Kol Germe Operasyonu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockPzt – Cuma 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?
Kol germe, özellikle yaşa ve kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkan deri sarkmaları durumunda gerekli olmaktadır. Kol derisindeki esneklik kaybı, özellikle kilo vermeye bağlı olarak ve ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkar. Bu durumda ise istenmeyen bir görünüm ortaya çıkabilir.
Kolun arka, iç ve üst kısımlarında oluşan yağlanmaların, belli bir zaman sonra oluşturduğu kol sarkması hoşlanmadığımız görüntülere sebep olurken, cerrahi bir operasyon ile bu görünümden kurtulmak da mümkündür. Kol germe ameliyatı, çoğu zaman Liposuction uygulaması ile kombine edilir ve harika sonuçlar elde edilebilir.
obezite kol germe

Kol Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kol germe ameliyatı yaptırabilecek olan kişileri kısaca şu ifadeler ile anlatabiliriz; aşırı kilo kaybı yaşamış olanlar, 18 yaşın üzerinde olanlar ve özellikle orta yaşın üzerindekiler, kol sarkmasından rahatsızlık duyanlar, sabit bir kiloda kalabilenler ile mümkünse sigara kullanmayanlar. Çünkü sigara kullanımı cerrahi operasyonlarda önemli bir risk oluşturuyor. Bu yüzden operasyon öncesi bırakılması istenilebilir.

Kol germe ameliyatı olmak isteyenlerin tek başına karar vermek yerine bir uzman hekim ile birlikte karar vermesi daha doğru olacaktır. Bunun için ise ücretsiz muayene ve teşhis fırsatından faydalanabilir, hemen uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol germe ameliyatı öncesinde doktorunuzun belli istekleri olacaktır. Her birine harfiyen uymanız ise ameliyatın başarısını artıracağından çok önemlidir. Örneğin sigara ve alkol kullanımını ameliyattan 10 gün önce bırakmış olmanız gerekir. Diğer taraftan kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar kullanıyorsanız, bunları da bırakmanız gerekecektir.

Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz. Kol sarkması sorunundan kurtulmadan önce, tüm bunlara dikkat etmeniz çok önemlidir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatının ardından taburcu süresi en çok merak edilen konu oluyor. Ancak bu duruma göre değişiklik gösterebilir. Lokal anestezi yapılmış ise aynı gün, genel anestezi yapılmış ise 1 gün sonra taburcu olmak mümkündür. Ameliyatın ardından 2 gün boyunca banyo yapılmaması gerekmektedir ve ilk gün elastik bandaj kullanılması gerekir.

Kol germe ameliyatının ardından 6 hafta sonrasına kadar spor yapılmaması da oldukça önemli bir konudur. Ortalama olarak kol sarkması ameliyatından 1 hafta sonra dikişler erimiş olacaktır ve yavaş yavaş normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatı

Kol germe ameliyatının uygulandığı alanın değişimi ve yapılan işlemlerin de farklılık göstermesi ile birlikte kol germe ameliyatı için de farklı fiyatlar söz konusu olacaktır. Bu yüzden kol germe ameliyatı için fiyat bilgisi alabileceğiniz en doğru adres doktorunuz olacaktır.

Muayene ve teşhis için uzman doktorlarımızı ziyaret edebilir, ücretsiz olarak bilgi alabilir ve kararınızı verebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Evet, ameliyat sonrasında korse kullanılması gerekir.

Ameliyattan 2 – 3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Ancak yine de bu konuyu doktorunuz ile görüşmenizde fayda var.

Hafif bir kesi izi kalacaktır. Ancak ten rengini alacağından belirginliği oldukça az olacaktır.