Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi

Erkeklerde yaygın olarak görülen saç dökülmelerinin ana sebeplerinden bir tanesi olan androgenetik alopesi veya erkek tipi saç dökülmesi artık çeşitli nedenlerden dolayı kadınlarda da görülmeye başlanmıştır. Kadınlarda saç dökülmesi, erkeklerden farklı olarak alın ve orta saç ayrımı bölgesinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle saç ekimi, genellikle erkek hastalar için uygulanırken artık kadınlar için de tercih edilmektedir.

Kadınlar için saç ekimi erkeklere göre daha nazik ve hassas olarak uygulanması gereken bir operasyondur. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, kadın saç ekimini sahip olduğumuz teknoloji ve gösterilen hassasiyet sayesinde yüksek oranda başarı ile gerçekleştirmektedir. Kliniğimizde ayrıca geniş alınlı kadınların saçlarını kesmeye gerek kalmadan saç ekimi yapılabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde kadınlarda saç ekiminde FUE Gold Tekniği ile greft alımı kullanılmaktadır. FUE Gold Tekniği ile greft alımında altın uçlu bir mikromotor kullanılmaktadır. Greft alımında kullanılan altın kaplı ince uç sayesinde iyileşme hızlanırken, sağlıklı greft oranı da yükselmektedir. Bu da greftlerin zarar görmemesine ve büyüme oranının yüzde 96 artmasına neden olur. Altının ısınmaması, FUE Gold Tekniği ile greft alımı yönteminde deliklerin çok ince, küçük olmasına ve neredeyse yara izi kalmamasına neden olmaktadır. Aynı zamanda altın ucun her kullanımdan sonra atılmasıyla mükemmel bir hijyen sağlanırken iltihaplanma riski de en aza indirilmektedir.

FUE Gold yöntemi ile toplanan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmektedir. Manuel Saç Ekimi, toplanan greftlerin kesilere elle ekilmesi işlemidir. Manuel Saç Ekimi’nde greftler elle yerleştirildiğinden hassas doğal hizalama ile saçların büyüme yönü de hesaba katılmaktadır. Bu nedenle de Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde saçlarınız sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olur. Bu da saç stilinin oluşturulmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır. DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ise greftlerin Güney Kore’deki Kyunpook Ulusal Üniversitesi’nde özel olarak geliştirilen choi kalemi kullanılarak açılan kanalların içerisine yerleştirildiği işlemdir. DHI Tekniği ile Saç Ekimi operasyonunda herhangi bir yara izi bırakabilecek kesiye gerek duyulmaması, operasyonun kalitesini ve doğallığını artırmaktadır. Ancak DHI ile Saç Ekimi Tekniği’ne göre daha zahmetli bir operasyon olan Manuel Saç Ekimi Tekniği, daha doğal ve daha iyi sonuç vermektedir.

Kadınlarda saç ekiminde hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağına uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, ön muayenede bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi sonrasında karar verilir. Kliniğimizde saç ekimi sürecinde, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yönteminin kullanılmasının yanında, 6 ile 10 saat arası süren saç ekimi operasyonunu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar ve Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz, son teknoloji bilgisayarlı saç analizi ile operasyon öncesinin planını da hassas bir şekilde gerçekleştirerek operasyonun başarı oranını maksimuma yükseltmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde kadınlarda saç ekimi operasyonu öncesi hastadan kan örneği alınır ve EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde, Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi ile yapılan kadınlarda saç ekimi operasyon süresi, greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Operasyon, genellikle 6 ile 10 saat arasında sürmektedir. Uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorlarımızın sahip olduğu saç ekimi operasyon pratiğiyle uzun yıllardır kadınlarda saç ekimi operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

https://www.medibeautyklinik.com/kadinlarda-sac-ekimi/

Kadınlarda Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde kadınlarda saç ekimi, erkeklere göre daha nazik ve hassas olarak uygulanması gereken bir operasyondur. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, kadınlarda saç ekimini sahip olduğumuz teknoloji ve gösterilen hassasiyet sayesinde yüksek oranda başarı ile gerçekleştirmektedir. Kadınlarda saç ekimi sürecinde, 6 ile 10 saat arası süren saç ekimi operasyonunu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar ve Comfort-In iğnesiz ve acısız anestezi yöntemiyle saç ekimi operasyonları ağrısız ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kadınlarda saç ekiminde hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağına uzman saç ekimi tıbbi kadromuz tarafından hastanın estetik ihtiyacı göz önünde bulundurularak, ön muayenede bilgisayarlı saç analizi ile donör ve ekim bölgeleri incelenmesi sonrasında karar verilir. Kliniğimizde FUE Gold yöntemi ile toplanan greftler, Manuel Saç Ekimi veya DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ile ekilmektedir. Manuel Saç Ekimi, toplanan greftlerin kesilere elle ekilmesi işlemidir. Manuel Saç Ekimi’nde greftler elle yerleştirildiğinden hassas doğal hizalama ve saçların büyüme yönü de hesaba katılmaktadır. Bu nedenle de Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde saçlarınız sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olur. Bu da saç stilinin oluşturulmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır. DHI Tekniği ile Saç Ekimi Yöntemi ise greftlerin Güney Kore’deki Kyunpook Ulusal Üniversitesi’nde özel olarak geliştirilen choi kalemi kullanılarak açılan kanalların içerisine yerleştirildiği işlemdir. DHI Tekniği ile Saç Ekimi operasyonunda herhangi bir yara izi bırakabilecek kesiye gerek duyulmaması, operasyonun kalitesini ve doğallığını artırmaktadır. Ancak DHI ile Saç Ekimi Tekniği’ne göre daha zahmetli bir operasyon olan Manuel Saç Ekimi Tekniği, daha doğal ve daha iyi sonuç vermektedir. Uzman ve tecrübeli saç ekimi doktorlarımızın sahip olduğu saç ekimi operasyon pratiğiyle uzun yıllardır kadınlarda saç ekimi operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Kliniğimizde, kadınlarda saç ekiminde saç kesimine gerek kalmadan saç ekimi yapılabilmektedir.