Jinekomasti

Erkeklerde istenmeyen bir durum olarak ortaya çıkan bu sorun, kontrolsüz bir şekilde gerçekleşen göğüs büyümesidir. Şüphesiz ki erkeklerin hoşuna gitmeyen ama doğal olarak oraya çıkabilen bu durumu düzeltmek ise mümkün.

Jinekomasti nedir sorusuna basit bir şekilde cevap verecek olursak ise yağ dokusunun azaltılması ve de memenin küçültülmesi amacı ile gerçekleştirilen cerrahi operasyona Jinekomasti denildiğini söyleyebiliriz. Günümüzde ise her 5 erkekten 1’i bu sorun ile karşı karşıya kalabiliyor. Dolayısıyla sıkça gerçekleştirilen bir operasyondan söz ediyoruz.

Çeşitli yöntemlerle akışkan hale getirilen yağ dokusunun 1-2 mm’lik kesitler yardımıyla, 2-3 mm çapındaki ince ve uzun kanüller yardımı ile vakumlanması şeklinde uygulanır.

Kimler Jinekomasti Ameliyatı Olabilir?

Erkeklerde göğüs büyümesi genellikle 18 ile 25 yaş arasında görülmektedir. İlerleyen yaşlarda ise göğüslerde bir miktar küçülme görülse dahi, yeterli seviyede küçülme gözlenmemektedir. Bu durumda ise Jinekomasti ameliyatı bir zorunluluk haline gelebilmektedir. 18 yaş itibariyle de isteyen herkes Jinekomasti ameliyatı olabilmektedir.

Eğer bu tür bir sorununuz varsa, Jinekomasti nedir ne değildir, ameliyat olmanız gerekir mi ve benzeri soruların cevaplarını işin uzmanından öğrenmelisiniz. Yani bir uzman doktor ile görüşmeli, muayene olmalı ve buna göre karar vermelisiniz. Uzmanlarımız ile görüşmek için ise hemen randevu alabilirsiniz. Ücretsiz muayene ve teşhis fırsatından faydalanabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Öncesi

Jinekomasti ameliyatı, riskleri sıradan cerrahi bir operasyon ile aynı olan, endişe edilecek bir işlem değildir. Ancak ameliyat öncesinde de bazı noktalara dikkat etmek ve bazı küçük hazırlıklar yapmak gerekiyor.

Eğer Jinekomasti nedir ne değildir öğrendiyseniz ve bu ameliyatı yaptırmaya karar verdiyseniz, zaten doktorunuz sizi yönlendirecektir. Eğer kullandığınız ilaçlar varsa ya da herhangi bir hastalığınız varsa, mutlaka bunu doktorunuz ile paylaşmalısınız. Diğer taraftan kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa, ameliyat öncesinde bırakılmalıdır.

Tüm bunlar standart bir ameliyat için geçerli olan kurallar olsa da, sizin için de oldukça önemli detaylardır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası

Jinekomasti ameliyatı sonrasında, 1 – 2 gün istirahat verilebilir. Bunun ardından ise spor ya da ağır hareketler yapmama konusunda dikkatli olmalısınız. Bir hafta gibi bir süre içerisinde iş yaşamınıza dönebilirsiniz ancak vücut kuvvetine ihtiyaç duyulan ağır bir işte çalışıyorsanız 1 ay gibi bir süre ara vermeniz gerekebilir. Yapılacak olan işleme uygun olarak doktorunuz sizi yönlendirecektir.

Jinekomasti ameliyatı sonrasında doktorunuzun uyarılarını harfiyen yerine getirmeniz daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle de sigara kullanımı iyileşme süreci üzerinde son derece olumsuz etkiler oluşturduğundan, ameliyattan 10 gün önce bırakılması ve Jinekomasti ameliyatı sonrasında da en az 1 ay süre ile kullanılmaması önerilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Jinekomasti ameliyatı pek çok erkek için zorunluluk arz ediyor olabilir. Ancak bu işlemin maddi boyutu da merak ediliyor. Jinekomasti ameliyatı, kişiden kişiye farklılaşır ve yapılan işlemler de kişiye göre değişir. Buna bağlı olarak da Jinekomasti ameliyatı fiyatları da değişecektir ve net bir fiyattan söz etmek mümkün olmayacaktır. Ancak uzman bir hekimin muayenesi ile birlikte net bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bunun için de ücretsiz muayene fırsatını yakalayabilir ve hemen uzman hekimlerimizden randevu alabilirsiniz. Jinekomasti ameliyatı fiyatları hakkında bilgi edinmenin tek ve en doğru yolu bu olacaktır.

Sorularınız mı Var?

[contact-form-7 id=”3430″]