Kol Germe

Kol Germe Nedir?


Kilo kaybı, yaşlanma süreci, derinin elastikiyet kaybı ve deri altı yağ dokusunun azalması, kollarda dirseğe doğru sarkma meydana getirebilir. Genellikle 40 yaş üstündeki kadınlarda görülen ve halk arasında yarasa kol olarak da adlandırılan bu sarkma, diyetle ya da egzersizle durduramayabilir. Buna çözüm olması amacıyla kliniğimizde gerçekleştirilen kol germe ameliyatı,  sarkan derinin veya deri altında oluşan yağ dokusunun alınarak derinin yeniden gerilmesi operasyonudur.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Medibeauty Klinik’te kol germe ameliyatı öncesinde deri altı yağ dokusuna bakılmalıdır. Operasyondan önce uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından yapılan kapsamlı muayenede, derinin sarkma oranına da bakılarak kol germe ameliyatının ayrıntıları belirlenir.  Kol germe ameliyatı herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkan kalın deri gevşemesi nedeniyle de uygulanabilir. Bu nedenle önce liposuction (liposakşın) uygulanabilir. Liposuction (liposakşın) uygulaması sonrası ise koltuk altı ve dirsek arasındaki deri dokusunu keserek germe işlemi yapılır.

Kliniğimiz uzman ve tecrübeli plastik cerrahi doktorları, sahip oldukları el pratiği ve operasyon tecrübesiyle kol germe ameliyatlarını uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Doktorlarımızın özen ve hassasiyet gösterdiği kol germe ameliyatlarında önceliğimiz hastalarımızın estetik beklentileridir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen kol germe ameliyatı, iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir. Operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. Yaklaşık altı ile sekiz hafta herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. Ameliyat sonrası doktorlarımızın tavsiyelerine uymak, tedavi ve iyileşme sürecinin sağlıklı ve hızlı geçmesine neden olur.

https://www.medibeautyklinik.com/kol-germe/

Kol Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1.5-2 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Kol Germe - Sıkça Sorulan Sorular

Kilo kaybı, yaşlanma süreci, derinin elastikiyet kaybı ve deri altı yağ dokusunun azalması kolda dirseğe doğru sarkma meydana getirebilir. Genellikle 40 yaş üstündeki kadınlarda görülen ve halk arasında yarasa kol olarak da adlandırılan bu sarkma, diyetle ya da egzersizle durduramayabilir. Bu nedenle uygulanan kol germe ameliyatı, sarkan derinin veya deri altında oluşan yağ dokusunun alınarak derinin yeniden gerilmesi operasyonudur.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen kol germe ameliyatı, iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir. Doktorlarımızın tavsiyelerine uyarak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. 

Operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapmamalısınız. Yaklaşık altı ile sekiz hafta herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, belirlenen tarihlerde takip muayenelerini de gerçekleştirmeye devam edecektir.