Karın Germe

Karın Germe Nedir?

Vücudun ön bölgesindeki şişkinlik, özellikle hamilelik dönemlerinde genellikle karın bölgesindeki bağ dokusuna baskı yapmaktadır. Karın bölgesinde oluşmuş olan aşırı yağlanma sonrası sarkan derinin toparlanması işlemine abdominoplasti veya karın germe denilmektedir.

Düz ve gergin bir karın elde etmek isteyen kadınlar ve erkekler, karın germe ameliyatını tercih etmektedir. Özellikle obezite sonrası verilen kilolar ile birlikte deri sarkması yaşayanlar, bölgesel zayıflama ya da hamilelik sonrası deri sarkması yaşayanlar, daha düz ve gergin bir karına sahip olmak için karın germe ameliyatı olabilirler. Bunun yanı sıra kısaca karın germe ameliyatı olabilecek kişileri şöyle gruplandırabiliriz; karın bölgesinde sarkma ya da gevşeme meydana gelenler, karın kasları arasında açılma oluşanlar, karın bölgesinde fazla deri ile birlikte fazla yağ birikmiş olanlar ve karın bölgesinde çatlaklar oluşmuş olanlar.

Karın Germe Nasıl Uygulanır?

Karın germe, karın bölgesindeki subkütisin gözle görülür şekilde gerilmesine yardımcı olabilir. Operasyon sırasında iki kesi yapılır. Yapılan kesiler, fazla derinin tipine ve boyutuna bağlı olarak ayarlanır. Fazla deri flepleri çıkarıldıktan sonra yeni göbek deliğinin dizayn edilmesi gerekmektedir.

Karın germe ameliyatında hem üst hem de alt karın derisini germek için tüm karın derisi gerilecektir. Dikiş izi mini karın germe ameliyatına göre daha uzun olacaktır. Aşırı bir yağlanma durumu varsa liposuction tedavisi ile de karın bölgesindeki fazla yağlar alınabilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Karın germe ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Genel anestezi ile gerçekleştirilen karın germe ameliyatı üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyon sonrası yaklaşık altı ile sekiz hafta boyunca bir kompresyon korsesi giymeniz gerekmektedir. Bu sürede herhangi bir spor faaliyetini gerçekleştiremezsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/karin-germe/

Karın Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1-2 Gün

Günlük Hayata Dönüş

1-2 Hafta

Karın Germe - Sıkça Sorulan Sorular

Karın bölgesinde oluşmuş olan aşırı yağlanma sonrası sarkan derinin toparlanması işlemine abdominoplasti veya karın germe denilmektedir.

Kliniğimizde gerçekleştirilecek karın germe ameliyatı ile birlikte hasta, sağlıklı beslenerek kilosunu koruması durumunda kalıcı bir sonuç elde edilir.

Karın germe, karın bölgesindeki subkütisin gözle görülür şekilde gerilmesine yardımcı olabilir. Operasyon sırasında iki kesi yapılır. Yapılan kesiler, fazla derinin tipine ve boyutuna bağlı olarak ayarlanır. Fazla deri flepleri çıkarıldıktan sonra yeni göbek deliğinin dizayn edilmesi gerekmektedir. Karın germe ameliyatında hem üst hem de alt karın derisini germek için tüm karın derisi gerilecektir. Dikiş izi mini karın germe ameliyatına göre daha uzun olacaktır. Aşırı bir yağlanma durumu varsa liposuction tedavisi ile de karın bölgesindeki fazla yağlar alınabilir.