Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?


Kaş bölgesinde gevşeyen yüz derisinin geri çekilmesi operasyonuna kaş kaldırma estetiği denir. Özellikle belirgin olan alın kırışıklıklar, kaş kaldırma estetiğiyle giderilerek göz çevresinin yenilenmesi ve canlı bir görünüm kazanması sağlanır. Kliniğimizde uzun yıllardır uygulanan kaş kaldırma estetiği, genellikle kadınlar tarafından tercih edilirken, artık erkekler tarafından da ilgi görmektedir.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde kaş kaldırma estetiği için gerekli düzeltme, göz kapaklarının ve alnın sıkılaştırmasıyla uygulanır. Uzman plastik cerrahi doktorumuz, kaş bölgesinde veya saç çizgisinde gizli kesiler açar. Bu kesiler ile yüz derisi geri çekilerek kaşlar kaldırılır ve yüz önemli ölçüde gerilir.

Kaş kaldırma estetiğinde işlemin endoskopik olarak yapılması kesilerin gizli olmasını ve fark edilmemesini sağlar. Doktorlarımızın hassasiyeti sayesinde operasyon sonrası fark edilen herhangi bir iz de kalmamaktadır. Kaş kaldırma estetiğini uzun yıllardır gerçekleştiren doktorlarımız, hastalarımızın mutlu ve sağlıklı olarak kliniğimizden ayrılmasını sağlıyor.

Kaş Kaldırma Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kaş kaldırma estetiği öncesi, hastanın tam kapsamlı muayenesi kliniğimizde gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Doktorla yapılan görüşmede hastanın estetik olarak istekleri de dinlenilerek operasyona karar verilir.

Kliniğimizde genel ya da lokal anestezi altında yapılan kaş kaldırma estetiği, yaklaşık iki ile üç saat sürmektedir. Operasyon tekniğine bağlı olarak klinikte bir gece kalınabilir. Operasyondan birkaç gün sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir ancak 6 – 8 hafta hiçbir spor faaliyetine izin verilmemektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/kas-kaldirma/

Kaş Kaldırma İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

3-4 Gün

Kaş Kaldırma - Sıkça Sorulan Sorular

Kaş kaldırma estetiği ile göz çevresindeki alanı değiştirmek yüzünüzdeki ifadede büyük değişiklik sağlar. Bu nedenle operasyon hastanın özgüveni üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir. Kaş kaldırma estetiği genellikle kadınlar tarafından tercih edilirken artık erkekler tarafından da yapılmaktadır. Erkeklerde özellikle belirgin olan alın kırışıklıkları kaş kaldırma estetiyle giderilerek, göz çevresinin yenilenmesine ve canlı bir görünüm sağlanır.

Kliniğimizde, kaş kaldırma estetiği, uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından endoskopik işlemle gerçekleştirilir. Bu nedenle kesiler, gizli bir şekilde olduğundan fark edilmezler.

Kliniğimizde, birden fazla estetik operasyonunu aynı anda yaptırabilirsiniz. Uzman doktorlarımız, birden fazla estetik operasyonunu gerçekleştirecek deneyime sahiptir. Örneğin, kaş kaldırma estetiği ile yüz germe operasyonunu birlikte planlayabilirsiniz.