Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Nedir?

Belirgin bir kulak kepçesi kulakların dışarı çıkmasına neden olabilirken, kulak kepçesinin eksik bir şekli de memnuniyetsizliğe neden olabilir. Kliniğimizde gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği (otoplasti), kulakları ideal boyutlarda olmayan ve belirgin bir şekilde kepçe olan insanlar için yapılan cerrahi düzeltmelerdir.

Kepçe kulak durumu sadece estetik bir problem olarak değil psikolojik bir sorun olarak da karşımıza çıkabilir. Çocuklarda psikolojik olarak etkileyen sorunlardan biri olan kepçe kulak, yetişkinleri de hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyen önemli faktörlerdendir. Bu nedenle doktorlarımız, kepçe kulak estetiği (otoplasti) operasyonunda hem fiziksel hem de psikolojik açıdan çözüm bulma odaklı yaklaşmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Nasıl Yapılır? 

Kepçe kulak estetiği (otoplasti) operasyonunda kulakları düzeltmek için genellikle kulak kepçesine bir kesi yapılır. Kulak kıkırdağı açığa çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Kulak kepçesinin yüksekliği, genişliği ve eğimi değiştirilir. Daha sonra kulak dikişlerle sabitlenir. Kesi genellikle kulak kepçesinin arka tarafında yapıldığından ameliyat izi görünmez.

Her kulak özel olması nedeniyle kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu nedenle uzman estetik cerrahi doktorlarımız kapsamlı ön muayenede kulak kıkırdağının doğasına bağlı olarak farklı cerrahi teknikler kullanılabilir. Doktorlarımız, sahip olduğu uluslararası yetkinlik ve deneyim sayesinde aynı operasyonda birden fazla farklı teknik uygulayabilir.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Öncesi ve Sonrası

Operasyondan önce hastanın tam kapsamlı muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan kepçe kulak estetiği (otoplasti) operasyonu, yaklaşık bir ile iki saat sürer. Operasyon sonrası hastanede bir gece kalmanız gerekirken, birkaç gün bir baş bandajı giymelisiniz. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Ayrıca iki ile üç ay yoğun güneş veya solaryum radyasyonundan uzak durmalısınız. Doktorlarımızın tavsiyelerine uyduğunuz taktirde, iyileşme ve tedavi süreci sağlıklı ve hızlı bir şekilde olacaktır.

 

https://www.medibeautyklinik.com/kulak-estetigi/

Kulak Operasyonu İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-1.5 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1/2 Gün (Lokal) - 1 Gün (Genel Anestezi)

Günlük Hayata Dönüş

4-5 Gün

Kepçe Kulak Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kepçe kulak estetiği (otoplasti), kulakları ideal boyutlarda olmayan ve belirgin bir şekilde kepçe olan insanlar için yapılan cerrahi düzeltmelerdir. Belirgin bir kulak kepçesi, kulakların dışarı çıkmasına neden olabilirken, kulak kepçesinin eksik bir şekli de memnuniyetsizliğe neden olabilir. 

Kliniğimizde, genel anestezi altında yapılan kepçe kulak estetiği, yaklaşık bir ile iki saat sürer. Operasyon sonrası hasta, sağlık durumuna göre en az bir gün hastanede kalmalıdır. 

Kliniğimizde uzman estetik doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği operasyonunda, kulak kepçesine bir kesi yapılır. Bu kesi genellikle kulak kepçesinin arka tarafında yapıldığından ameliyat izi görünmez. Bu nedenle operasyon sonrasında gözle görülür bir iz kalmamaktadır.