Hamilelik Sonrası Estetiği

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği Nedir?

Anneler için doğumdan sonraki zaman, dünyanın en güzel ve en doğal duygusunun hissedildiği zamandır. Bununla birlikte, kadınlar çoğu zaman bebek doğumundan sonra vücudunda kendini artık rahat hissedemeyebilir. Doğum sonrasında, göğüs hacmini ve biçimini, göbek ise şeklini ve bağ dokusu sıkılığını kaybetmektedir. Bunun için diyet ve egzersiz bazı dönemlerde yardımcı olmadığından hamilelik sonrası (annelik) estetiği düşünülebilir.

Mommy Makeover (Annelik Estetiği) olarak da tanımlanan hamilelik sonrası estetiği, hamilelik sonrası vücudu iyi bir şekle döndürmek amaçlı yapılan operasyonların kombinasyonudur. Bu operasyonlar implantlı ya da implantsız göğüs (meme) büyütme, göğüs (meme) dikleştirme, karın germe ve liposuction (liposakşın) olabilir.

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetik Nasıl Yapılır?

Hamilelik sonrası (annelik) estetiği, birden fazla operasyonun birleştirilerek yapılması işlemidir. Amaç, annelerin kendi isteklerine uygun bir görünüme kavuşmalarını sağlamaktır.

Hamilelik sonrası (annelik) estetiğinde kliniğimizde en fazla uygulanan operasyonlar, göğüs (meme) büyütme ve dikleştirme, karın germe ve liposuction (liposakşın) operasyonlarıdır.

Hamilelik sonrası (annelik) estetiğinde göğüs (meme) estetiği için en fazla tercih edilen operasyonlar, göğüs (meme) büyütme ve göğüs (meme) dikleştirmedir. Hamilelikten sonra bağ dokusu yapısının gevşemesi veya büyük kilo kaybı da bir kadının artık göğsüyle rahat hissetmemesine yol açar. Bu gibi sorunlara çözüm olarak düşünülen göğüs (meme) büyütme ameliyatı, uyumlu ve daha büyük bir göğüs şekli elde etmeyi amaçlayan bir operasyondur. Çeşitli nedenlerle sarkan memeleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek için ise göğüs (meme) dikleştirme operasyonu tercih edilmektedir.

Vücudun ön bölgesindeki şişkinlik, özellikle hamilelik dönemlerinde genellikle karın bölgesindeki bağ dokusuna baskı yapmaktadır. Karın bölgesinde oluşmuş olan aşırı yağlanma sonrası sarkan derinin toparlanması işlemine abdominoplasti veya karın germe denilmektedir. Liposuction (liposakşın) ise vücudun çeşitli bölgelerinde biriken yağların alınması operasyonudur.

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Hamilelik sonrası (annelik) estetiği ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Hamilelik sonrası (annelik) estetiğinde, hastanın isteğine göre yapılacak operasyon belirlenir. Operasyon türüne göre de ameliyat süresi, hastanede kalış süresi ve ameliyat sonrası uygulanacak prosedüre karar verilir.

https://www.medibeautyklinik.com/hamilelik-sonrasi-estetigi/

Hamilelik Sonrası Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde hamilelik sonrası (annelik) estetiğinde, uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından, göğüs (meme) büyütme ve dikleştirme, karın germe ve liposuction (liposakşın) operasyonları gerçekleştirilmektedir. 

Kliniğimizde hamilelik sonrası (annelik) estetiğinde en fazla gerçekleştirilen operasyonlar, göğüs (meme) büyütme ve dikleştirme, karın germe ve liposuction (liposakşın) operasyonlarıdır. İyileşme süreleri kişinin sağlık durumuna ve operasyona göre değişmektedir. Günlük hayata dönüş, göğüs (meme) büyütme ve dikleştirme operasyonunda ve karın germe ameliyatında yaklaşık 2 hafta iken, bu süre liposuction (liposakşın)'da 1 haftadır. Kliniğimizde plastik ve estetik cerrahide gerçekleştirilen tüm operasyonların iyileşme sürelerini öğrenmek için tıklayınız.