Jinekomasti

Jinekomasti Nedir?

Erkekler için fit bir vücut ve sıkı bir göğüs oldukça önemli hale gelmiştir. Ancak erkeklerde göğüs hacmi kadınlardaki gibi büyükse hasta sıkıntı çekmeye başlayabilir. Hormonlardan fazla etkilenerek ortaya çıkan bu fazla meme dokusuna jinekomasti denir. Vücutta göğüs bölgesinde yağ miktarı ortalamanın üzerinde ise diyetle meme hacmi küçültülebilir. Ancak jinekomasti, vücut yağındaki artıştan veya fazla kilodan kaynaklanıyorsa estetik cerrahi düşünülebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Jinekomasti, yağ dokusunun emilmesi ve/veya fazla glandüler dokunun kesilmesi ile tedavi edilir. Çeşitli yöntemlerle akışkan hale getirilen yağ dokusunun 1-2 mm’lik kesitler yardımıyla, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanması şeklinde uygulanır. Eğer ki fazla yağ birikimi varsa cilde göre liposuction işlemi uygulanır. Bununla birlikte, jinekomastiye aşırı glandüler doku neden oluyorsa areolada daha sonra dokuyu çıkarmak için kullanılan bir kesiden kaçınmak mümkün değildir. Cilt çok gerilirse hemen sıkılaştırılır ve göğüs tekrar düzleştirilir.

Jinekomasti ameliyatını ve iyileşme sürecini rahat ve kolay hale getirmek için kullanılan son teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler sayesinde hastalarımızın klinikten sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlıyoruz. Misafir odaklı yaklaşımı, tecrübeli tıbbi kadrosu ve multidisipliner çalışmayı bir araya getiren kliniğimiz, dünyanın her bölgesinden 55 binin üzerinde hastayı tedavi etme başarısı göstermiştir.

Jinekomasti Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Jinekomasti ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan jinekomasti ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri ise iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/jinekomasti/

Jinekomasti İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

2 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

1 Hafta

Jinekomasti - Sıkça Sorulan Sorular

Erkeklerde meme bezi dokusu büyüdüğünde jinekomasti ortaya çıkmaktadır. Buradaki doku, yaşlı erkeklerde meme kanserine de dönüşebilmektedir. Bazı erkeklerde ise jinekomasti, ergenlik döneminde de ortaya çıkabilir.

Jinekomasti, kliniğimizde yağ dokusunun emilmesi ve/veya fazla glandüler dokunun kesilmesi ile tedavi edilir. Çeşitli yöntemlerle akışkan hale getirilen yağ dokusunun 1-2 mm’lik kesitler yardımıyla, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanması şeklinde uygulanır. Eğer ki fazla yağ birikimi varsa cilde göre liposuction işlemi uygulanır. Bununla birlikte, jinekomastiye aşırı glandüler doku neden oluyorsa areolada daha sonra dokuyu çıkarmak için kullanılan bir kesiden kaçınmak mümkün değildir. Cilt çok gerilirse hemen sıkılaştırılır ve göğüs tekrar düzleştirilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan jinekomasti ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.