Karın Germe Operasyonu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockPzt – Cuma 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Tıp dünyasında “abdominoplasti” olarak ifade edilen ve bizim kısaca karın germe ameliyatı olarak adlandırdığımız uygulama, karın bölgesinde oluşmuş olan aşırı yağlanma sonrası sarkan derinin toparlanması işlemidir.Düz ve gergin bir karın elde etmek isteyenlerin tercih ettiği karın germe ameliyatı hem erkekler hem de kadınların tercihi oluyor. Özellikle aşırı kilo alımı, hamilelik sonrası kiloları ve bölgesel alınan kilolar, deri sarkmalarına sebep olabilir ve bu durumda da karın germe ameliyatı gerekli olabilir.

obezite karin germe

Bazen karın germe ameliyatı ile birlikte Liposuction işlemi de yapılabilir.

Kimler Karın Germe Operasyonu olabilir?

Karın germe ameliyatı, belli durumlarda gerekli olur ve durumu yaşayanlar uzman hekimlere başvurabilir. Özellikle obezite sonrası verilen kilolar ile birlikte deri sarkması yaşayanlar, bölgesel zayıflama ya da hamilelik sonrası deri sarkması yaşayanlar, daha düz ve gergin bir karına sahip olmak için karın germe ameliyatı olabilirler. Bunun yanı sıra kısaca karın germe ameliyatı olabilecek kişileri şöyle gruplandırabiliriz; karın bölgesinde sarkma ya da gevşeme meydana gelenler, karın kasları arasında açılma oluşanlar, karın bölgesinde fazla deri ile birlikte fazla yağ birikmiş olanlar ve karın bölgesinde çatlaklar oluşmuş olanlar.

Son olarak 18 yaşın üzerindeki herkesin karın germe ameliyatı olabileceğini hatırlatalım.
Bunun yanı sıra karın germe ameliyatı ile ilgili en doğru bilgiyi uzman bir hekimden alabilirsiniz. Bu yüzden de ücretsiz muayene ve teşhis fırsatını yakalayın, hemen randevunuzu alıp yerinizi ayırtın. Uzman hekimlerimiz ile görüşerek karın germe ameliyatına karar verebilir, sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Karın Germe Operasyonu Öncesinde

Karın germe işlemi, riskleri minimuma indirilmiş bir uygulamadır. Ancak her hâlükârda bir cerrahi operasyon olması sebebi ile belli uyarı ve önlemler ön plana çıkar. Örneğin, ameliyat öncesinde sigara kullanımının bırakılması önemli bir uyarı olacaktır. Operasyonun başarısını ciddi oranda etkileyebileceğinden, ameliyat öncesinde de sonrasında da belli bir süre boyunca kullanılmaması önerilir.

Karın germe ameliyatı öncesindeki en önemli uyarılardan biri ise ameliyat öncesinde çok yoğun bir şekilde güneşe maruz kalınmamasıdır. Ayrıca Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ile E vitamini kullanımının bırakılması istenir ve grip ya da soğuk algınlığı gibi bir durum hissedilirse hemen doktora haber verilmesi gerekir.

Karın Germe Operasyonu Sonrasında

Karın germe operasyonu sonrasında sadece birkaç gün boyunca şişlik olacaktır. Hafif ağrı ve rahatsızlık hissi de oluşabilir. Ancak bu durum basit ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınacağından sorun teşkil etmeyecektir. Ameliyat sonrası biriken sıvıların dışarı atılması amacı ile yerleştirilen drenler, ancak 3 – 5 gün sonra çıkarılabilecektir.

Ayrıca ameliyatın ardından dik durmada sıkıntı yaşanabilir, bu yüzden de ilk 3 güne kadar istirahat edilmesi gerekir. Birkaç gün sonra dikişleriniz alınacaktır ve hızla normal yaşamınıza dönüş yapabileceksiniz. Ameliyattan 3 – 4 ay sonrasına kadar kesi izleri kırmızı bir görünüme sahip olabilir. Ancak bundan sonra ten rengini alacak ve görünürlüğünü kaybedeceklerdir.

Karın Germe Operasyonu Fiyatı

Karın germe ameliyatı fiyatı için kesin bir rakamdan ya da fiyat aralığından söz etmek mümkün değildir. Muayene etmeden net bir fiyat verebilenler de zaten güvenilir olmayacaktır. Çünkü herkes için yapılacak olan işlem farklıdır ve herkesin karın germe ameliyatından beklentisi de farklıdır.

Bu yüzden aynı fiyatın verilmesi mümkün değil. Siz en iyisi gelin bir kahvemizi için ve uzman doktorlarımız ile görüşün. Ücretsiz muayene ve teşhis imkânı sayesinde, en doğru bilgiyi birinci ağızdan alabilirsiniz. Karın germe ameliyatı fiyatı ancak bu şekilde doğru olarak öğrenilebilir.

Sorularınız mı Var?

Tam olarak da operasyonu yapacak klinik ve doktorun önemi bu tür detaylarda ortaya çıkmaktadır. Doktorunuzun teknik ve becerisine göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, tıbben göbek deliğinizin yerinin değişmemesini sağlamak mümkündür.

Her ameliyatta söz konusu olan genel ameliyat riskleri dışında ekstra bir riskten söz edemeyiz. Ancak özel bir durumunuz söz konusu ise buna bağlı riskler oluşabilir ve bu konuda en doğru bilgiyi ancak doktorunuzdan alabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı çatlakların da büyük bir kısmını ortadan kaldıracaktır.

Kilo alıp vermenizde herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Kilo almanız halinde yeniden yağlanma oluşacaktır. Kilo vermeniz durumunda ise ameliyata bağlı olarak deforme bir görünüm söz konusu olmayacağından, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.