Kol Germe

Kol Germe Nedir?

Kilo kaybı, yaşlanma süreci, derinin elastikiyet kaybı ve deri altı yağ dokusunun azalması kolda dirseğe doğru sarkma meydana getirebilir. Genellikle 40 yaş üstündeki kadınlarda görülen ve halk arasında yarasa kol olarak da adlandırılan bu sarkma, diyetle ya da egzersizle durduramayabilir. Bunu çözme amacıyla gerçekleştirilen kol germe ameliyatı,  sarkan derinin veya deri altında oluşan yağ dokusunun alınarak derinin yeniden gerilmesi operasyonudur.

Kol Germe Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı öncesinde deri altı yağ dokusuna bakılmalıdır. Operasyondan önce derinin sarkma oranına da bakılarak kol germe ameliyatı ayrıntıları belirlenerek karar verilir. Kol germe ameliyatı herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkan kalın deri gevşemesi nedeniyle de uygulanabilir. Bu nedenle önce liposuction (liposakşın) uygulanabilir. Liposuction (liposakşın) uygulaması sonrası ise koltuk altı ve dirsek arasındaki deri dokusunu keserek germe işlemi yapılır.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kol germe ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen kol germe ameliyatı iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir. Operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. Yaklaşık altı ile sekiz hafta herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/kol-germe/

Kol Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1.5-2 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Kol Germe - Sıkça Sorulan Sorular

Genel anestezi ile gerçekleştirilen kol germe ameliyatı iki ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir.

Kilo kaybı, yaşlanma süreci, derinin elastikiyet kaybı ve deri altı yağ dokusunun azalması kolda dirseğe doğru sarkma meydana getirebilir. Genellikle 40 yaş üstündeki kadınlarda görülen ve halk arasında yarasa kol olarak da adlandırılan bu sarkma, diyetle ya da egzersizle durduramayabilir. Bunu çözme amacıyla gerçekleştirilen kol germe ameliyatı, sarkan derinin veya deri altında oluşan yağ dokusunun alınarak derinin yeniden gerilmesi operasyonudur.

Operasyondan iki hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. Yaklaşık altı ile sekiz hafta herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, belirlenen tarihlerde takip muayenelerini de gerçekleştirmeye devam edecektir.