iLasik

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun

Göz lazeri tedavilerinin bir diğer yöntemi olan iLasik tedavisi, hem excimer lazer cihazı hem de femtosaniye lazer cihazlarıyla uygulanmaktadır. Uzağı ya da yakını görmekle ilgili problem yaşayan kişilerin tercih edebileceği, bıçaksız bir yöntemdir ve kişiye özel olarak yapılır. Yani kişinin kornea topografisine uygun olarak kişiye özel lazer atışları uygulanır. Bu atışların uygulama düzeyi kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Bu tedavi yöntemi sonrasında görme derecesi oldukça yüksektir ve tamamen kişisel görüş alanına göre uygulama yapılmaktadır. iLasik tedavi yönteminde kişinin gözlüksüz veya lenssiz görmesinin yanında, görüş kalitesinin artırılması da hedeflenmektedir.

iLasik Süreci Nasıldır?

iLasik tedavisi öncesinde, gözün yapısının belirlenmesi için göze bazı testler uygulanır. Görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkartılır ve sonrasında kişiye özel bir tedavi hazırlanır. Lazer tedavilerinde en önemli şey, lazer atışının gözün planlanan en doğru noktasına yapılıyor olmasıdır. Bunun için, cihaz ile göz arasında dijital bir kilitleme sistemi yerleştirilir.

İşlem öncesinde göze bir damla damlatılarak gözün uyuşması sağlanır. Gözlerin açık kalabilmesi için bir sistem kurulur ve ardından korneaden bir tabaka flep, yani kapakçık kaldırılır. Bu aşamada göze vakum uygulandığı için belli bir süre gözde kararma yaşanabilir. Kaldırılan kapakçığın altına lazer uygulaması gerçekleştirilir ve kornea dokusu yeniden şekillenir. Yapılan işlemler her iki göz içinde sırayla uygulanır ve ortalama 10-15 dakikalık bir süreci kapsar.

iLasik Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

18 yaşını doldurmuş, yüksek astigmat numarasına sahip olanlar, korneasında aberasyonları bulunanlar için uygundur. Ayrıca kişi daha önce katarakt ameliyatı olduysa, yine bu tedavi yöntemini tercih edebilir. Genellikle miyopta 10, astigmatta 6, hipermetropta 6 derecenin altındaki görme kusurlarına uygulanır. Korneada yapısal olarak bir problem varsa, kornea kalınlığı tedavi için yeterli değilse, şiddetli göz kuruluğu varsa, kişiye iLasik tedavi yöntemi önerilmez.

iLasik Tedavisi Sonrasındaki Süreç Nasıldır?

İşlem sonrasında gözlerde yanma, kızarıklık, batma, sulanma, bulanık görme gibi hassasiyetler yaşanılması normaldir. Doktorun tavsiyesi üzerine antibiyotikli ve kortizonlu göz damlaları kullanılmalı ve belli bir süre güneş ışığından kaçınılmalıdır.

iLasik Göz Lazer Fiyatı

iLasik göz lazerinde en sağlıklı fiyatı kliniğimize ziyaret ederek ücretsiz muayene olarak alabilirsiniz. Öncelikle gözünüzün iLasik tedavi yöntemine uygunluğu belirlenecek, arkasından iLasik fiyatınız iletilecektir.

Sorularınız mı Var?