir mi, sorununuz nasıl ortadan kaldırılabilir konunun uzmanı ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

Kulak Estetiği Operasyonu Öncesi

Kepçe kulak ameliyatı öncesinde yapılması gerekenlerin en önemlisi, iyi bir muayenedir aslında. Doktorunuz kulak açısını tespit ederek, yapacağı inceleme ile ameliyat planını oluşturur. Size ise sadece doktorunuzun öneri ve yönlendirmelerine uymak kalıyor.

Ameliyat öncesinde, düzenli kullandığınız ilaçlar varsa bunları doktorunuz le paylaşmalısınız. Bazılarını kullanmaya ara vermeniz ya da yerine farklı alternatiflere geçmeniz, belki de farklı takviyeler almanız gerekebilir. Ayrıca sigara ve alkol kullanımı genellikle bu tür operasyonlarda risk oluşturduğu için kısa süreli de olsa bırakmanız istenebilir.

Kulak Estetiği Operasyonu Sonrası

Kulak estetiği, sosyal yaşam açısından oldukça önemli bir uygulama olacaktır. Bu yüzden ameliyat sonrası iyileşme süresi de merak edilenlerden biridir. Kepçe kulak ameliyatının ardından kulaklarınızda şişme ve kızarıklıklar olması son derece doğaldır. Bu sizi korkutmamalı. Ortalama 1 – 2 hafta gibi bir sürede bu etkiler ortadan kalkacaktır.

Diğer taraftan ameliyat sonrası bir süre tenisçi bandı ya da saç bandı takılması istenecektir. Ayrıca bu süreçte kulağın çekilmemesi ve katlanmaması, kısacası bu tür zarar verici hareketlerin yapılmaması çok önemlidir. Normal şartlarda son derece hızlı bir iyileşmenin gerçekleşeceği kulak estetiği, sizi hayal ettiğiniz görünüme kavuşturacaktır.

Kulak Estetiği Operasyonu Fiyatı

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı, bu operasyonun en merak edilen konularından biri şüphesiz… Bu işlem için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini merak ediyor olmanız çok doğal, ancak her ameliyatın planı farklıdır ve yapılacak işlemler de farklıdır. Buna bağlı olarak kepçe kulak ameliyatı fiyatı da farklılık gösterir.

En doğru fiyat bilgisini ise ancak doktorunuzdan alabilirsiniz. Her hâlükârda kepçe kulak ameliyatı fiyatı, karşılığında elde edeceğiniz özgüven ile değerlendirildiğinde çok da önemli olmayacaktır. Çünkü sosyal yaşama son derece can sıkıcı bir şekilde etki eden kepçe kulak sorunu, karakterimizi de etkileyebilir, özgüvenimizi de, tüm bunlara bağlı olarak geleceğimizi de… Kepçe kulak ameliyatı fiyatı için, detaylı bilgiye ulaşmak için siz de hemen ücretsiz muayene fırsatımızı yakalayabilirsiniz. Hızlıca randevu alabilir ve doktorlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Her iki kulak için de gerçekleştirilen bir ameliyat, ortalama 1 saat kadar sürecektir.

Ameliyat sırasında lokal ya da genel anestezi uygulanacağı için ağrı ya da acı hissi oluşmayacaktır. Ameliyat sonrasında ise ancak kulaklara temas edildiğinde sızı ya da hafif ağrı oluşabilir. Bu durum da basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Ameliyatın ardından şişlik ve kızarıklık oluşacaktır ve bu durum 1 – 2 hafta boyunca sürecektir. Kulaklarınızın yeni halini görmek için ise 1 – 2 ay beklemeniz gerekecek. 1 – 2 ay sonrasında kulaklarınız yeni konumuna gelmiş ve tam şekli oturmuş olacaktır.

Kepçe kulak ameliyatı tamamen kulak kıkırdaklarında gerçekleşir. Kıkırdak doku ameliyat planı doğrultusunda törpülenir ve kulak açısı değiştirilir. Bunun dışında bir işlem yapılmadığından da işitme duyusu ile ilgili herhangi bir müdahalede bulunulmayacaktır. Kısacası kepçe kulak ameliyatının işitme duyusuna zarar verme riski bulunmamaktadır.