Karın Kası Estetiği

Karın Kası (Six Pack) Estetiği  Nedir?


Birçok erkek, yoğun egzersiz ve diyete rağmen istedikleri karın kaslarına ulaşmayı başaramıyor. Gerekli genlerin mevcut olmaması, günlük yaşantının egzersiz için yeterli zaman bırakmaması veya zamanın kısıtlı olmasından dolayı bu hedefe ulaşılamamış olunabilir. Bu nedenle karın kası (six pack) estetiği ameliyatı çözüm olarak düşünülen yöntemlerden biridir.

Karın kası (six pack) estetiği ameliyatı, fit ve sağlıklı bir karın için karındaki yağların Vaser Liposuction yöntemiyle alınması operasyonudur.

Karın Kası (Six Pack) Estetiği Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde, karın kası (six pack) estetiği için Vaser Liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Geleneksel abdominal liposuction, tipik bir karın kası (six pack) estetiği için yeterli değildir. Vaser liposuction, ultrason teknolojisine dayanan ve daha sonra kaslarda deri altında dolgu olarak kullanmak için yağı kesin olarak belirlenmiş noktalarda emen bir liposuction (liposakşın) yöntemidir. Vaser liposuction ile nerede ne kadar yağ çekilmesi gerektiği kesin olarak tespit edildiğinden, en uygun yöntem olduğu düşünülmektedir.

Karın kası (six pack) estetiğinde, mevcut kasları ortaya çıkarmak için bireysel kas tümörleri arasında yağın nerede emileceğine karar vermesi gerekir. Uzman estetik doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen ön muayenede, karın kası (six pack) önceden tasarlanarak gövde üzerindeki kas anatomisi kalemlerle belirlenir. Yağ, özellikle nazik bir şekilde çıkarılarak daha sonra şekillendirme için ayrı kas paketlerine enjekte edilebilir. Elde edilen yağ yıkanarak işlenir ve iki bölgede hacim vermek için lipofilling ile kasların altına tekrar enjekte edilir. Kaslar içeriden şekillendirilir ve dikilir. Bu, karın kaslarının istenen yerlerde kalmasını garanti etmektedir.

Karın Kası (Six Pack) Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Karın kası (six pack) estetiği ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Tecrübeli estetik doktorlarımız tarafından gerçekleştirilen ön muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen karın kası (six pack) estetiği ameliyatı, dört ile beş saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre, bir ile üç gün arasında hastanede kalmanız gerekebilir. Ameliyat sonrasında 4-5 hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. İyileşme aşamasında lenf drenajı kullanmanız gerekirken, masaj da faydalı olmaktadır. Ayrıca ameliyat izleri de iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/karin-kasi-estetigi/

Karın Kası Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

4-5 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

6 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Karın Kası (Six Pack) Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde, karın kası (six pack) estetiği için Vaser Liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Vaser liposuction, ultrason teknolojisine dayanan ve daha sonra kaslarda deri altında dolgu olarak kullanmak için yağı kesin olarak belirlenmiş noktalarda emen bir liposuction (liposakşın) yöntemidir. Vaser liposuction ile nerede ne kadar yağ çekilmesi gerektiği kesin olarak tespit edildiğinden en uygun yöntem olarak düşünülmektedir.

Kliniğimizde genel anestezi ile gerçekleştirilen karın kası (six pack) estetiği ameliyatı, dört ile beş saat arasında sürmektedir. Operasyon durumuna ve sağlığınıza göre bir ile üç gün hastanede kalmanız gerekebilir.

Kliniğimizde gerçekleştirilen karın kası (six pack) estetiği ameliyatı sonrasında 4-5 hafta sonra normal aktivitelere dönebilirsiniz ancak fiziksel olarak zorlayıcı aktiviteler yapamazsınız. İyileşme aşamasında lenf drenajı veya masaj faydalı olmaktadır. Ayrıca ameliyat izleri de iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.