Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?


Kaş ekimi, ense bölgesinden çıkarılan saçların, kaş bölgesine nakledilmesiyle yapılan işlemdir. Kaş ekimi, alopesi areata gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılabileceği gibi, kalıcı makyaj ve kemoterapi sonucu bozulan ya da dökülen kaşların onarımında da etkili olur.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, saç ekimiyle benzer bir yöntemle yapılan, ancak daha hassas bir işlem gerektiren bir uygulamadır. Kaş ekiminin doğal ve başarılı olması için operasyon öncesi donör bölge ve ekim bölgesi ileri teknoloji cihazlarla analiz edilmelidir. Kliniğimizin kaş ekim ekibi, bu analizi yaparak greft alımı ve ekimi için planlama yapmaktadır.

Kaş ekiminde, donör bölge olarak ense bölgesinden greftler alınır. Greftlerin alınması, çok dikkatli ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Kliniğimizde FUE Gold yöntemi ile greftler zarar görmeden çıkarılır, greftlerin ekimi ise kaşların doğal görünümü ve yönü göz önünde bulundurularak yapılır. Kaşların yönünün farklı olması gibi bir sorun yaşanmaması için kliniğimizin el becerisi yüksek kaş ekimi ekibi çok titiz bir şekilde çalışmaktadır.

Kaş Ekimi Öncesi ve Sonrası

Kaş ekimi yapılacak hastanın sağlık durumu önceden incelenir. Bu muayenede olası riskler hakkında bilgi verilir ve operasyon için karar verilir.

Kliniğimizde kaş ekimi, lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Kaş ekimi, ortalama 3-4 saat sürmektedir ve operasyon esnasında greft alınan donör bölgede ve kaş ekim bölgesinde hiçbir acı duyulmamaktadır. Ayrıca operasyon sonrası hiçbir iz kalmamaktadır.

Kaş ekimi sonrasında çıkan ilk kaşlar, donör bölgedeki saçlar gibi uzamaktadır, çünkü aynı özelliklere sahiptirler. Ancak ilk kaşlar, yaklaşık bir yıl sonra kaş bölgesindeki kan akışına uyum sağlayarak kaş kılı gibi olmaktadır, bu da olması gerektiği gibi uzamayı durdurmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/kas-ekimi/

Kaş Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde kaş ekimi işlemi, lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve hiçbir acı veya ağrı hissedilmez. Ayrıca FUE Gold tekniği ile greft alımı ve ekimi yapıldığı için herhangi bir kesik de oluşmaz.

Kliniğimizde gerçekleştirilecek kaş ekimi tedavisi sonrası, uzman ve tecrübeli doktorlarımız sayesinde, hastalar doğal kaşlara sahip olurlar. 

Kaş ekimi, tek seanslık bir işlem olarak planlanır ancak bazı durumlarda birden fazla seans gerekebilir. Bu durum, kaş ekimi öncesinde uzman doktorlarımız tarafından yapılan detaylı bir ön muayene ile belirlenir. Ön muayene, hastanın kaş ekimi için uygun olup olmadığını, kaş ekimi sonrasında nasıl bir sonuç alacağını ve kaç seans gerektiğini öğrenmesini sağlar.