Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Kaş bölgesindeki gevşeyen yüz derisinin geri çekilmesi işlemine kaş kaldırma estetiği denir.  Kaş kaldırma estetiği ile göz çevresindeki alanı değiştirmek yüzünüzdeki ifadede büyük değişiklik sağlar. Bu nedenle operasyon hastanın özgüveni üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir. Kaş kaldırma estetiği genellikle kadınlar tarafından tercih edilirken artık erkekler tarafından da yapılmaktadır. Erkeklerde özellikle belirgin olan alın kırışıklıkları kaş kaldırma estetiyle giderilerek, göz çevresinin yenilenmesine ve canlı bir görünüm sağlanır.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma için gerekli düzeltme göz kapaklarının ve alnın sıkılaştırılarak yapılmasıyla uygulanır. Doktor, kaş bölgesinde veya saç çizgisinde gizli kesiler açar. Bu kesiler ile yüz derisi geri çekilerek kaşlar kaldırılır ve yüz önemli ölçüde gerilir.

Kaş kaldırma estetiğinde işlemin endoskopik olarak yapılması kesilerin gizli olmasını ve fark edilmemesini sağlar.

Kaş Kaldırma Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kaş kaldırma estetiği öncesi hastanın tam kapsamlı muayenesi kliniğimizde gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Doktorla yapılan görüşmede hastanın estetik olarak istekleri de dinlenilerek operasyona karar verilir.

Genel ya da lokal anestezi altında yapılan operasyon süresi yaklaşık iki ile üç saat sürmektedir. Cerrahi tekniğe bağlı olarak klinikte bir gece kalınabilir. Operasyondan birkaç gün sonra hasta normal günlük aktivitelerine geri dönebilir. 6 – 8 hafta hiçbir spor faaliyetine izin verilmemektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/kas-kaldirma/

Kaş Kaldırma İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

3-4 Gün

Kaş Kaldırma - Sıkça Sorulan Sorular

Kaş kaldırma estetiği ile göz çevresindeki alanı değiştirmek yüzünüzdeki ifadede büyük değişiklik sağlar. Bu nedenle operasyon hastanın özgüveni üzerinde de güçlü bir etkiye sahiptir. Kaş kaldırma estetiği genellikle kadınlar tarafından tercih edilirken artık erkekler tarafından da yapılmaktadır. Erkeklerde özellikle belirgin olan alın kırışıklıkları kaş kaldırma estetiyle giderilerek, göz çevresinin yenilenmesine ve canlı bir görünüm sağlanır.

Kliniğimizde, kaş kaldırma estetiği, uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından endoskopik işlemle gerçekleştirilir. Bu nedenle kesiler, gizli bir şekilde olduğundan fark edilmezler.

Kliniğimizde, birden fazla estetik operasyonunu aynı anda yaptırabilirsiniz. Uzman doktorlarımız, birden fazla estetik operasyonunu gerçekleştirecek deneyime sahiptir. Örneğin, kaş kaldırma estetiği ile yüz germe operasyonunu birlikte planlayabilirsiniz.