Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti)

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) Nedir?


Orantısız bir burun, yüzünüzün merkezinde yer alması nedeniyle, aynaya her baktığınızda sizi rahatsız hissettirebilir. Bu nedenle biçimsel bozuklukların ve estetik kaygıların giderilmesi amacıyla burun estetiği (rinoplasti) düşünülebilir.  Burun estetiği ile burnun şekli düzeltilebilirken yüksekliği, genişliği ve uzunluğu da ayarlanabilir. Tecrübeli estetik doktorlarımızın uzun yıllardır uyguladığı kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), ameliyat kesilerinin burnun içinden oluşturularak yapıldığı bir operasyondur.

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), operasyonun tamamının dar bir tünelde gerçekleşmesinden dolayı, uzun yıllara dayanan tecrübe ve el becerisi gerektiren bir işlemdir. Kapalı burun estetiğinde (kapalı rinoplasti) burun, önce sekiz farklı açıdan fotoğraflanır. Elde edilen fotoğraflar ile doktorumuzun değerlendirmesinden sonra sizin de estetik olarak istekleriniz dinlenerek operasyona karar verilir. Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) ile burun ucu kaldırılabilir, burun köprüsüne müdahale yapılabilir veya burun deliklerinin asimetrileri de değiştirilebilir ancak operasyon sonrasında burun kemiklerinin yapısı değişmeden kalmaktadır.

Kapalı burun estetiğinde (kapalı rinoplasti) burun üzerindeki burun tümsekleri için herhangi bir keski ya da cerrahi çekiç yerine özel aletler kullanılır. Septumun sağ ve sol yanları boyuna kesilerek, burnun üst kısmında iki yatay kesi yapılır. Burun deliklerinin üst kısımları da uzunlamasına bir kesi ile ayrılır. Daha önce çıkarılan kemik greftleri ise daha sonra septum üzerindeki kesiklere yerleştirilir. Burun şeklinin oturması için yatay greft birkaç dikişle sabitlenir. Sonrasında burnun görünümünün sabitlenmesi için dar silikon kanatlar burun içine yerleştirilir.

Kapalı burun estetiğinde (kapalı rinoplasti), açık burun estetiğinin (açık rinoplasti) aksine, iyileşme aşamasında morarma ve ödem çok daha az olmaktadır. Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), herhangi bir bir keski veya cerrahi çekiç kullanılmadan gerçekleştirilir. Bu nedenle operasyon sonrası herhangi bir iz de kalmamaktadır.

Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) operasyonlarını, sahip olduğumuz ileri teknoloji yöntemler ve uluslararası birikim ile başarılı bir şekilde uygulamaktayız. Misafir odaklı yaklaşımımız ile ileri tanı ve tedavi yöntemlerimiz sayesinde hastalarımızın kliniğimizden sağlıklı ve mutlu ayrılmasını sağlıyoruz.

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde kapalı burun estetiğinde (kapalı rinoplasti) operasyonu öncesi hastanın tam kapsamlı ön muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak, EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Doktorlarımız, sizlerin de estetik olarak isteklerinizi dinleyerek operasyona karar verir.

Yaklaşık üç ile dört saat arasında süren kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) operasyonu, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon sonrası hastanede bir gece kalınması gerekmektedir. Operasyon sonrasında sadece birkaç gün sonra hasta normal günlük aktivitelerine geri dönebilir.

https://www.medibeautyklinik.com/kapali-rinoplasti/

Burun Ameliyatı İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde gerçekleştirilen kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti)'nde burun üzerindeki tümsekler için keski ya da cerrahi çekiç yerine özel aletler kullanılır. Bu nedenle operasyon sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz ve morluk kalmamaktadır.

Kliniğimizde ameliyatın açık burun estetiği (açık rinoplasti) mi yoksa kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) mi olacağına uzman doktorlarımızın kapsamlı ön muayenesi sonrası karar verilir. Doktorumuz hastanın isteklerini dinleyerek, hastanın sağlık durumuna göre ameliyat sürecini belirler.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) operasyonu, genellikle üç ile dört saat sürer. Operasyondan sonra sadece bir gece klinikte kalmanız gerekmektedir. Ayrıca doktorlarımız, günlük aktivitelerinize operasyondan birkaç gün sonra dönmenizi önermektedir.