Kapalı Ameliyat

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Kapalı Rhinoplasti ameliyatlarında, açık ameliyatlardaki gibi bir kesi yapılmaksızın tüm işlemler burun deliklerinden içeri girilerek mikro ekipmanlar ile yapılmaktadır.

Açık ameliyatlara göre en büyük avantajı kesi izinin olmaması ve daha az ödem oluşması olarak gözükmekte ancak aslında bununla sınırlı değildir, şöyleki; kapalı burun ameliyatlarında burun derisi altındaki yumuşak doku ve Pitanguy ligamenti de korunmaktadır.

Zarar görmeden ameliyat sürecini atlatan deri altı yumuşak dokuları ve Pitanguy ligamenti sayesinde daha dinamik ve etkişelimli bir burun dokusu ve burun ucu elde edilmektedir.

Sorularınız mı Var?

En uygun mevsimden söz etmek pek mümkün değil. Burun ameliyatı her mevsim rahatlıkla yapılabilir.

Bu yapılan işleme bağlı bir durumdur. Dolayısıyla Rhinoplasti’nin detayları normal yaşamınıza dönmeniz için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu belirleyecek. Yani doktorunuz size bu konuda net bir süre verebilir.

Genel olarak sadece morluk ve şişlikler oluşur. Rahatsızlık hissi oluşması ise doğaldır. Ancak olası herhangi bir ağrı sızı durumu doktorunuz tarafından ortadan kaldırılacağından ağrı ve acı açısından sıkıntı hissetmezsiniz.

Pek çok sorunun cevabında olduğu gibi, operasyon süresi de yapılan işleme bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak genel olarak 1 – 2 saatlik bir operasyon sürecinden söz edilebilir.