Hamilelik Sonrası Estetiği

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği Nedir?

Doğum yapmak, anneler için dünyanın en güzel ve en doğal duygusudur. Fakat kadınlar bazen doğumdan sonra vücutlarında eskisi gibi rahat olamayabilirler; doğum sonrasında, göğüslerin hacmi ve şekli, karnın ise formu ve esnekliği bozulmaktadır. Bu durumlarda diyet ve egzersiz yeterli olmayabilir ve hamilelik sonrası estetiği gerekli olabilir.

Mommy Makeover (Annelik Estetiği) adı verilen hamilelik sonrası estetiği, hamilelik sonrası vücudu güzelleştirmek için yapılan operasyonların birleşimidir. Bu operasyonlar implantlı ya da implantsız göğüs büyütme, göğüs toparlama, karın germe ve liposuction içerebilir.

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği Nasıl Yapılır?

Hamilelik sonrası estetiği, birden çok operasyonun bir arada yapılması yöntemidir. Amaç, annelerin kendi arzularına uygun bir görünüm kazanmalarını sağlamaktır.

Hamilelik sonrası estetiğinde kliniğimizde en çok yapılan operasyonlar, göğüs büyütme ve toparlama, karın germe ve liposuction operasyonlarıdır. Hamilelik sonrası estetiğinde göğüs estetiği için en çok seçilen operasyonlar, göğüs büyütme ve göğüs toparlamadır.

Hamilelik sonrası bağ dokusunun esnekliğini kaybetmesi veya fazla kilo verilmesi de bir kadının göğüslerinden memnun olmamasına neden olur. Bu gibi durumlarda çözüm olarak düşünülen göğüs büyütme ameliyatı, uygun ve daha büyük bir göğüs formu sağlamayı hedefleyen bir operasyondur.

Farklı sebeplerle sarkmış memeleri yeniden biçimlendirmek ve kaldırmak için ise göğüs toparlama operasyonu seçilmektedir. Vücudun ön kısmındaki şişmanlık, özellikle hamilelik zamanlarında genelde karın bölgesindeki bağ dokusuna zarar vermektedir. Karın bölgesinde meydana gelen aşırı yağlanma sonucu sarkmış derinin giderilmesi işlemine abdominoplasti veya karın germe denilmektedir. Liposuction ise vücudun değişik yerlerinde birikmiş yağların çekilmesi operasyonudur.

Hamilelik Sonrası (Annelik) Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Hamilelik sonrası estetiği operasyonu yapmadan önce hastanın kan testi ve EKG ile sağlık durumu değerlendirilir. Bu sırada olabilecek riskler hakkında hastaya bilgi verilerek, operasyona uygun olup olmadığına karar verilir.

Hamilelik sonrası estetiğinde, hastanın arzusuna göre uygulanacak operasyon seçilir. Operasyon çeşidine göre de ameliyat süresi, hastanede yatış süresi ve ameliyat sonrası izlenecek yönteme karar verilir.

https://www.medibeautyklinik.com/hamilelik-sonrasi-estetigi/

Hamilelik Sonrası Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde hamilelik sonrası estetiğinde, göğüs büyütme ve dikleştirme, karın germe ve liposuction operasyonları uygulanır.

Medibeauty Klinik’te hamilelik sonrası estetiğinde en çok yapılan operasyonlar, göğüs büyütme ve toparlama, karın germe ve liposuction operasyonlarıdır. 

Operasyonların iyileşme süreleri, kişinin sağlık durumuna ve operasyona göre farklılık gösteriyor; günlük yaşama dönmek, göğüs büyütme ve toparlama operasyonunda ve karın germe ameliyatında yaklaşık 2 hafta sürerken, bu süre liposuction'da sadece 1 haftadır. 

Kliniğimizde plastik ve estetik cerrahide uygulanan tüm operasyonların iyileşme sürelerini görmek için buraya tıklayınız.