Göz Lazeri ve Lens

Göz lazeri, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Zaman zaman miyop, hipermetrop ve astigmat gibi sorunlarda lazer yöntemleri kullanılamadığından, doktorlarımızın muayenesi sonrasında uygun görülürse göz içi lensler de tercih edilmektedir.

Göz lazeri ameliyatları, ileri teknoloji teknikler kullanılarak iLasik, ReLEx Smile ve PRK/Lasek gibi farklı tekniklerle gerçekleştirilmektedir. Operasyon sürecinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3D göz izleme sistemi ve bıçaksız Femtosaniye Lazer teknolojisiyle operasyonların başarı oranı artırılmaktadır. 

Damla yoluyla lokal anestezi yapılarak ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen göz lazeri ameliyatı, genellikle 10 ile 15 dakika arası sürmekte; ameliyat sonrası hastalar ortalama bir ya da iki gün içerisinde rutin hayatlarına geri dönebilmektedir.

Medibeauty Klinik göz içi lens uygulamalarında, CE sertifikasına ve UV filtreye sahip, multifokal lens, trifokal lens ve monofokal akıllı lensler kullanılmaktadır. Multifokal lens tedavisi, korneanın kenarından küçük bir kesi açılarak implante edilen lens ile yapılmaktadır. En yaygın olarak kullanılan trifokal lens tedavisi de multifokal lensteki gibi, korneanın kenarından küçük bir kesi açılarak implante edilen lens ile yapılırken gözlük kullanımını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Operasyon öncesinde Medibeauty Klinik doktorları, hastaları kapsamlı bir muayeneden geçirir. Bu muayene sonrasında, hastaların isteğine ve sağlık durumuna göre, göz lazeri mi yoksa göz içi lens tedavisi mi uygulanacağına karar verilir. Kliniğimizde hastaya özel tedavi yöntemi belirlenerek, tecrübeli doktorlarımız sayesinde hastalarımız göz rahatsızlıklarından kolayca kurtulabilirler. 

Göz lazeri ve göz içi lens uygulamalarında gösterdiğimiz bu hassasiyet ve kullandığımız teknolojik ekipmanlar ile operasyonlarımızı yüzde 100 başarı ile tamamlanır.

https://www.medibeautyklinik.com/goz/

Tedaviler

Göz Lazeri

Gözün kırılma kusurunu düzeltmek için lazer ışığı kullanılan bir tedavi yöntemidir. iLasik, ReLEx Smile ve PRK/Lasek gibi farklı tekniklerle gerçekleştirilen operasyonlarla hastalar miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz sorunlarından kurtulmaktadırlar.

detaylı bilgi
Lens Uygulamaları

Göz lazeri ameliyatının uygun veya yeterli olmadığı durumlarda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lens uygulamalarında, gözün içine yapay bir lens yerleştirilir ve bu lens gözlük veya kontakt lens gibi görme bozukluğunu düzeltir. Lens uygulamalarında multifokal lens, trifokal lens ve monofokal lens tekniklerinden faydalanılmaktadır.

detaylı bilgi

Kliniğimiz

Kliniğimiz, yaklaşık 20 yıldır göz lazeri ve göz içi lens uygulamalarını deneyimli ve uzman göz doktorları ile başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Yurt içinden ve 52 farklı ülkeden yaklaşık 55 bin hastaya tedavi sağlayan Medibeauty Klinik’in hizmet kalitesi, 2014’ten beri her yıl Joint Commission International (JCI) adlı Uluslararası Sağlık Akreditasyon Kurumu tarafından denetlenerek onaylanır.

detaylı bilgi

Tıbbi Kadromuz

Medibeauty göz kliniğinin başarısının altında, çok sayıda hastaya hizmet vererek operasyon tecrübesi yatmaktadır; yaklaşık 20 yıldır birlikte çalıştığımız göz doktorlarımız, her yıl binlerce başarılı operasyonu hayata geçirmektedirler.

Sağladığımız hijyenik standartlar, ileri teknoloji cihaz ve ekipmanlarımız ve günlük 8 ile 12 arası göz cerrahi operasyon kapasitemiz sayesinde edindiğimiz tecrübeyle, operasyonun her aşamasında hastalarımızın memnuniyetini sağlamaktayız.

detaylı bilgi

Göz Lazeri ve Lens - Sıkça Sorulan Sorular

Göz lazeri ameliyatı, kliniğimizde kullanılan ileri teknoloji ekipmanlar ve uzman doktorlarımız sayesinde oldukça güvenli bir operasyon.

Kliniğimizde göz lazeri ameliyatı sürecinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisi de operasyonlarımızın başarı oranını artıran önemli bir unsur. Göz doktorlarımızın sahip olduğu tecrübe sayesinde her yıl binlerce komplikasyonsuz ameliyat Medibeauty Klinik’te gerçekleşmekte ve hastalarımız gözlerini daha iyi bir dünyaya açmaktalar.

Kliniğimizde damla yoluyla lokal anestezi yapılarak ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen göz lazeri, genellikle 10 ile 15 dakika arasında sürüyor. Hastalar, operasyon sonrası ortalama bir ya da iki gün içerisinde rutin hayatlarına geri dönebilirler.

Kliniğimizin uzman ve tecrübeli göz doktorları, hastaları önce kapsamlı bir ön muayeneden geçirmekteler. Bu muayene sonrasında, hastanın isteğine ve sağlık durumuna göre, göz lazeri mi yoksa göz içi lens tedavisi mi uygulanacağına karar verilir. 

Kliniğimizde hastaya özel belirlenen tedavi yöntemi ve doktorlarımız sayesinde gözlüklerinizden ve göz kusurlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.